Nasıl etkinleştirilir ve Windows'ta programları çalıştırırken "Farklı Çalıştır" komutunu kullanın.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 294676 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Windows XP kullanıcıları için önemli duyuru: Bu ürün için destek 8 Nisan 2014 sona erer. Windows Windows 7 gibi daha sonraki bir sürüme yükseltme yapmanız için tüm önemli güvenlik güncelleştirmeleri alırsınız emin olmak için.

Daha fazla bilgi için şu Microsoft web sayfasına bakın: Bazı Windows sürümleri için destek sona eriyor

Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Windows 2000 ve Windows XP'de, farklı bir kullanıcı-oturum açmış kullanıcı olarak programları çalıştırabilirsiniz. Windows 2000'de bunu yapmak için RunAs hizmetinin çalışıyor olması gerekir ve Windows XP'de bunu yapmak için ikincil oturum açma hizmeti çalışıyor olmalıdır. RunAs ve ikincil oturum Hizmetleri aynı hizmeti olan, ancak bunlar farklı adlar kullanır. Bu adım adım makalede, etkinleştirmek ve Farklı Çalıştır komutunu Windows 2000 veya Windows XP tabanlı bir bilgisayarda kullanmak nasıl açıklar.

Gereksinimler

 • Windows 2000 veya Windows XP sürümünü çalıştıran bir bilgisayar.
 • Bilgisayarda yönetimsel izinler.

Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda RunAs hizmetini veya Windows XP tabanlı bir bilgisayarda ikincil oturum açma hizmetini etkinleştir

Bize sizin için RunAs hizmetini etkinleştirmek için ziyaret "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Bu sorunu kendi başınıza gidermeyi tercih ediyorsanız, ziyaret "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için Bu Sorunu Düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Çalıştır ' ı tıklatın <b00> </b00>dosya yüklemeiletişim kutusunu ve düzeltme adımları sihirbazındaki.


Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50404


Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak, otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de kullanılabilir.
 • Sorun olan bilgisayarda değilseniz Düzelt çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.

Daha sonra ziyaret "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne gidin.Kendim düzeltmek istiyorum

Windows'u yüklediğinizde, varsayılan olarak, Farklı Çalıştır komutunu çalıştırmak için gereken hizmet otomatik olarak başlatılır. Ancak, hizmet bir yönetici tarafından devre dışı bırakılabilir. Hizmet devre dışı bırakılmışsa, hizmeti yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Bilgisayarda yönetici olarak oturum açın veya yönetici izinleri olan bir kullanıcı olarak oturum açın.
 2. Bilgisayarım simgesini sağ tıklatın ve sonra Yönet' i tıklatın.
 3. Bilgisayar Yönetimi ' nde Hizmetler ve uygulamalar düğümünü genişletin ve sonra Hizmetler'itıklatın.
 4. Sahip olduğunuz işletim sistemine bağlı olarak aşağıdaki adımlardan birini gerçekleştirin:
  • Windows 2000: RunAs hizmetinin Ayrıntılar bölmesinde sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
  • Windows XP: İkincil oturum açma hizmeti Ayrıntılar bölmesinde sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 5. Özellikler iletişim kutusunda, Başlangıç türü ' nü Otomatikolarak ayarlayın ve Başlat' ı tıklatın.
 6. Bilgisayar hizmeti başlattıktan sonra Özellikler iletişim kutusunu kapatın ve sonra Bilgisayar Yönetimi kapatmak için Tamam ' ı tıklatın.
Farklı Çalıştır komutunu çalıştırmak için gereken hizmet artık bilgisayarınızda çalışıyor.

Kısayol kullanarak farklı çalıştır komutunu kullanın.

 1. Kısayol öğesini bulun. Başlat' ı tıklatın, Programlar' ın ve Programlar menüsünde kısayol öğesini bulun.

  Kısayolu Başlat menüsündeki Programlar klasöründe değilse, kısayolun doğru konuma göz atın.
 2. Üst Karakter tuşuna basın ve basılı tutarak kısayol öğesini sağ tıklatın ve ardından Farklı Çalıştır' ı tıklatın.
 3. Sahip olduğunuz işletim sistemine bağlı olarak aşağıdaki adımlardan birini gerçekleştirin:
  • Windows 2000: Başka kullanıcı olarak çalıştırmak, yazın Kullanıcı adı, Parola, ve Etki alanı, sonra da Tamam' ı tıklatın.
  • Windows XP: Farklı ÇalıştırAşağıdaki kullanıcı seçeneği, yazın veya seçin'i tıklatın Kullanıcı adı, türü Parola, sonra da Tamam' ı tıklatın.

Bu işlem sorunu düzeltti mi?

 • Sorunun giderilmiş olup olmadığını denetleyin. Sorun düzeltilmişse, bu bölümle işiniz bitti demektir. Sorun düzeltilmemişse, aşağıdakileri yapabilirsiniz: Destek hizmetlerine başvurma.
 • Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için lütfen ilgili yorum "Benim adıma düzelt"blog veya bize gönderin bir e-posta.

Sorun giderme

 • Bir MMC veya Denetim Masası öğesi gibi bir programı Farklı Çalıştır komutunu kullanarak bir ağ konumundan başlatmaya çalışırsanız, ağ paylaşımına bağlanmak için kullanılan kimlik bilgileri programı başlatmak için kullanılan kimlik bilgilerinden farklıysa işlem başarısız olabilir. Programı çalıştırmak için kullanılan kimlik bilgileri aynı ağ paylaşımına erişim bağlanamayabilirsiniz.
 • Windows 2000'deki RunAs ve ikincil oturum Hizmetleri yalnızca parola kimlik doğrulamasını kabul eder. İlkeler akıllı kart oturum açma işlemi gerektiriyorsa, Farklı Çalıştır komutu çalışmaz. Akıllı kart kimlik doğrulaması, Windows XP'de Farklı Çalıştır komutu ile kullanılabilir.
 • Farklı Çalıştır komutunu, Windows XP Service Pack 2'de LocalSystem hesabından kullanılamaz.

Özellikler

Makale numarası: 294676 - Last Review: 19 Haziran 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbhowtomaster kbui kbmsifixme kbfixme kbmt KB294676 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 294676

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com