"Bu belgedeki biçimlendirme çok karmaşık olduğu. Bir Word 2002 belgesini düzenlediğinizde, tam belge şimdi Lütfen"hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 292174 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir Microsoft Word 2002 belgesini düzenlerken, Word yanıt vermiyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.) veya aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bu belgenin biçimlendirmesi çok karmaşık. Belgeyi şimdi tam olarak kaydedin. (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.).

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Belgenin açık satır numaralandırma yok.

  -ve-
 • Satır numaralarını sol kenar boşluğunda varsayılan satır numarası karakter stilden farklı bir karakter stili ile biçimlendirilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorun, Office XP Service Pack 3'de düzeltilmiştir.Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Office XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307841En son Office XP Hizmet Paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
NotBu düzeltmeyi uygulamak için önce yüklü olan Office XP SP2 yüklü olmalıdır.
  Date     Time  Version    Size    File name
  --------------------------------------------------------------
  26-Nov-2002 01:32         5,623,972  Winword.msp
  26-Nov-2002 02:15         6,635,184  Winwordff.msp

Sabit bir global dosya:
  Date     Time  Version    Size    File name
  --------------------------------------------------------------
  25-Nov-2002 16:50 10.0.4721.0  10,598,984 Winword.exe

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, satır numaralarını sol kenar boşluğunda normal karakter stili kullanarak biçimlendirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Word belgesinde, sınama yazın. Klavyeyle yazılan metni seçin ve sonra () Biçimlendirme araç çubuğundaki Stil kutusunu Normal ' i tıklatın.
 2. Seçili metni, Biçim menüsünden Stiller ve biçimlendirme'yi tıklatın.
 3. Fare işaretçisini Satır numarası üzerinde Uygulanacak biçimlendirmeyi seç listesinden taşımak, Satır numarası ' nın sağındaki oku tıklatın ve Match seçimi için Güncelleştir ' i tıklatın.
 4. Yazdığınız ek metin ("test") silin.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Office XP Service Pack 3'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bir program veya yanıt vermeyen bir belge kurtarma hakkında bilgi için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat menüsünü tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft Office Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra Microsoft Office Uygulama Kurtarma ' yı tıklatın.
 2. Uygulama</a0> listesinde, programı veya yanıt vermeyen bir belgeyi tıklatın.
 3. Aşağıdakilerden birini yapın:
  • Üzerinde çalıştığınız dosyaları kurtarmayı denemek için <a0></a0>, Uygulamayı Kurtar'ı tıklatın.
  • Yalnızca programdan çıkın ve dosyalar için son değişiklikleri kaybetmek istiyorsanız, Uygulamayı Sonlandır'ı tıklatın.
 4. Soruna neden olan hatayı programın gelecekteki sürümlerinin iyileştirilmesi amacıyla Microsoft'a bildirilebilir. Hata raporu gönder veya gönderme ' yi tıklatın.
Belge Kurtarma özelliği hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünden Microsoft Word Yardımı ' nı tıklatın, sonra da Belge Kurtarma, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı'nı yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 292174 - Last Review: 27 Temmuz 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 6.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbformat kbbug kberrmsg kbnofix KB292174 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:292174

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com