Internet Explorer'ın devre dışı bırakmak için sunucu tarafında "Açıklayıcı HTTP hata iletilerini göster" özelliği nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Bu adım adım makalede, sunucu üzerinde "Açıklayıcı HTTP hata iletilerini göster" özelliği devre dışı bırakmak için farklı yöntemler açıklanmaktadır. Not Son kullanıcı varsa, başvurabilirsiniz Yöntem 1 tarayıcınızın "Açıklayıcı HTTP hata iletilerini göster" özelliğini devre dışı bırakmak için. Veya, bu URL adresinde bu hata oluştuğunu bildirmek için Web sitesi yöneticisine başvurun.
Tüm kullanıcıların Microsoft Windows Server 2008 üzerinde çalışan Microsoft Internet Information Services (IIS) 7.0 sürümüne yükseltme yapmaları önerilir. IIS 7.0, Web altyapı güvenliğini önemli ölçüde artırır. IIS güvenliğiyle ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.NET/default.aspx?tabid=1

Bu makalede

Show all imageTümünü gösterHide all imageTümünü gizle

Internet Explorer "kolay" hata iletisi hakkında

Internet Explorer'dan Web sayfalarına eriştiğinizde Internet Explorer "kolay" hata iletisi tarayıcıya gönderilen HTTP 500 iletisinin gerçek metin maskeli. Her istemci için el ile bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bu makale ayrıca "kolay" hata iletilerinin engellenmesi için birkaç sunucu tarafı çözüm sağlar.

HTTP 1.1 belirtimine göre Internet Information Services (IIS) 5.0 durum kodu 500 için başka bir 1xx, 2xx, 3xx,xx4 veya 5xx durum kodu ile örneğin "302 - nesne Moved" tarafından işlenmediğini herhangi bir yanıt olarak döndürür veya "404 - Dosya bulunamadı". IIS 4.0 RFC 2616 kesinlikle izlemez çünkü Active Server Pages ASP tabanlı Microsoft Visual Basic Scripting Edition (VBScript) hata durum kodu 200 olan verir.

Internet Explorer görüntüler ve, etkili bir şekilde sunucu gönderir gerçek metin iletisi maske, "kullanımı kolay" hata iletileri birçok sık görülen bir durum kodları vardır. Ancak, bu "kolay" hata iletileri, yalnızca istemciye gönderilen yanıtı belirtilen eşik değerine eşit veya küçükse görüntülenir. Örneğin, bir HTTP 500 yanıt tam metnini görmek için içerik uzunluğu 512 bayttan daha büyük olmalıdır.

Web sunucusu gönderir gerçek bir iletiyi görüntülemek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: Internet Explorer'da hata mesajının Kapat

 1. Browseras içinde kolay hata iletisi seçeneğini kapatın aşağıdaki gibidir:
  1. Internet Explorer'da, üzerinde Araçlar menüsünde'ı tıklatın Internet Seçenekleri.
  2. Üzerinde Gelişmiş altında sekme Gözatma bölüm, temizlemek için tıklatın Açıklayıcı HTTP hata iletileri göster onay kutusunu işaretleyin ve sonra tıklatın TAMAM.
  3. Tarayıcıyı kapatın.
 2. Internet Explorer Administration Kit veya SystemPolicies kullanılması Açıklayıcı HTTP hata iletileri göster seçenek istemcilere uygulanır. Hakkında daha fazla bilgi için toconfigure "Özel ASP hataları" özelliği, Microsoft Website ziyaret edin:
  http://technet.microsoft.com/en-us/ie/bb219517.aspx

Yöntem 2: Etkinleştirme ve "Özel ASP hataları" özelliği IIS yapılandırma

 1. "Özel ASP hataları" IIS 5.0 ile yeterli karakterlerle sunucu gönderir theresponse yazma özelliğiyle friendlyerror iletileri geçersiz kılmak için. "Özel ASP hataları" özelliğini yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727138.aspx
 2. Bu dolgu uygular. Bunu yapmak için VBScript kullanın. Dize aynı karakter dizesi dönmek için işlev bir daha olduğu ErrorThreshold kolay hata iletisi görüntülemek için Internet Explorer'ı kullanır. Örneğin, 500 etiketinden önce aşağıdaki satırı ekleyin-100.asp:
  <% Response.Write String(513, "_") %>
  					
 3. Genel 500 hata kullanmak üzere yapılandırma Tür = URL ve 500-100.asp yerine Tür = varsayılan. Varsayılan olarak, 500 hatası kullanmak üzere yapılandırılmış Tür = varsayılan. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  224070 Özel ASP hata sayfaları oluşturma
  Not IIS, dahili olarak başka bir HTTP durum kodu olarak istemciye gönderilen bazı HTTP 500 yanıtları işler. Yanıtı istemciye gönderilmeden önce iç durum kodu 500 için değiştirilir. ASP ile böyledir Response.Status yöntem. Bu gibi durumlarda, özel ASP hata kodu checkedin IIS değil. Bu gibi durumlarda olarak çözmek için IIS sayfasını işledikten sonra istemcinin bu issent durum kodu belirleyen bir Internet sunucusu ApplicationProgramming arabirimi (ISAPI) filtresi kullanın.

Yöntem 3: IIS yanıt yazma Padresponse.exe ISAPI filtresi kullanın.

İçerik uzunluğu 512 bayttan daha büyük Internet Explorer'da "kolay" hatası ayarını geçersiz kılmak için büyük oldukları için etkin bir şekilde tüm 500 yanıtları doldurma, olması için tüm HTTP 500 yanıtları zorlar bir ISAPI filtresi kullanın. Padresponse.exe olan bir örnek ISAPI filtresi (ve kaynak kodu), yazma (HTTP 500 durum kodu alınmasına bağlı) istemciye gönderilen yanıtı gösterilmiştir.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Padresponse.exe şimdi karşıdan yükle
Yayın Tarihi: 27 Nisan 2001

Support dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den nasıl alınır?
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın yüklendiği tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden güvenliği Gelişmiş sunucularda depolanır.

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
261200 ASP hata 500-100.asp yerine HTTP 500 hatası görüntüler
150312 Nasıl yapılır: bir ISAPI filtresi dinamik bağlantı kitaplığı yükleyin
HTTP 1.1 belirtimi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:

RFC 2616
Kolay hata iletileri ve kolay bu ileti geçersiz kılmak karşılık gelen hata eşiği için kayıt defteri konumu görüntüleyen tüm durum kodları hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
218155 Köprü Metni Aktarım Protokolü hata iletilerinin açıklaması

Bu makale hakkında

Makale numarası: 294807
Son gözden geçirme: 19 Haziran 2014 Perşembe
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Internet Information Server 4.0, Microsoft Internet Information Services 5.0, Microsoft Internet Information Services 5.1
Otomatik Tercüme
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 294807
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.