Düzeltme: %1 için Ayarlar'ı Named Analysis Services değişiklikleri kaydetmek

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295537 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
# Hata: bir 11168 11266 (Plato7.x)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Hesaplanan üye kullanılan adlandırılmış bir düzenlediğinizde, adlandırılmış kümesi oluşturucunun <a1>Tamam</a1> düğmesini tıklattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Adlandırılmış kümesi güncelleştirilemiyor.
Küme adı myset geçerli değil.

Neden

Analysis Services'da küp komutları olarak adlandırılmış kümeleri ve hesaplanan üyeler uygulanır. Tamam düğmesi tıklatıldığında, adlandırılmış kümesi oluşturucunun bırakın ve adlandırılmış kümesi için küp komutu yeniden dener. Adlandırılmış kümesine başvuruyor hesaplanmış üyesi varsa, adlandırılmış kümesi oluşturucunun adlandırılmış set komutunu bırakamazsınız ve böylece bir hesaplanan üyenin bağımlılık nedeniyle yeniden oluşturur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2000 (Analiz Hizmetleri bileşenleri - Sql2kasp1.exe) için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için düzenlemek istediğiniz adlandırılmış kümesine başvuran tüm hesaplanan üyeler adlandırılmış ayarlanan başvuru aç?klama. Analysis Services bir tüm satır veya yorum olarak dışarı C++ çift eğik çizgi ile belirtilmiş için bir satır kalanı verir (/ /) kuralı veya SQL çift tire (-) kuralı. Çözümleme Hizmetleri açma arasındaki tüm metni bölme yıldız olan C kuralını da destekler (/ *) ve bir kapatma, eğik çizgi için yıldız işareti (* /) açıklama nitelenir.

Hesaplanan üyeler açıklama olduğunda bu sorunla karşılaşmamak için basit bir yol bir sabit değer ifadesi ve açıklama dışında tüm formülün başına yerleştirmektir. Aşağıdaki örnekte, formülün diye ve 1 dönmek için hesaplanan üye değiştirilir.

Ifade (önce) değeri:
Sum([MySet],[Measures].[Units Shipped] )
				
değer (diye) ifadesi:
1
//Sum([MySet],[Measures].[Units Shipped] )
				

Durum

Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services sürüm 8.0 bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Çözümleme Hizmetleri bileşenleri, Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 295537 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbssas800sp1fix KB295537 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295537

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com