Başka bir etki alanına posta gönderdiğinizde, posta Performans'ı ve bildirim gecikmesi yavaş

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 294175 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Başka bir etki alanındaki bir adrese posta gönderdiğinizde, posta teslim ve bu sunucu posta göndermek hala çalışıyor belirten bir gecikme bildirimi alabilirsiniz. Ayrıca, Sistem yavaş bir posta başarımını karşılaşabilirsiniz.

Bu, posta adları çözümlemek için bir dış etki alanı adı hizmeti (DNS) sunucusu kullanacak biçimde yapılandırılmış bir Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) sunucusu üzerinden gittiğinde gerçekleşir.

Neden

Etki alanı adlarını çözümlemek için DNS kullanan bir SMTP sanal sunucusunda işlenme biçimini posta varolmayan bir (örneğin, yanlış) nedeniyle bu davranış oluşur. Iletinin süresi dolmadan gönderene bir teslim edilemedi raporu göndermek yerine, sunucu posta yeniden sıraya yerleştirir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 294175 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbqfe kbwin2000presp2fix KB294175 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:294175

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com