Windows XP'de Windows Program Uyumluluk modunu kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 292533 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows Program Uyumluluk modu kullanmayı açıklamaktadır. Bu mod, önceki Windows işletim sistemlerinin davranışını yakından programları çalıştırmak için bir ortam yansıtır sağlar.

Daha fazla bilgi

Windows Program Uyumluluk modunu kullanma

Windows Program Uyumluluk modunu kullandığınızda, programlarının önceki sürümlerinin düzgün çalışmasını engelleyen en yaygın sorunların çoğunu çözümlenir. Bir programı çalıştırmak ve beklendiği gibi çalışmıyorsa, bu, program uyumluluk ortamlarından birinde çalıştırmanız önerilir. Microsoft Windows XP'de Windows programı uyumluluk modunda programları çalıştırmak için şu adımları izleyin:
 1. Sağ tofix istediğiniz programın bağlantısını tıklatın.
 2. Özellikler' i tıklatın.
 3. Uyumluluk sekmesini tıklatın.
 4. Bu programı uyumluluk modunda çalıştır ' ı tıklatın ve bir herbirine tek tek seçin:
  • Windows 95
  • Windows 98
  • Windows NT 4
  • Windows 2000
 5. Görüntü ayarları' nın altında thinkthat programın düzgün çalışabilmesi için gerekli olan modunu seçmek için tıklatın:
  • 256 renkte çalıştır.
  • 640 X 480 ekran çözünürlüğünde çalıştır.
  • Görsel temaları devre dışı bırakır.
 6. Uygula' yı tıklatın ve sonra Tamam' ı tıklatın.
 7. Çift programı tıklatın.
Notlar
 • Uyumluluk sekmesi, yalnızca sabit diskinizde yüklü olan programlar için kullanılabilir. Programlar veya kurulum dosyalarını bir CD-ROM veya disketten Program Uyumluluk Sihirbazı'nı çalıştırabilirsiniz, ancak programı kapattıktan sonra yaptığınız değişiklikleri yürürlüktedir değil. Uyumluluk sekmesinde bir seçenek hakkında daha fazla bilgi, seçeneği sağ tıklatıp ardından Bu nedir.
 • Uyumluluk sekmesi tüm seçenekleri temizlemek için tıklatın, varsayılan ayarları geri yüklenir.

Özellikler

Makale numarası: 292533 - Last Review: 3 Mart 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB292533 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 292533

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com