Üçüncü taraf yüklü yazı tipi yazı tipi listesinden Word Mac için görünmüyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295062 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

İşletim sistemindeki yazı tipleri klasörüne bir yazı tipini yüklemek ve Mac için Microsoft Word başlangıç sonra yazı tipi beklenmedik biçimde yazı tipi iletişim kutusunda, açılan liste veya biçimlendirme paleti kullanılabilir değil.

Neden

Üçüncü taraf yazı tiplerinin doğrudan Microsoft Office Mac uygulamaları için desteklenir. Bazı üçüncü taraf yazı tiplerinin bir uygulama ve başka bir işe yaramayabilir. Diğer üçüncü taraf yazı tiplerinin yüklü bir "ailesi." Bir aile genellikle üçüncü taraf yazı tipini türevlerini (kalın, italik, vb.) kendisi ile birlikte bazı veya tüm oluşur. Bazı durumlarda, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel veya Microsoft Entourage içinde bir yazı tipi görüntülenebilir ancak çeşitlerinden birini, italik gibi kullanamıyor olabilir.

Microsoft Office özel yazı tiplerini desteklemez. Bu yazı tipi veya tipografi program tarafından kullanılabilir tüm yazı tiplerini içerir.

Daha fazla bilgi

Not Mac teknik destek için Microsoft Office yükleme veya üçüncü taraf yazı tiplerinin yapılandırmak için destek sağlamaz.

Temel yazı tipi sorunlarını giderme

Aşağıdaki adımlar yazı tipi sorununuzu gidermezse, font üreticisi veya yazı tiplerini satın aldığınız Web sitesine başvurun.
 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra yazı tipini yeniden sınayın. Bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar bazı yüklemeler tam değildir. Bu da, yerleşimlere yüklendikten sonra tüm uygulamaları arerestarted.
 2. Yazı tipi Önbellekleri Temizle. Bunu yapmak için tüm Microsoft Office uygulamalarını kapatın. Home menüsünde Gitseçeneğini tıklatın. Library\Preferences\Microsoft\Office 2008 (veya 2011) klasörünü açın ve sonra Office 2008 veya Office yazı tipi önbellek 2011 dosyasının Office yazı tipi önbellek 12'yi tıklatın.
  Not MAC OS X Aslanı kitaplık klasörü gizlidir. Bu klasörü görüntülemek için OPTION tuşunu basılı tutarak Git menüsünü tıklatın.

  Word 2004 kullanıyorsanız, Office yazı tipi önbellek 11 klasörünü klasörüne sürükleyin.
 3. Bilgisayarı güvenli modda yeniden başlatın. Ardından, bilgisayarı normal şekilde yeniden başlatın. Bilgisayarınızı güvenli modda yeniden başlatma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın

  2398596 Mac için Office ile arka plan programlarının engel olup olmadığını belirlemek için temiz bir başlangıç (Güvenli önyükleme) gerçekleştirin
 4. Sorunun bir kullanıcı hesabı ile ilişkili olup olmadığını görmek için yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun.

Ek bilgi

Yazı tiplerinin Sistem sınırlamaları aşan

Apple işletim sisteminin sınırlamaları yazı tipi sayısı ve boyutu, "yazı tipi suitcases" işletim sistemi algılayabilmesini olarak ayarlar. Yazı tiplerini yazı tipleri klasörüne ayarlar işletim sistemi kısıtlamaları aşarsa, excessfonts kullanılabilir değil.

Apple yazı tipi kısıtlamaları:

Mac OS 8.x ve önceki: Fonts klasöründe izin verilen yazı tipi sayısı üst sınırı 128'dir.

Mac OS 9: Mac OS 9, Apple en büyük teknik boyutu 16 megabayt (MB) olarak 512'ye Fonts klasöründe depolanan yazı tipi sayısı artar.

Mac OS X: yazı tipleri veya teknik boyutu dışında bilgisayardaki kullanılabilir belleği sayısına bir sınır yoktur.

Not PostScript (veya yazıcı) yazı tiplerini dosya sınırları içinde yer almaz.

Bu sınırlamalar yazı tipleri klasöründe yüklü olan yazı tiplerinin sayısını aşıyorsa, birleştirmek veya yazı tipi Fonts klasörünün içindeki suitcases kaldırın.

Yazı tipi bozuk olduğunda veya sistem yazı okunmuyor

Özel bir yazı tipi yazı tipi değil ve yazı tiplerini koleksiyonunuzu sistem sınırlamaları geçmediği ancak yazı tipini Office programınızda görünmez, yazı tipi bozuk olabilir.

Apple işletim sisteminin yüklü olduğu, KeyCaps program klavye ve yazı tipi işlevselliğini sınamak için kullanabilirsiniz. KeyCaps Enstrümantal işletim sisteminin belirli bir yazı okuyor olup olmadığını test etmek için bir programdır.

Mac OS 9
Mac OS 9 işletim sistemi yazı okuyor olup olmadığını sınamak için şu adımları izleyin:
 1. Apple menüsünde KeyCapsseçin.
 2. Yazı tiplerini menüsünde ilgili yazı listelendiğini doğrulayın.

  Not Tüm etkin yazı KeyCaps yazı tipi menüsü listesinde listelenir. Yazı tipi listelenmiyorsa, yazı tipi işletim sisteminde etkin değildir veya işletim sistemi yazı okuyamıyor.
Mac OS X sürüm 10.2

Mac OS X 10.2 işletim sisteminin sürümü yazı okuyor olup olmadığını sınamak için şu adımları izleyin:
 1. Metin düzenlemeuygulamaları klasöründe açın.
 2. Biçim menüsünde yazı tipiişaret ve Yazı tiplerini göster'itıklatın.
 3. İlgili yazı tipini yazı tipi listesinde olduğundan emin olun.

  Mac OS 9 için daha önce açıklanan gibi /Applications/Utilities, KeyCaps programından de kullanabilirsiniz.
Not Tüm etkin yazı tablosundaki her iki yazı tipi Metni düzenleyin ve KeyCaps program listelenir. Yazı tipi listelenmiyorsa, yazı tipi işletim sisteminde etkin değildir veya işletim sistemi yazı okuyamıyor.

Mac OS X sürüm 10.3

Mac OS X sürüm 10.3 yazı okuyor olup olmadığını sınamak için şu adımları izleyin:
 1. Uygulamalar klasöründe, Yazı Defteri'niaçar.
 2. İlgili yazı tipi yazı tipi menüsünde listelendiğini doğrulayın.
Not Mac OS X sürüm 10.3, tüm yazı tiplerini yazı defterinde listelenir. Yazı tipi listelenmiyorsa, yazı tipi işletim sisteminde etkin değil veya işletim sistemi yazı okuyamıyor.

Yazı tipi yazı KeyCaps içinde bulamazsanız, büyük bir olasılıkla bozuktur. Bu durumda, kaldırmak ve yazı tipini yeniden yükleyin. Daha fazla bilgi için yazı tipi üretilen şirketine başvurun.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft performansı veya güvenilirliği, bu ürünlerin ilgili açık veya örtük hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 295062 - Last Review: 6 Haziran 2014 Cuma - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Word 2008 for Mac
 • Microsoft Word 2011 for Mac
Anahtar Kelimeler: 
dftsdahomeportal kbprb kbmt KB295062 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 295062

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com