NASIL YAPILIR: Sunucu Tarafında Internet Explorer 5.x ve 6.x "Açıklayıcı HTTP Hata İletilerini Göster" Özelliğini Devre Dışı Bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 294807
Tüm kullanıcıların Microsoft Windows Server 2008 üzerinde çalışan Microsoft Internet Information Services (IIS) 7.0 sürümüne yükseltme yapmaları önerilir. IIS 7.0, Web altyapı güvenliğini önemli ölçüde artırır. IIS güvenliğiyle ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.NET/default.aspx?tabid=1
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, sunucu üzerinde "Açıklayıcı HTTP hata iletilerini göster" özelliği devre dışı bırakmak için farklı yöntemler açıklanmaktadır.

Giriş

Web sayfalarına Internet Explorer 5'den eriştiğinizde.x ve Internet Explorer 6.x, Internet Explorer "kolay" hata iletisi tarafından maskelenebilen tarayıcıya gönderilen HTTP 500 iletisinin gerçek metnidir. Her istemci için el ile bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz, ancak bu makale ayrıca "kolay" hata iletilerinin engellenmesi için birkaç sunucu tarafı çözüm sağlar.

HTTP 1.1 belirtimine göre Internet Information Services (IIS) 5.0 durum kodu 500 için başka bir 1xx, 2xx, 3xx,xx4 veya 5xx durum kodu ile örneğin "302 - nesne Moved" tarafından işlenmediğini herhangi bir yanıt olarak döndürür veya "404 - Dosya bulunamadı". IIS 4.0 RFC 2616 kesinlikle izlemez çünkü Active Server Pages ASP tabanlı Microsoft Visual Basic Scripting Edition (VBScript) hata durum kodu 200 olan verir.

HTTP 1.1 belirtimi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
RFC 2616
http://www.ietf.org/rfc/rfc2616.txt
Birkaç sık görülen bir durum kodları, Internet Explorer 5 "kolay" hata iletileri vardır.x görüntüler ve sunucu gönderir gerçek metin iletisi etkili bir şekilde belirten maske. Ancak, bu "kolay" hata iletileri, yalnızca istemciye gönderilen yanıtı belirtilen eşik değerine eşit veya küçükse görüntülenir. Örneğin, bir HTTP 500 yanıt tam metnini görmek için içerik uzunluğu 512 bayttan daha büyük olmalıdır.

Kolay hata iletileri ve kolay bu ileti geçersiz kılmak karşılık gelen hata eşiği için kayıt defteri konumu görüntüleyen tüm durum kodları hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
218155 Köprü Metni Aktarım Protokolü hata iletilerinin açıklaması
Web sunucusu gönderir gerçek bir iletiyi görüntülemek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1

 1. Browseras içinde kolay hata iletisi seçeneğini kapatın aşağıdaki gibidir:
  1. Internet Explorer 5.x ve 6.x, Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri' ni tıklatın.
  2. Gelişmiş sekmesindeki Gözatma bölümünde, Açıklayıcı HTTP hata iletileri göster onay kutusunu temizleyin ve sonra Tamam' ı tıklatın.
  3. Tarayıcıyı kapatın.
 2. Açıklayıcı HTTP hata iletileri göster seçeneği istemcileri aşağı itmek için Internet Explorer Administration Kit veya SystemPolicies kullanın. Hakkında daha fazla bilgi için toconfigure "Özel ASP hataları" özelliği, Microsoft Website ziyaret edin:
  http://technet.microsoft.com/en-us/ie/bb219517.aspx

Yöntem 2

 1. "Özel ASP hataları" IIS 5.0 ile yeterli karakterlerle sunucu gönderir theresponse yazma özelliğiyle friendlyerror iletileri geçersiz kılmak için. "Özel ASP hataları" özelliğini yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727138.aspx
 2. Bu dolgu uygular. Bunu yapmak için bir ErrorThreshold , Internet Explorer 5'ten aynı karakter dizesini geri dönmek için VBScript dize işlevini kullanın.x kolay hata iletisini görüntülemek için kullanır. Örneğin, 500 etiketinden önce aşağıdaki satırı ekleyin-100.asp:
  <% Response.Write String(513, "_") %>
  					
 3. Kullanılacak genel 500 hata yapılandırma türü URL = ve 500-100.asp yerine türü varsayılan =. Varsayılan olarak, 500 hatası kullanmak üzere yapılandırılmış türü varsayılan =.Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  224070 Özel ASP hata sayfaları oluşturma
  Not: IIS istemci başka bir HTTP durum kodu olarak sentto olan bazı HTTP 500 yanıtları dahili olarak işler. Yanıtı istemciye gönderilmeden önce o iç durum kodu 500 changedto olur. ASPResponse.Status yöntemiyle böyledir. Bu gibi durumlarda, özel ASP hata kodu checkedin IIS değil. Bu gibi durumlarda olarak çözmek için IIS sayfasını işledikten sonra istemcinin bu issent durum kodu belirleyen bir Internet sunucusu ApplicationProgramming arabirimi (ISAPI) filtresi kullanın.

Yöntem 3

İçerik uzunluğu 512 bayttan daha büyük Internet Explorer 5'te "kolay" hatası ayarını geçersiz kılmak için büyük oldukları için etkin bir şekilde tüm 500 yanıtları doldurma, olması için tüm HTTP 500 yanıtları zorlar bir ISAPI filtresi kullanın.x ve 6.x. Padresponse.exe olan bir örnek ISAPI filtresi (ve kaynak kodu), yazma (HTTP 500 durum kodu alınmasına bağlı) istemciye gönderilen yanıtı gösterilmiştir.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
DOWNLOAD
Padresponse.exe şimdi karşıdan yükle
Yayın Tarihi: 27 Nisan 2001

Support dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den nasıl alınır?
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın yüklendiği tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden güvenliği Gelişmiş sunucularda depolanır.

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
261200 ASP hata 500-100.asp yerine HTTP 500 hatası görüntüler
150312 Nasıl yapılır: bir ISAPI filtresi dinamik bağlantı kitaplığı yükleyin

Özellikler

Makale numarası: 294807 - Last Review: 5 Nisan 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 11.0
Anahtar Kelimeler: 
kbdownload kbhowtomaster kbmt KB294807 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 294807

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com