Ako zapnúť a použite príkaz "Spustiť ako" pri spustení programov v systéme Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 294676 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Dôležitý oznam pre používateľov systému Windows XP: Podporu pre tento produkt končí 8 apríl 2014. Zabezpečiť, že budete dostávať všetky dôležité bezpečnostné aktualizácie pre systém Windows, budete musieť upgrade na novšiu verziu ako Windows 7.

Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Podpora sa končí pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Microsoft Windows 2000 a Windows XP, môžete spúšťať programy ako iný používateľ než v súčasnosti-prihláseného používateľa. Vykonáte to v systéme Windows 2000, musí byť spustená služba RunAs a chcete urobiť v systéme Windows XP, mus?te fungova? služba Sekundárne prihlásenie. RunAs a sekundárne prihlasovanie služby sú rovnaké služby, ale používajú rôzne názvy. Tento podrobný článok popisuje, ako zapnúť a použite príkaz Spustiť ako na počítači so systémom Windows 2000 alebo Windows XP-bázy počítač.

Požiadavky

 • Počítač, ktorý používa verzia systému Windows 2000 alebo Windows XP.
 • Povolenia správcu v počítači.

Umožniť služba RunAs na počítači so systémom Windows 2000, alebo služba Sekundárne prihlásenie na počítač so systémom Windows XP

Aby nám umožnili služba RunAs pre vás, navštívte "Fix it pomoc"sekcii. Ak chcete tento problém vyriešiť sami, navštívte "Chcem si to opraviť sám"sekcii.

Fix it pomocAk chcete tento problém vyriešiť automaticky, kliknite Spravit tlačidlo alebo prepojenie. Kliknite na tlačidlo Spustiť v Súbor na stiahnutiedialógové okno a postupujte podľa krokov v opraviť ho sprievodca.


Tohto problému
Microsoft Fix it 50404


Poznámky
 • Tento sprievodca bude len v anglickom jazyku. Avšak, automatické opravy fungujú aj pri iných jazykových verziách systému Windows.
 • Ak nie ste na počítači, ktorý má problém, uložte Fix it riešenie na flash disk alebo CD a potom ho spustite na počítači, ktorý má problém.

Ďalej, navštívte "Opravil sa problém?"sekcii.Chcem si to opraviť sám

Štandardne je servis, ktorý je potrebný na spustenie príkazu Spustiť ako začal automaticky pri inštalácii systému Windows. Však môže byť služba vypnutá správcom. Ak je táto služba vypnutá, môžete zapnúť službu znova. Chcete urobiť, postupujte nasledovne:
 1. Prihláste sa do počítača ako správca alebo sa prihlásiť ako používateľ, ktorý má povolenia správcu.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Tento Počítač , a potom kliknite na položku spravovať.
 3. V okne Správa počítača, rozbaľte Služby a aplikácie uzol, a potom kliknite na tlačidlo služby.
 4. Vykonajte jeden z nasledujúcich krokov, v závislosti na aký operačný systém máte:
  • Windows 2000: V table s podrobnosťami kliknite pravým tlačidlom služba RunAs a potom kliknite na položku vlastnosti.
  • Windows XP: V table s podrobnosťami kliknite pravým tlačidlom služba Sekundárne prihlásenie , a potom kliknite na položku vlastnosti.
 5. V dialógovom okne vlastnostiTyp spustenia nastavená na automatickéa potom kliknite na tlačidlo Štart.
 6. Po spustení počítača služby, kliknite na tlačidlo OK zatvorte dialógové okno vlastnosti , a potom zatvorte Správa počítača.
Služby, ktorý je potrebný na spustenie príkazu Spustiť ako je teraz beží na vašom počítači.

Použite príkaz spustiť ako pomocou odkazu

 1. Vyhľadajte položku odkaz. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programya potom nájsť skratku položku v ponuke programy .

  Ak odkaz nie je umiestnený v priečinku programy z ponuky Štart , vyhľadajte správne umiestnenie odkazu.
 2. Stlačte SHIFT a podržte kliknite pravým odkaz, a potom kliknite na tlačidlo Spustiť ako.
 3. Vykonajte jeden z nasledujúcich krokov, v závislosti na aký operačný systém máte:
  • Windows 2000: V Spustiť ako iný používateľ, typ Meno používateľa, Heslo, a Domény, a potom kliknite na tlačidlo ok.
  • Windows XP: V Spustiť ako, kliknite na tlačidlo Nasledujúci používateľ variant, zadajte alebo vyberte Meno používateľa, typ Heslo, a potom kliknite na tlačidlo ok.

Vyriešil sa problém?

 • Skontrolujte, či sa daný problém nevyrieši. Ak sa problém vyriešil,skončili ste s touto sekciou. Ak sa problém nepodarilo vyriešiť, môžete kontaktovať podporu.
 • Ocenili by sme vašu spätnú väzbu. Poskytnúť spätnú väzbu alebo nahlásiť problémy s týmto riešením, prosím zanechajte komentár na "Fix it pomoc"blog alebo nám pošlite e- mail.

Riešenie problémov

 • Pri pokuse o spustenie programu, konzoly MMC alebo položky ovládacieho panela, zo sieťového umiestnenia pomocou príkazu Spustiť ako , to môže zlyhať, ak poverenia, ktoré sa používajú na pripojenie k zdieľanému priečinku sa odlišujú od poverení používaných na spúšťanie programu. Poverenia, ktoré sa používajú na spustenie programu môže byť schopný získať prístup k zdieľanému priečinku rovnaký.
 • RunAs a sekundárne prihlasovanie služby v systéme Windows 2000 akceptovať iba overenie hesla. Ak podmienky vyžadujú prihlásenie kartu smart card, potom Spustiť ako príkaz nebude pracovať. Smart karta overenie sa môže použiť s príkazom Spustiť ako vo Windows XP.
 • Spustiť ako príkaz sa nedá použiť z konta LocalSystem vo Windows XP Service Pack 2.

Vlastnosti

ID článku: 294676 - Posledná kontrola: 20. novembra 2012 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbui kbmsifixme kbfixme kbmt KB294676 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 294676

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com