Office XP'de bir son kullanıcı Abonelik Lisansı Etkinleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 293191 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, aşağıdaki Microsoft Office XP sürümleri için bir son kullanıcı Abonelik Lisansı Etkinleştirme açıklar:
 • Professional
 • Küçük işletme
Not: Ağustos 2001, Office XP abonelik lisansını Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılamaz.

Office'i yükledikten sonra ilk kez Office programlarından birini başlattığınızda, Microsoft Office Etkinleştirme Sihirbazı'nı otomatik olarak çalıştırır. Üç etkinleştirme seçenek sunulur veya Office daha sonra etkinleştirmeyi de seçebilirsiniz:
 • Internet'i kullanarak etkinleştirme
 • Telefonu kullanarak etkinleştirme
 • Aboneliği olmayan ürün anahtarı'nı kullanarak etkinleştirme
Internet'i kullanarak etkinleştir seçeneğini belirlerseniz, Office Etkinleştirme Sihirbazı otomatik olarak Microsoft lisans sunucularına Internet bağlantınız üzerinden iletişim kurar. Sağlamanız gereken tek bilgi ülkeniz/bölgeniz olur. Daha önce kullanılmamış olan geçerli bir ürün anahtarı kullanıyorsanız, ürününüz hemen etkinleştirilir.

Telefonla etkinleştir seçeneğini belirlerseniz, Office Etkinleştirme Sihirbazı'nda sağlanan telefon numarasını arayın ve müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından sağlanan onay numarasını yazın.

Aboneliği olmayan ürün anahtarını kullanarak etkinleştir seçeneğini belirlerseniz, aboneliği olmayan sürüm ürün anahtarı yazmanız istenir. Geçerli bir ürün anahtarı yazarsanız, yazdığınız ürün anahtarı geçerli lisans için son kullanıcı Abonelik lisansı otomatik olarak dönüştürülür. Bu senaryoda, çıkın ve tüm açık Office programlarınızı yeniden başlatmanız istenir. Bir Office programını bir sonraki başlatışınızda yazdığınız aboneliği olmayan ürün anahtarı için lisansınız etkinleştirmeniz istenir. Bu makalenin önceki bölümlerinde açıklandığı gibi Internet seçeneğini veya telefon seçeneğini kullanarak lisans etkinleştirebilirsiniz. Ürünü etkinleştirdikten sonra her zaman geçerli olsun Office kullanma lisansınız.

Bir son kullanıcı abonelik Office sürümü ile Office programları en çok 20 kez ürünü etkinleştirmeden başlatamazsınız. Ürün etkinleştirmesi başarısız, programlar sınırlı işlevsellik modunda çalışmaya başlar. Sınırlı işlevsellik modunda, belgelerde yaptığınız değişiklikleri kaydedemez veya yeni bir belge oluşturun ve ek işlevler azaltılabilir. Varolan Office dosyaları veya belgeler zarar görmez ve sunulan ekranlardaki yönergeleri izleyerek Office bu modundan kolayca değiştirebilirsiniz.

Son kullanıcı Abonelik lisansı için sınırlı bir süre sonu olsa da, lisansı yenilenemez. Abonelik dönemini ürününüzü etkinleştirdiğinizde başlar ve 12 ay devam eder. Ürünün yüklü olduğu bilgisayar için lisanstır. Lisans satılan veya başka bir bilgisayara taşınamaz. Yalnızca bilgisayar satılabilir.

Internet'i kullanarak etkinleştirme

Ürününüzü Internet üzerinden etkinleştirmeyi, Office programlarından birini başlatın ve aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Office Etkinleştirme Sihirbazı'nda, Internet'i kullanarak etkinleştir seçeneğini seçin ve İleri' yi tıklatın.
 2. Microsoft Office Gizlilik İlkesi sayfasını okuyun ve sonra İleri' yi tıklatın.
 3. Müşteri bilgileri sayfasında, kişisel bilgilerinizi yazın. Tamamlamak için gerekli olan tek alan Ülke seçenektir. Listeden bulunduğunuz ülkeyi seçin, istediğiniz diğer bilgileri yazın ve sonra İleri' yi tıklatın.
 4. Özel Fırsatlar sayfasında bilgi ve teklifler Microsoft'tan elde etmek için üç seçeneğiniz vardır. Bu seçeneklerden hiçbiri varsayılan olarak seçilir. Microsoft'tan bilgi veya teklifleri almak istiyorsanız, e-posta adresinizi yazın ve sonra Gönder' i tıklatın istediğiniz seçenekleri seçin.

  Gönder' i tıklatın, bilgilerinizi Microsoft lisans sunucularına gönderilir. Bilgileriniz doğrulandığında, Lisansı sona erdiği tarihi de dahil olmak üzere Etkinleştirme tamamlandı sayfası görüntülenir.
 5. Son' u tıklatın.

Telefonu kullanarak etkinleştirme

Internet bağlantınız yoksa veya Office'i Internet üzerinden etkinleştirmemeyi seçin, Telefonla etkinleştir seçeneğini seçebilirsiniz. Böylece ürününüzü etkinleştirmek için Office programlarından birini başlatın ve aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Office Etkinleştirme Sihirbazı'nda, Telefonla etkinleştir seçeneğini seçin ve İleri' yi tıklatın.
 2. Microsoft Office Gizlilik İlkesi sayfasını okuyun ve sonra İleri' yi tıklatın.
 3. Bulunduğunuz yeri seçin listesinde, bir ülke/bölge seçin. Sihirbazın Adım 2'de listelenen telefon numarasını arayın. Müşteri hizmetleri temsilcisi yükleme Kimliğinizi sorar ve karşılığında bir onay kimliği verir. Sağlanan kutulara onay Kimliğini yazın.

  Not: müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından sağlanan onay Kimliğini not alın. Sabit diskinizi yeniden biçimlendirip Office'i daha sonra yeniden varsa onay kimliği aynı bilgisayarda tekrar mümkün olabilir. Onay Kimliğini o anda çalışmıyorsa, Müşteri Hizmetleri temsilcisini tekrar arayın ve yeni bir onay kimliği isteyin.
 4. İleri' yi tıklatın. Üzerinde lisansınızı sona erdiği tarihi de dahil olmak üzere Etkinleştirme tamamlandı sayfası görüntülenir.
 5. Etkinleştirme tamamlandı sayfasında, Son'utıklatın.

Bir aboneliği olmayan Office ürününü etkinleştirmeye

Aboneliği olmayan sürüm için ürün anahtarı'nı kullanarak ürününüzü etkinleştirmek için Office programlarından birini başlatın ve aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Office Etkinleştirme Sihirbazı'nda, Bu abonelik gerektiren ürünü etkinleştirmek istemiyorsanız onay kutusunu seçmek için tıklatın. Bu seçeneği belirlediğinizde, altın Office aboneliği olmayan sürümünüz için CD kapağının arkasındaki etikette bulunan 25 karakter uzunluğundaki ürün anahtarını yazabileceğiniz kutuları görüntülenir. Ürün anahtarını yazın ve sonra İleri' yi tıklatın.
 2. Çalışan programlar bu değişikliğin etkinleşmesi yeniden tüm programlardan çıkın ve sorulduğunda Tamam' ı tıklatın.

  Not: Office abonelik kopyasının Office'in bu kopyası yüklemek için bir ürün anahtarı yazmak, yalnızca şu anda yüklü olan son kullanıcı Abonelik lisansı kopya etkinleştirir. Office Abonelik kopyasını kullanmak istiyorsanız, aboneliği sürümü kaldırın ve sonra aboneliği olmayan sürümünü yükleyin.

  Son kullanıcı Abonelik lisansı etkinleştirmek için bir kalıcı lisans ürün anahtarını kullandıysanız, çıkın ve Office programlarından birini yeniden kopyanızı etkinleştirmeniz istenir. Bir son kullanıcı aboneliği lisans kopyası Office yüklü olmasa da bu noktada, kuralları ve lisans zorunlu etkinleştirme, yönergeler için kısıtlanır.

Etkinleştirmeyi atlama nasıl

Office kopyanızı etkinleştirmek istemiyorsanız, Office Etkinleştirme Sihirbazı herhangi bir sayfasında Daha sonra etkinleştir tıklatabilirsiniz. Sihirbaz bir belirtilen sayıda ürünü etkinleştirmeniz gerekmeden çalışacak şekilde olması konusunda uyarır. Sihirbazı kapatmak için Çıkış ' ı tıklatın.

Not: etkinleştirme lisansınızı daha sonra etkinleştirmeye karar verirseniz, herhangi bir Office programını her başlattığınızda azaltır sayacı. Sayaç sıfıra ulaşırsa, Office programları sınırlı işlevsellik modunda çalışmaya başlar.

Son kullanıcı aboneliği lisans yenilemek nasıl

Office son kullanıcı Abonelik lisansı kopyasını süresi dolduğunda, sınırlı işlevsellik modunda çalışır önce beş kez programınızı çalıştırabilirsiniz. Aboneliğinizin süresi dolmuşsa, çoğu görevi gerçekleştirmeye çalıştığınızda aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Bu komut lisansınızı yenileyene kadar kullanılamaz.

Yardım menüsünde Ürünü Etkinleştir'i tıklatarak süresi dolmadan önce her zaman lisansınız yenileyebilirsiniz. Office Etkinleştirme Sihirbazı'nı çalıştırdığında, dört seçeneğiniz vardır:
 • Kişisel bilgileri güncelleştir
 • Kredi kartı kullanarak aboneliğinizi yenileme
 • Yeni bir abonelik CD'sini kullanarak aboneliğinizi yenileme
 • Bir abonelik CD'sini kullanarak aboneliğinizi yenileme

Kişisel bilgileri güncelleştir

Son kullanıcı Abonelik Lisansı ilk kez etkinleştirildiğinde, kişisel bilgilerinizi Office Etkinleştirme Sihirbazı'nın Müşteri bilgileri sayfasında yazmış olabilirsiniz. Bu bilgileri güncelleştirmek isterseniz, Yardım menüsünde Ürünü Etkinleştir'i tıklatarak Office Etkinleştirme Sihirbazı'nı çalıştırın ve aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Microsoft'taki kişisel müşteri bilgilerinizi güncelleştirme seçeneğini belirleyin ve İleri' yi tıklatın.
 2. Ardından, Internet veya telefon yoluyla bilgilerinizi güncelleştirmek için seçeneğiniz de vardır. İstediğiniz seçeneği seçin ve İleri' yi tıklatın.
  • Internet'i kullanarak kişisel müşteri bilgilerinizi güncelleştirme seçeneğini belirlerseniz, şu adımları izleyin:

   1. Microsoft Office Gizlilik İlkesi sayfasını okuyun ve sonra İleri' yi tıklatın.
   2. Müşteri bilgileri sayfasında, istediğiniz ve sonra İleri' yi tıklatın bilgileri yazın.
   3. Son' u tıklatın.
  • Telefonu kullanarak kişisel müşteri bilgilerinizi güncelleştirme seçeneğini belirlerseniz, şu adımları izleyin:
   1. Microsoft Office Gizlilik İlkesi sayfasını okuyun ve sonra İleri' yi tıklatın.
   2. Ürününüzü telefonla güncelleştirme sayfasında, bulunduğunuz yeri seçin, görüntülenen telefon numarasını arayın ve sonra müşteri hizmetleri temsilcisi, güncelleştirilmiş bilgileri verin.

Kredi kartı kullanarak aboneliğinizi yenileme

Kredi kartı kullanarak aboneliğinizi yenilemek istiyorsanız, şu adımları izleyin:
 1. Office Etkinleştirme Sihirbazı'nda, bir kredi kartı kullanarak Microsoft Office XP için aboneliğinizi yenileme seçeneğini seçin ve İleri' yi tıklatın.
 2. Bu üç seçenekten birini seçin:

  • Internet kullanarak Yenile
  • Telefon kullanarak Yenile
  • Yeni bir abonelik CD'sini kullanarak Yenile


Internet kullanarak Yenile

Aboneliğinizi Internet bağlantısı aracılığıyla yenilemek için şu adımları izleyin:
 1. Internet'i kullanarak Yenile seçeneğini seçin ve İleri' yi tıklatın.
 2. Microsoft Office Gizlilik İlkesi sayfasını okuyun ve sonra İleri' yi tıklatın.

  Yardım düğmesinin üstünde görüntülenen "kilit" simgesini dikkat edin. Bu güvenli bir bağlantı kullanarak gösterir.
 3. İlk olarak Office kopyanızı etkinleştirmeniz sonra yazdığınız bilgileri Müşteri bilgileri sayfasını görüntüler. Bilgileri güncelleştirmeniz gerekiyorsa, bunu değiştirin ve sonra İleri' yi tıklatın.

  Not: Müşteri bilgileri sayfasında tamamlamak için gerekli olan tek alan Ülke seçeneğidir.
 4. Özel Fırsatlar sayfasında bilgi ve teklifler Microsoft'tan elde etmek için üç seçeneğiniz vardır. Bu seçeneklerden hiçbiri varsayılan olarak seçilir. Microsoft'tan bilgi veya teklifleri almak istiyorsanız, e-posta adresinizi yazın ve İleri' yi tıklatın istediğiniz seçenekleri seçin.
 5. Ödemenin yapılacağı ülke sayfasında ödeme bilgilerinizi yazın ve ardından İleri' yi tıklatın.

  Not: kredi kartı fatura için kullanıyorsanız, bu sayfadaki tüm alanları yazmak için gereklidir.
 6. Ödeme bilgilerini girin sayfasında, kredi kartı bilgilerinizi yazın ve ardından İleri' yi tıklatın.
 7. Hareket Onayla sayfasında, tıklatın Gönder.
 8. Abonelik lisansı güncelleştirilen sona erme tarihini gösteren Yenileme tamamlandı sayfası görüntülenir. Görüntüleyin ve sonra kredi kartı işlem bir alış irsaliyesi yazdırmak istiyorsanız, Görünüm/Faturayı Yazdır'ıtıklatın.
 9. Fatura Yazdır sayfayı hareket bilgilerini görüntüler. Şimdi faturayı yazdırmak isterseniz, Yazdır' ı tıklatın. Veya, Sihirbazı kapatmak için Son ' u tıklatın.

  Not: Sihirbaz, fatura, bilgisayarınızın sabit diskinde \My Documents\Renewal giriş klasörüne kaydeder. Gözden geçirin ve faturayı daha sonra yazdırmak isterseniz, sihirbaz tarafından oluşturulan dosya adını not edin emin olun. Görüntüleyebilir ve Web tarayıcınızda sayfayı açıp daha sonra bu bilgileri yazdırın.


Telefon kullanarak Yenile

Telefon kullanarak aboneliğinizi yenilemek için şu adımları izleyin:
 1. Telefonu kullanarak Yenile seçeneğini seçin ve İleri' yi tıklatın.
 2. Microsoft Office Gizlilik İlkesi sayfasını okuyun ve sonra İleri' yi tıklatın.
 3. Telefonu kullanarak aboneliğinizi yenileme sayfasında, bir ülke/bölge bulunduğunuz yeri seçin listeden seçin. Sihirbaz tarafından oluşturulan telefon numarasını kullanarak bir müşteri servis temsilcisi çağırın. Yükleme Kimliği ve kredi kartı bilgileri Müşteri hizmetleri temsilcisi telefon üzerinden sağladığınız sonra müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından sağlanan onay Kimliğini yazın. İleri' yi tıklatın.

  Yenileme tamamlandı sayfası görüntülenir. Yeni son kullanıcı Abonelik Lisansı sona erme tarihini not edin.

  Not: görüntülemek veya telefonla lisansınızı yenileyene, Makbuz yazdırma olanağı yoktur.


Yeni bir abonelik CD'sini kullanarak Yenile

Yeni bir abonelik CD'sini kullanarak son kullanıcı Abonelik lisansı da yenileyebilirsiniz. Bu CD'ler Microsoft ürünleri satan perakende satış mağazasında satın alınabilir. Abonelik CD'sini satın aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Office Etkinleştirme Sihirbazı'nı çalıştırın ( Yardım menüsünde Ürünü Etkinleştir'itıklatın) ve Yeni bir abonelik CD'sini kullanarak Microsoft Office XP için aboneliğinizi yenileme seçeneğini belirleyin.

  Bu seçeneği belirlediğinizde, altın yeni abonelik CD kutusunun arkasındaki etikette bulunan 25 karakter uzunluğundaki ürün anahtarını yazabileceğiniz kutuları görüntülenir.
 2. Ürün anahtarını yazın ve sonra İleri' yi tıklatın.

  Zaten bir abonelik yenilemek için kullanılan ürün anahtarı yazarsanız, aşağıdaki ileti görüntülenir:
  Girilen ürün anahtarı zaten bir abonelik yenileme için kullanıldı. Yenileme işlemine devam etmek için lütfen geçerli bir 25 karakterli ürün anahtarı, kutusuna yazın, ya kredi kartı yerine yenileyebilirsiniz.
  Geçerli bir abonelik ürün anahtarını yazarsanız Yenileme tamamlandı sayfası görüntülenir.


Bir abonelik CD'sini kullanarak aboneliğinizi yenileme

Sizin nihai perakende mağazadan satın alabilirsiniz Office abonelik gerektirmeyen bir sürümünü kullanarak son kullanıcı abonelik lisansınızı yenileyene seçenektir. Bu yeni bir Office sürümü satın aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Office Etkinleştirme Sihirbazı'nı çalıştırın ve , bölgemdeki yetkili Microsoft satıcısından edineceğim CD'yi (ürün anahtarı) kullanarak ürünün abonelik gerektirmeyen sürümünü yükle seçeneğini belirleyin.

  Bu seçeneği belirlediğinizde, altın aboneliği olmayan CD kapağının arkasındaki etikette bulunan 25 karakter uzunluğundaki ürün anahtarını yazabileceğiniz kutuları görüntülenir.
 2. Ürün anahtarını yazın ve sonra İleri' yi tıklatın.

  Çıkmak ve çalışan tüm programları yeniden başlatmanız istenirse, Tamam' ı tıklatın.

  Son kullanıcı lisansı abonelik yenilemek için bir abonelik ürün anahtarını kullandıysanız, çıkın ve Office programlarından birini yeniden etkinleştirmek için istenir. Bu noktada, kuralları ve özgün olarak yüklenmiş son kullanıcı aboneliği lisans ürün için lisans zorunlu etkinleştirme yönergeleri için kısıtlanır.

  Not: Office aboneliği olmayan bir kopyası için bir ürün anahtarı girmeniz durumunda bu o Office kopyasının yüklenmesini sağlamaz. Bunun yerine, yalnızca şu anda yüklü olan kopya etkinleştirir. Office Abonelik kopyasını kullanmak isterseniz, son kullanıcı abonelik sürümünü kaldırmanız ve sonra aboneliği olmayan sürümünü yükleyin.


Nasıl bir lisans süresi

Bir Office programını her başlattığınızda çalışan kod Office XP'de yerleşik olan. Bu kod, ürün lisansı zaman aşımına uğrar ve otomatik olarak ilgili bekleyen son kullanım tarihleri sona erme önce anımsatan algılar. Son kullanım tarihi yaklaştığında, aboneliğinizi yenilemenizi hatırlatan sıklığı da artar. Aşağıdaki tabloda, son kullanıcı Abonelik lisansı sürüm anımsatıcılarının sıklığı gösterilmektedir.
  Length of time until expiration     Reminder appears
  ----------------------------------------------------------------

  60 days                 One time
  30 days                 One time
  Between 30 and 15 days          Every 3 days
  Between 14 and 8 days          Every day
  7 days to day of expiration       Every time you start an 
                      Office program
				
Not: zaman aşımı bildirimi görüntülenmesine beklerseniz, lisansınızı güncelleştirmek için bir abonelik ürün anahtarını kullanmak için seçeneğiniz olmayacaktır. Sadece telefonla ya da yeni bir abonelik ürün anahtarı yazarak Internet üzerinden lisansınızı yenileyene mümkün olacaktır.

Aboneliğinizi yenilemek için istediğiniz seçeneği seçin ve İleri' yi tıklatın. Yenileme işlemi, bu makalenin "Ne için yenileme son kullanıcı Abonelik lisansı" bölümünde anlatılan yordamı aynıdır.

Bir abonelik ürün anahtarı'yla, lisans yenilemek için herhangi bir Office programında Yardım menüsünde Ürünü Etkinleştir'i tıklatın ve adımları izleyin Bir abonelik CD'sini kullanarak aboneliğinizi yenileme Bu makalenin.

Son kullanıcı Abonelik lisansı zaman aşımına uğrarsa yapmanız gerekenler

Sınırlı işlevsellik modunda başlamadan önce tüm kapatmalarını lisans sonu uyarılarını yoksay ve Abonelik Lisansı sona erme tarihinden önce yenilemezseniz, Office programlarında toplam beş kez başlatabilirsiniz. Sınırlı işlevsellik modundan çıkmak için abonelik lisansınızı yenilemeniz gerekir. (Sınırlı işlevsellik modunda çalışan) bir Office programını her başlattığınızda Office Etkinleştirme Sihirbazı'nı ortaya çıktığından, programı her başlattığınızda lisansınızı yenileyene olanağı vardır. Bir Office programını başlattığınızda lisansınızı yenileyene değil, bir Office programı içindeki Yardım menüsünde Ürünü Etkinleştir de tıklatabilirsiniz. Bu, Office Etkinleştirme Sihirbazı'nı başlatır.

Özellikler

Makale numarası: 293191 - Last Review: 3 Eylül 2013 Salı - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office XP Professional Edition
 • Microsoft Office XP Small Business Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB293191 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 293191

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com