Windows 2000 Datacenter Server 16 GB'nin üzerindeki belleği bulamıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 292934 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000 Datacenter Server'ı başlattığınızda, sunucuda daha fazla bellek olduğu halde, diğer bellek boyutu 16 GB'den büyük gözlemek değil.

Neden

Bu davranış, Windows 2000 Datacenter Server 16 GB'DEN fazla fiziksel bellek vardır ve her ikisi de yeniden oluşabilir / 3 gb ve / pae Boot.ini dosyasında ayarlanan geçiş yapar.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Bir bilgisayar ile başlatıldığında / 3 gb anahtar, çekirdek alanını 1 GB bellek sınırlıdır ve en çok 3 normalde bir program tarafından ayrılan bellek, 2 GB yerine BELLEK ayırmak için doğru derlenmiş programlardır.

Bir bilgisayar ile başlatıldığında / pae anahtar, sayfa tablosu girdisi (PTE) boyutu 4 KB ' 8 KB olarak artırır. Çevirme sırasında bellek, bilgisayardaki bellek olarak artırılır gerekli olan PTE'leri sayısını artırır.

Zaman / 3 gb anahtarı kullanılır, normal miktarı 2 GB yerine 1 GB çekirdek modu alanı sınırlıdır. Bir bilgisayar, büyük miktarda bellek içeriyorsa, düşük çekirdek alanını, birleşimi PTE boyutu artar ve PTE artırılması kullanımı, bir sunucunun diğer ek bellek dizin başlatılamamasına neden olabilir ve sunucu yanıt vermemeye başlamasına neden olabilir.

Bilgisayar başlatıldığında ve varlığını / pae ve / 3 gb anahtarları algılandığında, işletim sistemi 16 GB'NIN üzerindeki herhangi bir bellek tanımıyor. Bilgisayarı olmadan başlatırsanız, / 3 gb anahtarı, bilgisayarın tüm kullanılabilir belleği bulmak için etkin en çok 32 GB'YE kadar. Bu davranış, bilinen bir koşullar ve büyük bellek yapılandırmalarında, bir 32 bitlik platform için destek sağlayan kısıtlamaları işletim sisteminin kararlılığını önler.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
283037Windows 2000'de büyük bellek desteği kullanılabilir
266650Windows 2000 Datacenter Server tabanlı bilgisayarlarda, BackOffice Program destek hakkında bilgi
189327Nasıl YAPıLıR: İşlem adres alanı içine eşlem bağdaştırıcısı RAM
Daha fazla bilgi, aşağıdaki Microsoft Web sitelerinden edinilebilir:

Managing AWE Memory

Address Windowing Extensions and Microsoft Windows 2000 Datacenter Server

Özellikler

Makale numarası: 292934 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbproductlink kbenv kbhardware kbprb KB292934 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:292934

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com