Numer ID artykułu: 293078 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Wyświetlany jest jeden z następujących komunikatów o błędzie zatrzymania w systemie Windows XP:
STOP 0X000000EA THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
STOP: 0X100000EA THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M

Przyczyna

Ten problem występuje, jeśli karta graficzna wpadła w nieskończoną pętlę podczas oczekiwania na bezczynność sprzętu wideo. Może to oznaczać, że występuje problem ze sprzętem wideo lub że karta graficzna nie może poprawnie zaprogramować sprzętu.

Komunikat o błędzie zatrzymania może również wystąpić w przypadku sterowników kart wideo, które nie reprezentują urządzenia fizycznego. Ten komunikat o błędzie zatrzymania może na przykład wystąpić w sterowniku wirtualnej karty wideo wykorzystywanym przez program Symantec PCAnywhere. Jeżeli program PCAnywhere jest zainstalowany na komputerze, na którym występuje ten komunikat o błędzie, należy odwiedzić witrynę firmy Symantec w sieci Web do ustalenia, czy są dostępne poprawki dla danej wersji programu PCAnywhere.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy stosować metody opisane w tej sekcji w kolejności, w jakiej są przedstawione, aż problem zostanie rozwiązany.

Pierwsze cztery metody opisane w tym artykule są dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników. Końcowe dwóch metod radzenia sobie z zaawansowanym rozwiązywaniem problemów i są przeznaczone dla użytkowników zaawansowanych.

Wydrukowanie tego artykułu może ułatwić wykonanie tych kroków.

Metoda 1: Użyj narzędzia Raportowanie błędów systemu Windows

Użyj narzędzie Raportowanie błędów systemu Windows do wysyłania błędu do firmy Microsoft i określić rozwiązania lub obejścia problemu jest dostępny. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. Po wyświetleniu monitu, aby wysłać raport o błędach do firmy Microsoft, kliknij przycisk Wyślij raport o błędach .
 2. Jeżeli poprawka lub metoda rozwiązania jest dostępny, kliknij przycisk Więcej informacji. Ten sposób można uzyskać poprawkę lub informacje dotyczące metody obejścia problemu.
Jeśli ta metoda rozwiązała problem, to koniec pracy. Jeśli nadal jest wyświetlany komunikat o błędzie stop, przejdź do metody 2.

Metoda 2: Zainstaluj najnowszy sterownik dla karty graficznej

Aby wykryć i zainstalować najnowszy sterownik karty wideo w systemie Windows XP, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://update.microsoft.com
Jeśli ta metoda rozwiązała problem, to koniec pracy. Jeśli nadal jest wyświetlany komunikat o błędzie stop, przejdź do metody 3.

Metoda 3: Skontaktuj się z producentem karty wideo w celu uzyskania i zainstalowania najnowszego sterownika

Sterownik to oprogramowanie, które umożliwia wideo mają być wyświetlane na komputerze. Zobacz dokumentację dołączoną do komputera, aby określić producenta karty wideo. Następnie należy użyć łącza na poniższej liście, aby znaleźć dane kontaktowe producenta karty wideo w celu uzyskania i zainstalowania najnowszego sterownika. Aby uzyskać więcej informacji o dostawcy sprzętu i oprogramowania informacje kontaktowe, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/gp/Vendors
Firma Microsoft udostępnia informacje kontaktowe innych firm, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Niniejsze informacje kontaktowe mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Microsoft nie gwarantuje dokładności informacji kontaktowych innych firm.

Jeśli ta metoda rozwiązała problem, to koniec pracy. Jeśli nadal jest wyświetlany komunikat o błędzie stop, przejdź do metody 4.

Metoda 4: Wymiana karty wideo

Aby uzyskać informacje dotyczące wymiany karty wideo, można znaleźć w dokumentacji dostarczonej wraz z komputerem.

Jeśli ta metoda rozwiązała problem, to koniec pracy. Jeśli nadal otrzymujesz komunikat o błędzie zatrzymania i są wygodne zaawansowana, przejdź do sekcji "Zaawansowane rozwiązywanie problemów".

Jeśli nie masz doświadczenia z zaawansowanym rozwiązywaniem problemów, można przejść do sekcji "Następne kroki" dodatkowych zasobów, które mogą okazać się pomocne.

Zaawansowane rozwiązywanie problemów

Te metody są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników komputera. Jeśli nie masz doświadczenia z zaawansowanym rozwiązywaniem problemów, możesz poprosić kogoś o pomoc lub skontaktować się z obsługą. Aby uzyskać informacje o tym, jak się z pomocą techniczną odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/

Metoda 1: Wyłączenie lub aktualizacja sterowników urządzeń

 1. Zobacz listę zgodności sprzętu (HCL) firmy Microsoft, aby ustalić, czy urządzenia PCI w komputerze są zgodne z systemem Windows XP. Aby uzyskać informacje o liście zgodności sprzętu odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
  http://www.microsoft.com/whdc/hcl/default.mspx
 2. Zaktualizuj sterowniki karty wideo do najnowszych wersji.
 3. Jeśli sterownika jest wyświetlana nazwa w komunikacie o błędzie Stop, wyłącz lub usuń dany sterownik.
 4. Wyłącz lub Usuń wszystkie sterowniki i usługi, które ostatnio dodane.
Uwaga Jeśli błąd występuje podczas sekwencji uruchamiania, a partycja systemowa korzysta z systemu plików NTFS, można użyć trybu awaryjnego do zmiany nazwy lub usunięcia uszkodzonego sterownika. Jeżeli sterownik jest używany jako część procesu uruchamiania w trybie awaryjnym, należy uruchomić komputer przy użyciu konsoli odzyskiwania w celu użycia pliku.Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sterowników kart wideo w trybie awaryjnym kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
292460 Jak rozwiązywać sterownika karty wideo w trybie awaryjnym w systemie Windows XP
Uwaga Jeśli problem jest związany z plikiem Win32k.sys, problem może być spowodowane przez program innej firmy zdalnego sterowania. Aby usunąć usługę, uruchom komputer za pomocą konsoli odzyskiwania, a następnie usunąć plik określonej usługi systemowej.

Jeśli ta metoda rozwiązała problem, to koniec pracy. Jeśli nadal jest wyświetlany komunikat o błędzie stop, przejdź do metody 2.

Metoda 2: Dopasowanie przyspieszania sprzętowego

 1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Panel sterowania, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę Ekran.
 2. Na karcie Ustawienia kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Rozwiązywanie problemów .
 3. Przesuń suwak Przyspieszanie sprzętowe na Brak, a następnie kliknij, aby wyczyścić pole wyboru Włącz łączenie zapisu .
 4. Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij przycisk OK.
Uwaga Ta procedura uniemożliwia nieprawidłowo programowania thehardware karta graficzna, ale można utracić niektóre andperformance funkcjonalność wyświetlania. Chociaż można zwiększyć settingshigher przyspieszanie sprzętowe niż Brak , aby odzyskać funkcjonalność i wydajność, możliwość increasethe tych ustawień, problem wystąpi ponownie. Dla uzyskania maksymalnej stabilności, przyspieszenie leavehardware off.

KOLEJNE KROKI

Metody te nie były pomocne, można skorzystać z witryny pomocy technicznej Microsoft w sieci Web, aby poszukać innych rozwiązań. Oto niektóre usługi, które zawiera strona pomocy technicznej Microsoft w sieci Web:
 • Baza wiedzy: Wyszukiwanie informacji pomocy technicznej i narzędzia samopomocy dla produktów firmy Microsoft.
 • Centra kompetencyjne: Przejrzyj często zadawane pytania dotyczące produktu i najważniejsze informacje pomocy technicznej.
 • Inne opcje pomocy technicznej: Korzystaj z sieci Web, aby zadawać pytania, skontaktuj się z biurem obsługi klienta firmy Microsoft lub przekaż swoją opinię.
Jeśli nadal masz pytania, po skorzystaniu z tych witryn sieci Web firmy Microsoft lub nie można znaleźć rozwiązania w witrynie sieci Web usług pomocy technicznej firmy Microsoft, kliknij następujące łącze, aby skontaktować się z obsługą:
http://support.microsoft.com/contactus
Produkty innych firm omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 293078 - Ostatnia weryfikacja: 9 lutego 2014 - Weryfikacja: 8.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Słowa kluczowe: 
kbresolve kbtshoot kbenv kberrmsg kbhardware kbprb kbmt KB293078 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 293078

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com