Hızlı Kullanıcı Değiştirme mimarisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 294737 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, birden çok kullanıcı oturumları, aynı anda çalışmasına olanak tanıyan Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliği. Ayrıca makalede, bir çok masaüstü ortamını oluşturma anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliği ile etkileşimde bulunmak için işletim sisteminin birkaç bölümü vardır:
 • Winlogon: Bu, Windows XP oturum açma alt sistemi. Winlogon, Winlogon.exe Msgina.dll ve işletim sistemi için kullanıcı kimliği ve kimlik doğrulama hizmetleri sağlayan diğer bileşenleri içerir.
 • Windows kullanıcı alt: Bu, birden çok masaüstü oluşturmayı ve görünür masaüstü ayarını destekleyen Masaüstü programlama arabirimleri için destek içerir.
 • Güvenlik alt sistemi: Bu, erişim denetim listeleri (ACL'ler) için destek içeren ve kullanıcı güvenlik belirteçleri güvenlik işlevleri içerir.
 • Windows Kabuğu: Bu Windows kullanıcı arabirimidir. Bu, Başlat menüsü, görev, dosya ve klasör yönetimi kullanıcı arabirimi ve Denetim Masası da içerir.
Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliği etkin olan bir bilgisayara oturum açmak için <a0></a0>:
 1. Bilgisayarı ilk kez yeniden başlatıldığında, Hoş Geldiniz ekranında başlatır. Bu ekranında kullanıcı uygun kimlik bilgilerini girer ve gerekiyorsa bir parola girer. Diğer programlar bu masaüstünde çalıştırılamaz çünkü bazen Güvenli Masaüstü olarak adlandırılır Winlogon Masaüstü olarak bilinen bir masaüstü karşılama açıktır.
 2. Kullanıcı, uygun kimlik bilgilerini girmiştir sonra kullanıcının kimlik bilgilerini Winlogon tarafından doğrulanır.
 3. Kullanıcının token'ı ve profil bilgileri özelliği Msgina.dll dosyasını Winlogon için döndürdü duruma.
 4. Winlogon, bilgisayarda o anda oturum açmış olan kullanıcıların listesini denetler. Kullanıcı listede ise, Winlogon, kullanıcının varolan masaüstüne geçiş yapar ve oturum açma işlemi tamamlanır.
 5. Kullanıcı, bilgisayarda zaten oturum açmış Winlogon bu kullanıcı için yeni bir iş parçacığı oluşturur ve bu iş parçacığına bilgileri aktarır.
 6. Kullanıcı iş parçacığı bu kullanıcı için yeni bir masaüstü oluşturur Kullanıcı ortamını ayarlar ve sonra da yeni oluşturulan masaüstünde kullanıcı kabuğunu başlatır. Iş parçacığı ve masaüstü bilgi bilgisayarda şu anda oturum açmış olan kullanıcılar listesine eklenir. Winlogon yeni kullanıcının masaüstüne geçiş yapar ve oturum açma işlemi tamamlanır.
Bir bilgisayar oturumunu kapatın veya kullanıcılar Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliği etkin olan bir bilgisayara geçiş yapmak için:
 1. Iş parçacıklarının kullanıcı için günlüğü devre dışı, sinyal için iş parçacığıyla ilişkilendirilmiş olan olaydan bekleyin (kullanıcı bilgisayarda oturumu kapattığında, oluşur). Kullanıcı bilgisayarda oturumu kapattığında, kullanıcının iş parçacığının tamamlanmıştır.
 2. Bilgisayardan günlüğünü kapatmak için önce herhangi bir noktada, kullanıcının bilgisayarı için karşılama penceresini bir günlükten kapatma olay oluştu kullanıcının iş parçacığına sinyal olmadan dönebilirsiniz bir eylem (örneğin, kullanıcı değiştir) başlatabilirsiniz. Bu davranış oluştuğunda, kullanıcı masaüstü çalışmaya devam eder ve bu masaüstünde başlamış olan tüm programları çalışmaya devam eder. Kullanıcı, masaüstü gizlenir, çünkü bu programlardan birini gözlemek değiştiremiyor. Masaüstü "anahtarlanmış dışında" ancak olması bildirilir hala etkin durumda.
 3. Bilgisayar Hoş Geldiniz ekranı görüntülendiğinde, herhangi bir kullanıcı tanımlanan kimliği doğrulanmış ve. Kullanıcı dışında geçti, etkin bir masaüstü zaten varsa, masaüstü, Etkin Masaüstü olur. Programların hiçbiri kullanıcı dışında anahtarlamalı, kapatılması gerektiği için kullanıcının program durumu korunur. Kullanıcı geçti çıkışı masaüstü yoksa, yeni bir masaüstü, o kullanıcı için oluşturulur.
Aşağıdaki hizmetler, Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliğini kullanın:
 • Terminal Hizmetleri: Bu, birden çok kullanıcı aynı anda bilgisayarınıza oturum açmanızı sağlayan bir çoklu oturum ortamında sağlar. Bu hizmet başlatılmazsa, yalnızca bir kullanıcı bilgisayara aynı anda oturum açabilir.
 • Hızlı kullanıcı değiştirme uyumluluğu Hizmetleri: Bazı programlar yalnızca bir tek kullanıcı ortamında çalışacak şekilde tasarlanmış. Bu hizmet, Yardım'ın çoğu bu programların birden çok kullanıcılı bir ortamda çalışmasına olanak sağlar.

Özellikler

Makale numarası: 294737 - Last Review: 15 Ocak 2006 Pazar - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB294737 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:294737

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com