Różnice między multiemisji i emisji pojedynczej

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 291786 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

Istnieją dwa sposoby głównego, że serwerami Windows Media wysyłanie danych do klientów Windows Media Player: multiemisji i emisji pojedynczej.

W przypadku emisji na żywo audio lub wideo można użyć multiemisji lub emisji pojedynczej. Środowisko sieciowe i którzy są klientami Określa, jakiego rodzaju emisję należy użyć.

Więcej informacji

Emisja pojedyncza

Emisja pojedyncza jest jeden do jednego połączenia między klientem a serwerem. Emisja pojedyncza używa metody dostarczania IP, takich jak protokół TCP (Transmission Control) i protokołu UDP (User Datagram), które są protokoły oparte na sesji. Gdy klient programu Windows Media Player łączy się przy użyciu emisji pojedynczej do serwera Windows Media, klienta jest bezpośrednio powiązana z serwerem. Każdy klient emisji pojedynczej, który łączy z serwerem zajmuje dodatkowa przepustowość. Na przykład jeśli masz 10 klientom odtwarzanie wszystkich 100-kilobitów na drugim strumieni (KB/S), do klientów jako grupa są podejmowania 1000 KB/S. Jeśli masz tylko jeden klient odtwarzanie strumienia 100 KB/S jest używany tylko 100 KB/S.

Multiemisja

Multiemisja jest true emisji. Źródła multiemisji polega na ruterów obsługujących multiemisję do przesyłania pakietów do wszystkich podsieci klienta, których klienci nasłuchiwania. Nie ma bezpośredniego związku między klientami a serwerem Windows Media. Serwer Windows Media generuje plik .nsc (kanał NetShow) podczas tworzenia multiemisji stacji. Zazwyczaj plik .nsc jest dostarczana do klienta z serwera sieci Web. Ten plik zawiera informacje wymagane przez program Windows Media Player Nasłuchiwanie multiemisji. Jest to podobne do dostrajania do stacji na radia. Każdy klient, który nasłuchuje multiemisji dodaje nie dodatkowe obciążenie na serwerze. W rzeczywistości serwer wysyła tylko jeden strumień na stacji multiemisji. Doświadczenie samego ładunku na serwerze czy nasłuchują tylko jednego klienta lub 1000 klientów

Ważne: Multiemisji w Internecie zazwyczaj nie jest praktyczne ponieważ tylko małych części Internetu są multiemisję. Multiemisja w środowisku firmowym, gdzie wszystkie routery są włączone w multiemisji można zapisać dość bit przepustowości.

Właściwości

Numer ID artykułu: 291786 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows Media Services 4.0
  • Microsoft Windows Media Services 4.1
Słowa kluczowe: 
kbinfo kbmt KB291786 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:291786

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com