Düzeltme: Kullanıcı ortam değişkeni değiştirilmiş olduğunda, yeni bir izleme başlatma Profiler başarısız.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295461 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 235412 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SQL Server Profiler TMP ortam değişkeni, varolmayan bir dizin değiştirilirse, yeni bir izleme çalıştırmak başarısız olabilir ve aşağıdaki iletide neden olur:
Yeni bir izleme başlatılamadı.

Neden

SQL Server Profiler, geçici depolama dosyalarını TMP ortam değişkeninde belirtilen dizine ayırır. Ancak, SQL Server Profiler dizini var olup olmadığını doğrulamaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Dizin TMP ortam değişkeni değiştirilirken varolduğundan emin olun.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows NT ve Microsoft Windows 2000'de, ortam değişkenleri, sürücü, yol veya dosya adı gibi bilgileri içeren dizelerdir. Ortam değişkenleri, çeşitli programların davranışını denetler. Örneğin, TMP ortam değişkeni, programları, geçici dosyaları nereye yerleştirmek konumu belirtir.

Ekleme veya ortam değişkeni değerlerini değiştirme hakkında bilgi için Bilgisayarım ' ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın. Gelişmiş sekmesinde, Ortam değişkenleri ' ni tıklatın. Bir kullanıcı, ortam değişkenlerinin bir listesi için Kullanıcı değişkenleri seçin.

Özellikler

Makale numarası: 295461 - Last Review: 5 Kasım 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB295461 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295461

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com