Makale numarası: 291473 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Word 2000 sürümü için bkz. 212339.

Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Word 2010 ve önceki sürümlerinde bir belge olarak yazdığınız veya tümünü aynı anda otomatik olarak biçimlendirebilir. Her iki durumda, hangi Word'ün yaptığı otomatik değişiklikleri kontrol edebilir ve aynı zamanda otomatik biçimlendirme seçenekleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bu adım adım makalede, otomatik biçimlendirme seçeneklerini kapatmak nasıl açıklar.

Daha fazla bilgi

Otomatik Biçim aşağıdaki şekilde çalışır:
  • Belgenizi yazarken Word başlıkları, madde işaretli ve numaralı listeler, kenarlıklar, sayılar ve simgeler gibi öğeleri otomatik olarak biçimlendirir. Word'ün yaptığı hangi otomatik değişiklikleri denetleyebilir veya Otomatik Biçim'i tümüyle devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Biçim menüsünde Otomatik Biçim ' i tıklatın, seçili belge metnini veya bir e-posta iletisi gibi bütün biçimlendirilmemiş belgeyi otomatik olarak biçimlendirebilirsiniz. Gözden geçirmek, kabul veya her değişikliği reddedin.
  • Varsayılan olarak, Otomatik Biçim komutunu Şerit Word 2007 veya sonraki sürümlerinde kullanılamaz. Seçilen belge metnini veya Word 2007 veya sonraki sürümleri tüm biçimlendirilmemiş belgede el ile biçimlendirmek istiyorsanız, Otomatik Biçim komutunu kullanabilirsiniz.
Varsayılan olarak, Word'ü başlattığınızda "on" ilk kez otomatik biçim seçeneklerini etkin. İstediğiniz seçenekleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Otomatik biçimlendirme seçenekleri devre dışı

Word'ün uyguladığı otomatik biçimlendirme seçeneklerini kapatmak için çalıştırmakta olduğunuz Word sürümüne yönelik adımları izleyin.

2013 Word, Word 2010 veya Word 2007

Word 2003 veya Word 2002

Referanslar


Otomatik Biçimlendir seçeneklerini kapatmak nasıl ve hangi otomatik biçimlendirme seçeneklerinin her anlamına gelir hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki makaleyi tıklatın:

Geri almak veya otomatik biçimlendirmeyi devre dışı bırakma


Word otomatik biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Word Yardımı'nda F1 ve otomatik biçim için arama tuşuna basın.

Özellikler

Makale numarası: 291473 - Last Review: 23 Kasım 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Word 2013
  • Microsoft Word 2010
  • Microsoft Office Word 2007
  • Microsoft Office Word 2003
  • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbgraphxlinkcritical kbhowtomaster kbproof kbmt KB291473 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 291473

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com