Aplikace Outlook se nemůže připojit přes bránu firewall nebo proxy server provádí překládání adres (NAT) mezi veřejnými a privátními sítěmi

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 291615 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pro Microsoft Outlook 2000, Outlook 98 a Outlook 97 verzi tohoto článku naleznete v 238390.
Microsoft Outlook Web Access 5.5 verzi tohoto článku naleznete 238954.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Klienti aplikace Outlook se nemůže připojit přes server firewall nebo proxy, který provádí překládání adres (NAT) mezi veřejnými a privátními sítěmi.

Příčina

Při volání pakety IP, které obsahují vzdálené procedury (RPC) jsou informace během překladu upravovat, pakety IP ztratit RPC informace o připojení. To způsobí, že klient není pro připojení k serveru. Outlook navíc mohou mít problémy při překládání názvu počítače Microsoft Exchange Server za branou firewall nebo proxy server.

Jak potíže obejít

Práce kolem pro brány firewall nebo proxy servery, které nejsou založeny na Microsoft Windows NT je provést překlad 1: 1 mezi dvěma sítěmi. Tato zkratka "opening kanálu nebo tunelového propojení" mezi veřejnými a privátními sítěmi. Tato převezme všechny požadavky pro určitou adresu veřejné sítě a předává přímo k privátní síti. Další informace o o konfiguraci překlad prosté najdete v dokumentaci od výrobce

Překlad prosté nebo kanálu nefunguje pro systémy Windows NT brány firewall a proxy servery, protože klient se pokouší vytvořit vazbu k portu mapovače koncového (EPM) port 135 v bráně firewall. Tento server nevrátí správné informace o Exchange Server připojení klienta.

Jiné možné práce je kolem pomocí aplikace Outlook Web Access. Vyžaduje pouze povolení přenosu HTTP přes brány firewall nebo proxy serveru.

Další informace

Další informace naleznete následující požadavky pro RFC:
RFC, the překladač sítě IP adres (NAT) nelze
RFC 1918 - Address Allocation for Private Internets
Tyto dokumenty RFC lze nalézt na následujícím webu:
http://www.rfc-editor.org


Vlastnosti

ID článku: 291615 - Poslední aktualizace: 31. ledna 2007 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Office Outlook 2007
  • Microsoft Office Outlook 2003
  • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbnetwork kbprb KB291615 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:291615

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com