Sistem Geri yükleme sonrasında, etki alanı üyeliği ile ilgili sorunlar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295049 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki davranışlarla karşılaşabilirsiniz:
  • Sistem Geri yükleme parola değişikliği aralığı bir kez süresi doldu ve bilgisayarı önce parola değişiklikleri, bir noktaya geri kullanırsanız, vadesi olduğunda bir sonraki parola değişiminde ortaya çıkmaz. Parola değiştirildi, bunun yerine, işletim sistemi, geri yükleme değerlendirir.
  • Kullanıyorsanız, iki kez <a1>Parolayı Değiştir'i sonra aralığı, sistem geri yükleme</a1> süresi doldu ve bilgisayarı önce parola değişiklikleri, bir noktaya geri bilgisayarın etki alanı kullanıcı hesaplarını devre dışı bırakılır ve kullanıcılar, oturum açmaya çalıştığınızda bir hata iletisi alırsınız.

Neden

Bir bilgisayar, bir etki alanına katıldığınızda, computername$ bir hesap oluşturulur ve parola, bilgisayar ve etki alanı arasında paylaştırılır. Varsayılan olarak, bu parola 30 günde (MaximumPasswordAge) olarak değiştirilir.

Sistem Geri yükleme yalnızca geri yerel bilgisayar</a0> durumunu alır "Belirtiler" bölümünde açıklanan davranış oluşur. Etki alanlarına katılma hakkında bilgileri bölümünü Active Directory dizin hizmetinde bulunan ve sistem geri yükleme Active Directory geri değil.

LSA <a1>Sistem Geri yükleme</a1> yeniden yazar için için ilk belirti, Gecikmeli parola değişikliği oluşur aynı değerlere sahip parolasıyla gizli. Bu yeniden yazıldı, Netlogon hizmeti, parola değişikliği zaman damgası hakkında karar vermek için kullandığı gizli zaman damgası güncelleştirir. Için ikinci bir belirti, makine hesap parolası Active Directory'de eşleşen yerel olarak depolanmış parola yok.

Çözüm

Ilk belirti gidermek için <a0></a0>, parolayı değiştirmek bilgisayar için bekleyin veya comoputer, hemen parola değiştirmeye zorlamak. Bir parola değiştirmeye zorlamak için <a0></a0>, nltest /sc_change_pwd: domain komutu. Nltest</a0> komutu Windows Destek Araçları'nın bir parçasıdır.

Ikinci belirti gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Bilgisayarı etki alanından kaldırın ve sonra etki alanına yeniden readd.
  • Geri yükleme işlemini geri almak.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Belirli bir bilgisayar hesabı parolaları, belirli birleşimi için geçerlidir. Bir etki alanının üyesi olan her bilgisayar için bir etki alanı denetleyicisi ile ayrı bir iletişim kanalı vardır. Bu ayrı bir iletişim kanalı olarak da bilinir güvenli kanalı. Güvenli kanalın parolası bilgisayar hesabıyla tüm etki alanı denetleyicilerinde depolanır. Microsoft Windows 2000 veya Microsoft Windows XP için varsayılan bilgisayar hesabının parola değişikliği her 30 günde dönemdir. Bilgisayar hesabı parolasının ve yerel güvenlik yetkilisi (LSA) gizli eşitlenir, Net Logon hizmeti hata iletilerini günlüğe kaydeder.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
216393Windows 2000'de bilgisayar hesaplarını sıfırlama
251335Etki alanı kullanıcıları iş istasyonu veya sunucu bir etki alanına katılamıyor
260575Makine Hesap Parolalarını Netdom.exe Kullanarak Sıfırlama
175468Bir etki alanına makine hesabının çoğaltma etkilerini

Özellikler

Makale numarası: 295049 - Last Review: 30 Mart 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork kbprb KB295049 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295049

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com