Otomatik olarak Windows xp için Windows Media Player codec bileşenlerini karşıdan yükleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 291818
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, otomatik olarak Windows xp için Windows Media Player codec bileşenlerini karşıdan yükleme anlatılır.

Daha fazla bilgi

Windows Media Player bu içeriği bilgisayarınıza karşıdan yüklenemedi veya Windows Media Player tarafından desteklenmeyen bir codec bileşeni gerektirdiğinden, seçtiğiniz içeriğinin bir bölümünü yürütmek mümkün olmayabilir. Varsayılan olarak, Windows Media Player codec bileşenleri bir dosyayı yürütmek için gerekli olduklarında otomatik olarak yükler.

Codec bileşenlerini otomatik olarak yüklenmesini etkinleştirmek için:
  1. Windows Media Player'ı tıklatın. Araçlarve ardından Seçenekler.
  2. ' I tıklatın Player sekme ve onay kutusu zaten seçili değilse Otomatik Güncelleştirmeleraltında codec bileşenlerini otomatik olarak yükle onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  3. ' I tıklatın TAMAM.
Bu yordamı tamamladıktan sonra dosyayı oynatmayı yeniden deneyin. Dosyanın ses veya video bölümünü hala yoksa, dosyayı Windows Media Player tarafından desteklenmeyen bir codec bileşeni gerektiriyor olabilir.

Windows XP için Windows Media Player'da desteklenen codec bileşenleri hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291948 Windows xp için Windows Media Player'ın desteklenen codec bileşenleri
Hangi codec belirleme hakkında ek bilgi için kayıttan yürütme için bir .avi gerekir dosya, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
279242 Windows Media Player ile bir .avi dosyasını yürütmeye çalıştığınızda hata iletisi

Özellikler

Makale numarası: 291818 - Last Review: 1 Aralık 2013 Pazar - Gözden geçirme: 17.0
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowto kbsound kbmt KB291818 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 291818
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com