Düzeltme: SQL Server hesabı olmayan-Yönetim için tam metin arama yaptığı için kullanılamaz kataloglarını varolan değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295051 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 235408 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir tam metin arama kataloğu için SQL Server'ı değiştirme hesap kataloglarını kullanılamaz var olan bir yönetici olmayan yapar.

Örneğin, SQL Server yöneticisi hesabı ile çalışıyorsa, aşağıdaki komut dosyası başarıyla oluşturur ve bir kataloğu sorgular:
use pubs
go
exec sp_fulltext_table 'authors', 'drop'
exec sp_fulltext_catalog 'mycatalog','drop'
exec sp_fulltext_database 'enable'
exec sp_fulltext_catalog 'mycatalog','create'
exec sp_fulltext_table 'authors','create','mycatalog','UPKCL_auidind'
exec sp_fulltext_column 'authors','address','add'
exec sp_fulltext_table 'authors','activate'

exec sp_fulltext_catalog 'mycatalog','start_full'
go
waitfor delay '00:00:10'
go
select * from authors where contains(address, 'bigge')
go
				
ancak bir yönetici olmayan hesabının için SQL Server hesabının değiştirirseniz, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sunucu: Msg 7619, Level 16, State 1, Line 1 yürütme işleminin tam metin başarısız oldu. Katalog yok veya şu anda kullanılamıyor. Lütfen işlemi daha sonra yeniden deneyin ve bu belirtiye devam ederse sistem yöneticinize başvurun.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
ÖNEMLI: sorunu gidermek için en son SQL Server 2000 hizmet paketi uyguladığınızda, sunucu ve istemci için hizmet paketini uygulamalısınız.

Pratik Çözüm

Varolan bir tam metin arama kataloglara erişmek için <a0></a0>, yeniden oluşturmak ve bunları yeniden. Bir yönetici hesabına geçiş yaparak varolan katalogları da erişilebilir.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Yöneticiler grubunun ve yerel sistem hesabı her zaman her izninizin. Başka bir yönetici hesabı için değiştirilirken karşılaştı sorun değildir; yönetici grubunda olduğundan, hesabın katalogları sorgulamak ve yönetmek için bu izinlere sahip olacaktır.

SQL Server başlangıç hesap olarak yönetici olmayan bir hesabı yapılandırıldıktan sonra bir yönetici hesabı tarafından oluşturulan Kataloğu bırakamazsınız:
Sunucu: <a1>hata</a1> 7605, düzey 17, durum 2, Procedure sp_fulltext_table, satır 131 'Mycatalog' tam metin kataloğunu kayboldu. Sp_fulltext_catalog yeniden oluşturmak ve bu tam metin kataloğunu yeniden doldurmak için kullanın.
Varolan Kataloğu silmek için SQL Server başlangıç hesap olarak Yönetici hesabını kullanmanız ve sonra da kataloğun bırakın.

Özellikler

Makale numarası: 295051 - Last Review: 6 Kasım 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB295051 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295051

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com