Bir Windows NT 4.0 güvenilen etki alanı Windows 2000 tabanlı bir sunucuda kullanıcı listenin getirilecek açılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 291684 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Windows NT 4.0 güvenilir etki alanından kullanıcıları, bir Windows NT 4.0 etki alanının üyesi olan Windows 2000 tabanlı bir üye sunucuda bir yerel grup eklemek istediğinizde, aynı etki alanında Windows NT 4.0 tabanlı bilgisayarlarda listeyi oluşturan getirmek için olmasına rağmen aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Belirtilen etki alanı yok.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4. 0'da, paylaşılan kaynaklar için güvenilen etki alanı varlıkları atarken, üye sunuculara, etki alanı denetleyicisi ile güvenilen etki alanının varlık listeleri almak için güvenli bir kanal sahip oldukları başvurun. Güvenli kanal sırayla sahibi olan etki alanı denetleyicisi, varlıkların listesi için güvenilen etki alanındaki bir etki alanı denetleyicisi kurar. Bu davranış Windows 2000'de biraz değişmiş. (Bir Windows NT 4.0 ortamında gerçekleştirildiğinde gibi), ilk etki alanı güven doğrulaması güvenli kanal aracılığıyla gerçekleştirilir.

Ancak asıl varlığın listede, güvenilen etki alanının birincil etki alanı denetleyicisi (PDC) listeden istekleri doğrudan Windows 2000 tabanlı sunucu tarafından edinilir. Varlık listesi istekleri Windows 2000 tabanlı bir bilgisayar, çözümlemek ve güvenilen etki alanındaki PDC başvurun olmalıdır. Bu gereksinim, Windows 2000 tabanlı bilgisayarın Netbıos ad çözümlemesi için PDC olarak gösteren güvenilen etki alanının Netbıos 0x1B çözümlemeye kullanabilmek için olması gerektiğini anlamına gelir. Netbıos ad çözümlemesi ile ilgili bazı yöntemleri Windows ınternet ad hizmeti (WINS) ve Lmhosts dosyalarını kullanın.

Gerekli olan ad çözümlemesi ek olarak, doğru bir güven ilişkisi gibi Windows 2000, güvenilen etki alanı için boş bir oturum oluşturulamıyor, güvenilen etki alanının PDC için bilgisayar hesabı kimliği doğrulanmış bir bağlantı yapmak Windows 2000 tabanlı bilgisayarda etkinleştirmeniz gerekir.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
163409Netbıos (16th karakter Netbıos adı) sonekleri
180094Etki alanı doğrulaması ve diğer ad çözümlemesi sorunları için bir Lmhosts dosyası yazma

Özellikler

Makale numarası: 291684 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kbtrusts KB291684 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:291684

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com