Düzeltme: Nasıl havuz, SQL Server veritabanı biçimine Meta veri biçimi ' geçiş

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 293616 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
# Hata: 11603 (Plato7x)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Her analiz sunucusu için Microsoft(r) SQL Server(TM) 2000 Analysis Services Çözümleme sunucusunun (küpler, boyutlar vb.) nesneleri meta verilerini depolamak için Çözümleme Hizmetleri havuzunu adlı bir havuz, oluşturur. Varsayılan olarak, bu havuz, Analysis Services'ın yüklü olduğu sunucu bilgisayardaki bir Microsoft Access (.mdb) veritabanıdır.

Çözümleme Hizmetleri havuzunu SQL Server 2000 Meta veri Hizmetleri havuzunu biçimine ya da bir Microsoft SQL Server 7.0 veritabanı veya SQL Server 2000 veritabanı aynı sunucuda, başka bir sunucu için geçirilecek Repository Geçiş Sihirbazı'nı kullanabilirsiniz. Microsoft, depoyu geçirilecek planlıyorsanız, SQL Server veritabanı biçimini seçmenizi önerir.

Ancak, zaten depodaki Meta veri Hizmetleri havuzunu biçimine geçirdikten ve bir SQL Server 7.0 OLAP Services biçimine geri geçirmek şimdi planlama, "Daha fazla bilgi" bölümünde özetlenen adımları izlemelisiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2000 (Analiz Hizmetleri bileşenleri - Sql2kasp1.exe) için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services sürüm 8.0 bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Çözümleme Hizmetleri bileşenleri, Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Nasıl yapılır: SQL Server 7.0 OLAP Services biçimine Repository geçirme

 1. Varsayılan veritabanı'nı kullandıysanız, <a0>msdb</a0> veritabanının yedekleme yapmak emin olun. Aksi halde, depoyu barındırmak için kullanılan veritabanını yedekleyin.
 2. Tek tek her bir OLAP veritabanı arşivle emin olun. Bir veritabanı 2 gigabayttan (GB) daha büyük bir veri dosyası varsa, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye başvurun:
  249698Düzeltme: OLAP eklentileri: diğer 2 GB'DEN ile veri arşivi başarısız
 3. OLAPObjects tablo var olduğunu ve hiçbir satır da atanmış olduğunu doğrulayın.
 4. Diğer kullanıcılar Analysis Server sunucusuna bağlandığınızdan emin olun.
 5. Oluşturun veya Çözümleme Hizmetleri havuzunu geçirmek istediğiniz SQL Server veritabanına belirleyin.
 6. Analysis Manager'ı açın.
 7. Analysis Manager ağaç bölmesinde Çözümlemesi sunucular klasörünü genişletin.
 8. Çözümleme Hizmetleri havuzunu geçirmek istediğiniz sunucuyu sağ tıklatın ve sonra da Havuz geçirme</a1>'ı tıklatın.
 9. Depo, SQL Server 7.0 OLAP Services biçimine geçirilecek Repository Geçirme Sihirbazı izleyin ve sonra da 8. adımda oluşturduğunuz veya tanımlanan veritabanını seçin.

Hedef veritabanı SQL Server 7. 0'olduğunda, Meta veri biçiminden Çözümleme Hizmetleri havuzunu SQL Server biçiminde geçiş ile ilgili bilinen bir sorun bulunmaktadır. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
293627Hata: Repository Meta veri biçimi, SQL Server 7.0 biçimine geçirme hatası

Özellikler

Makale numarası: 293616 - Last Review: 13 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbssas800sp1fix KB293616 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:293616

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com