Düzeltme: Buıltın\administrators Login kaldırıldı olarak yoksa Microsoft Search hizmeti % 100 CPU kullanımına neden olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295034 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 351866 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Search hizmeti (MSSearch), başlatılamayabilir veya her ikisi de aşağıdaki koşullar yerine getirilirse, % 100 CPU kullanımı neden olabilir:
  • Buıltın\administrators hesabın SQL Server 2000'den silinir.
  • Microsoft Search hizmeti, yerel sistem hesabı dışında bir hesap altında başlatmak için yapılandırıldı.

Neden

Microsoft Search hizmeti yerel sistem dışında bir hesap altında çalışan desteklenmiyor.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Microsoft Search hizmetinin <a2>Başlangıç</a2> hesabı yerel sistem hesabına değiştirme.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Geri buıltın\administrators hesabı eklemeniz gerekmez. Bu SQL Server ve SQL Server Agent oturum açma haklarına sahip (ve sysadmins olması) ve [NT AUTHORITY\SYSTEM] bir syadmin eklemek için yerel sistem temsil eder ve böylece tam metin aramasını etkinleştirmek için düzgün çalışması hizmeti hesabının tam olarak yeterli olur.

Buıltın\administrators hesabın SQL Server'a ekleme isterseniz, SQL Enterprise Manager'ı başlatmak için aşağıdaki adrese gidin \ sunucuadı \Security\Logins klasöründeki ve buıltın\administrators kullanıcı erişimi verme.

Windows NT yöneticileri SQL Server'ı yönetme gelen önlemek isterseniz, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
263712INF: nasıl'ı, kümelenmiş SQL Server'ı yönetme ilk Windows NT Administrators engellemek için

Özellikler

Makale numarası: 295034 - Last Review: 31 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
  • MSN Search
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB295034 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295034

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com