Nemôžete inovovať systém Windows 2000 Server na systém Windows Server 2003 so službami Windows Services for UNIX 2.0 nainštalovaná

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 293783
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Nie je možné inovovať Microsoft Windows 2000 Radič domény servera Windows Server 2003 ak domény systému Windows 2000 kontrolór má Server pre NIS komponentu od služby pre systém UNIX verzie 2.0 . Tiež, keď sa pokúsite inovovať na systém Windows Server 2003, možno budete výzva na spustenie Schupgr.exe upgrade vašej schéma, a keď spúšťate tento nástroj, môže sa zobraziť nasledovné chybové hlásenie:
Schéma aktualizácia zlyhala: atribút vo môže obsahovať neexistuje.

PRICINA

Inováciu možno nebude pracovať, pretože attributeSchema "uid" ktoré používa systém Windows 2000 Server pre NIS schéma nie je kompatibilný s ten, ktorý používa systém Windows Server 2003.

RIESENIE

K dispozícii je podporovaná rýchla oprava od spoločnosti Microsoft. Táto rýchla oprava je však určená iba problém, ktorý je popísaný v tomto článku. Táto rýchla oprava sa vzťahujú len na systémy, ktoré sú zažíva tento špecifický problém.

Ak je rýchla oprava k dispozícii na prevzatie, na začiatku tohto článku databázy Knowledge Base sa nachádza časť, kde ju môžete prevziať. Ak sa táto časť nezobrazuje, odošlite požiadavku na získanie rýchlej opravy do služby podpory zákazníkov spoločnosti Microsoft.

Poznámka: Ak sa vyskytnú ďalšie problémy alebo ak sa riešenie problémov vyžaduje, možno budete musieť vytvoriť samostatnú servisnú požiadavku. Na ďalšie otázky a žiadosti o technickú podporu, ktoré sa netýkajú tejto konkrétnej rýchlej opravy, sa vzťahujú bežné poplatky za poskytovanie technickej podpory. Úplný zoznam telefónnych čísel, Microsoft zákaznícky servis a podpora alebo vytvorte samostatnú servisnú požiadavku, na webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: „Prevzatie dostupnej rýchlej opravy"formulári zobrazujú jazyky, pre ktoré je rýchla oprava k dispozícii. Ak nemôžete nájsť požadovaný jazyk, znamená to, že rýchla oprava nie je pre tento jazyk k dispozícii.Anglická verzia tohto opravy má atribúty súborov (alebo novší) uvedené v nasledujúcej tabuľke. Dátumy a časy jednotlivých súborov sú uvedené v coordinated universal time (UTC). Pri zobrazení informácií o súbore sa dátumy a čas prevedú na miestny čas. Vykonaná akcia vyhľadať rozdiely medzi časom UTC a miestnym časom, použite Čas Zóna kartu v nástroji dátum a čas v ovládacom paneli.
  Version    File name 
  --------------------------
  5.2000.328.19 Nis2ad.exe
  5.2000.328.19 Nisctrl.dll
  5.2000.328.19 Nismap.exe
  5.2000.328.19 Nisprop.dll
  5.2000.328.19 Nissvc.exe

Dôležité upozornenie Ak už bola odstránená služby pre systém UNIX verzie 2.0, toto Rýchla oprava sa nedá nainštalovať. V takom prípade musíte spustiť Renameattribute.exe, atribút premenovávaní programu. Ak chcete premenovať tento atribút bez inštalácie Rýchla oprava:
 1. V radiči domény pre službu Active Directory directory služby, prihlásenie s povereniami.
 2. Extrahovať obsah rýchlu opravu. Ak chcete urobiť, zadajte nasledujúci príkaz príkazového riadka a stlačte kláves ENTER:
  Q293783_SFU_2_X86.exe /x
  Renameattribute.exe sa extrahuje do priečinka, kde ste umiestnené Q293783_SFU_2_X86.exe súbor.
 3. Spustite Renameattribute.exe z priečinka, kde ste extrahovali to v kroku 2.
Poznámka: Účelom tejto rýchlej opravy je umožniť vám upgrade z Windows 2000 na systém Windows Server 2003. Spoločnosť Microsoft netestovala služby pre systém UNIX 2.0 v systéme Windows Server 2003. Ďalšie informácie o interoperabilite, navštívte na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://Technet.Microsoft.com/en-US/interopmigration/bb380242.aspx

STAV

Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené na začiatku tohto článku.

DALSIE INFORMACIE

AttributeSchema "uid" je zahrnutý RFC 2307 súlad server pre NIS. Avšak, to je attributeSchema "msSFUName" že je skutočne používané v Server NIS. Opravu je zastaviť kopírovanie msSFUName hodnoty uid a premenujte attributeSchema "uid" na "uid-SFU-V2". Replikácia aktualizovať schému na všetky domény peer radiče môže trvať dlhšie. Z tohto dôvodu je dôležité čakať až do attributeSchema premenovať procesu sa replikujú medzi všetky domény radiče v lese. Windows Server 2003 upgrade by mali vyplniť úspešne po dokončení replikácie.

Pre inštaláciu špecifiká, nájdete v súbore Hotfix.txt, ktorý je súčasťou rýchlu opravu. Nezabudnite nasledujúce informácie, ak nainštalujete oprava:
 • Spustite súbor Q293783_sfu_2_x86_en.exe z svojho súčasného umiestnenie alebo uložením na disk a spustite ho.
 • Po inštalácii, čakať na schéme sa vypestované na všetky radiče domény, ktoré sú rovesníkmi tejto domény radič pred inováciou na systém Windows Server 2003.

Vlastnosti

ID článku: 293783 - Posledná kontrola: 29. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbbug kbenv kbfix kbqfe kbsetup kbmt KB293783 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:293783
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com