"Zaznacz wszystko" lub "Zaznacz tekst z podobnym formatowaniem" polecenia nie działają w oczekiwany sposób w programie Word

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 292084 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Po zaznaczeniu tekstu, który ma styl stosowane, a następnie kliknij albo polecenie Zaznacz wszystkie w Style i formatowanie okienko zadań lub Zaznacz tekst z podobnym formatowaniem w menu skrótów, pojawia się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy zaznaczony tekst, program Microsoft Word zaznacza wszystkie tekst zawierający ten styl, niezależnie od tego, dodatkowe formatowanie, które mogą być zastosowane do tekstu.

Przyczyna

To zachowanie jest zgodne z projektem programu Microsoft Word. Program Word zaznacza cały tekst w dokumencie, który zawiera styl podstawowy wybranego tekst. To zachowanie występuje, ponieważ program Word zakłada chcesz dokonać zmian do całego tekstu w dokumencie zawierającą ten styl bazowy. W związku z tym w programie Word Zaznacza cały tekst w dokumencie, który zawiera styl podstawowy w tym tekst, który ma dodatkowe formatowanie zastosowane przez to styl.

Na przykład, kiedy zaznacz tekst, który ma styl Nagłówek 1 stosowane, a następnie kliknij przycisk Zaznacz wszystkie w Style i formatowanie okienko zadań programu Word Zaznacza cały tekst w dokumencie, który ma zastosowanie stylu Nagłówek 1 --łącznie z tekstu, który ma dodatkowe formatowanie zastosowane korzystającej z alternatywnego czcionki, kolory, wcięcia tekstu, pogrubienie, kursywa, podkreślenie i tak dalej.

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, użyj jednej z następujących metody.

Metoda 1: Zaznacz każde wystąpienie tekstu, przytrzymując wciśnięty klawisz CTRL

Aby wprowadzić zmiany do wielu fragmentów tekstu, przytrzymaj klawisz CTRL, i Wybierz opcję każdej sekcji tekstu, który chcesz zmienić. Po wykonaniu stosowały odpowiednie zmiany formatowania.

UWAGA: Word umożliwia teraz nieciągłych tekstu wybrane opcje.

Aby uzyskać więcej informacji informacje o zaznaczaniu tekstu, kliknij Pomoc programu Microsoft Word na Pomoc menu Typ Zaznacz tekst w biurze Asystenta lub Kreatorze odpowiedzi, a następnie kliknij przycisk Wyszukiwanie Aby wyświetlić znalezione tematy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu wiedzy firmy Microsoft Podstawy:
275969 WD2002: Nie można zaznaczyć niesąsiadujące tekstu za pomocą klawiatury

Metoda 2: Osobno zaznacz tekst z podobnym formatowaniem

Aby wprowadzić zmiany do całego tekstu z podobne formatowanie, zaznacz pierwsze wystąpienie sformatowanego tekstu Czy chcesz zmienić. Następnie należy użyć jednej z następujących metod:
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy zaznaczony tekst, a następnie kliknij przyciskZaznacz tekst z podobnym formatowaniem w menu skrótów, zostanie wyświetlone.
- lub -
  1. W Style i formatowanie kliknij polecenie okienko zadań Pokaż a następnie kliknij przycisk Używane formatowanie.

    Należy wybrać format zaznaczonego tekstu wWybierz formatowanie do zastosowania Lista.
  2. Przesuń wskaźnik nad zaznaczony element w Pobranie formatowanie do zastosowania Lista.
  3. Kliknij strzałkę z prawej strony pola wybranego Format, a następnie kliknij Zaznacz wszystkie nWystąpienia, gdzie n wskazuje numer wystąpień formatowanie występuje w dokumencie.

Więcej informacji

UWAGA: Po zaznaczeniu tekstu, który ma styl podstawowy stosowane wraz z dodatkowe formatowanie, a następnie kliknij przycisk albo Zaznacz wszystkie w Style i formatowanie okienko zadań lub Zaznacz tekst z podobnym formatowaniemProgram Word wybiera tylko tekst, który zawiera dodatkowe formatowania.

Na przykład, jeśli użytkownik Zaznacz tekst, który ma styl Nagłówek 1 i w kolorze czerwonym zastosowane, a następnie Kliknij przycisk Zaznacz wszystkie w Style i formatowanie okienko zadań programu Word Zaznacza cały tekst w dokumencie, który ma styl Nagłówek 1 i czerwony kolor zastosowany. Program Word jest nie Zaznacz tekst w dokumencie, który ma styl Nagłówek 1, ale nie mają kolor czerwony stosowane.

Właściwości

Numer ID artykułu: 292084 - Ostatnia weryfikacja: 18 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Word 2002 Standard Edition
  • Microsoft Office Word 2003
Słowa kluczowe: 
kbprb kbmt KB292084 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:292084

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com