BILGI: İşlem ve COM + yalıtım düzeyleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295570 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

COM + ile kayıtlı olan bir bileşen, bir veritabanına bağlanan bir özel bir yalıtım düzeyi ile bir hareket başlatır. Sonra işlem sürüyor, yalıtım düzeyini değiştirmek için SET YALıTıM DÜZEY SQL komutunu kullanabilirsiniz. SET YALıTıM DÜZEYI, işlem süresince yalıtım düzeyini değiştirir. Buna ek olarak, Microsoft SQL Server gibi bazı kaynak yöneticileri, tek bir sorgu süresince yalıtım düzeyini değiştirmek için en iyi hale getirme ipuçları kullanmak izin verir. Başka bir yolu, farklı yalıtım düzeyi'ni kullanmak için farklı yalıtım düzeyi iç işlemler için olan en dıştaki hareket için bir yalıtım düzeyini belirtmenize olanak verir ve iç içe geçmiş işlem kullanmaktır. COM + iç içe geçmiş işlem için farklı bir yalıtım düzeyini belirleme işlemini desteklemiyor.

Daha fazla bilgi

COM + işlemleri iki türleri

COM +, dağıtılmış hareketleri yönetme için Microsoft Distributed Transaction Coordinator (MS DTC) kullanır. Ancak, yerel hareketleri oluşturulur ve Microsoft ActiveX Data Objects (ADO) veya Microsoft OLE DB kullanır bileşen kodu tarafından yönetilir.

Yerel hareketleri

Desteklenmiyor veya devre dışı COM + bileşeninin hareket özniteliği ayarlarsanız, ADO ile BeginTrans, CommitTrans ve AbortTrans yöntemleri gibi OLE DB, benzer yöntemlerini kullanarak yerel hareketleri kullanabilirsiniz. Bu senaryoda, COM + bu hareket için kullanılan bir yalıtım düzeyi üzerinde'etkisi yoktur. Kaynak Yöneticisi, bir yalıtım düzeyini belirlemek için ADO bağlantı nesnesi ısolationlevel özelliğini kullanmazsanız, SQL Server hem de Oracle için Okuma sayısı olan varsayılan yalıtım düzeyini belirtir. Connection nesnesinin ısolationlevel özelliğini ayarlarsanız, bu başlangıç başlamadan sonraki hareket yalıtım düzeyini ayarlar unutmayın.

Dağıtılmış işlemler

Bileşen'ın işlem özniteliği gerekli, desteklenen veya Yeni gerektirir işaretler, COM + bir işlem oluşturur. Hareket oluşturulduğunda, COM + bu hareket için kullanılacak olan başlangıç yalıtım düzeyini belirtmeniz gerekir. COM + 1.0, varsayılan yalıtım düzeyi SERIALIZABLE'dır. COM + 1. 5'teki, varsayılan yalıtım düzeyini belirtebilirsiniz. SET YALıTıM DÜZEY SQL komut ya da en iyi hale getirme ipuçları, sırasında hareket yalıtım düzeyini azaltmak veya artırmak için kullanabilirsiniz.

ADO Connection nesnesinin yalıtım düzeyini değiştirmek için ısolationlevel özelliğini ayarlarsanız, bu ayar, yalnızca bir sonraki başlamadan hareket etkiler, çünkü bir bileşen, bir COM + bildirim işlem etkilemez.

X kullanan hareketleri dağıtılmış / Aç XA protokolünü DB2 ya da Oracle veritabanlarının dağıtılmasını yalıtım düzeyi izin vermeyin; Bu, yalıtım düzeyi davranış farklı satıcılar için XA kaynak yöneticilerini dikte edin.

Referanslar

Daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesine başvurun:
Hareketleri yapılandırma
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms687663.aspx
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
215520BILGI: COM + ve MTS her zaman kullanım seri hale GETIRILEBILIR işlem yalıtımı düzey

Özellikler

Makale numarası: 295570 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft COM+ 1.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo KB295570 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295570

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com