Nasıl yapılır: veri, ADO veri kaynağı ADO ile Excel'e aktarma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295646 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Excel, böyle bir güçlü bir veri analiz aracı olduğundan, uygulama geliştiricilerine Visual Basic ve VBA sık çözümleme amacıyla bir Excel çalışma sayfasına veri getirmek istiyorsunuz. Bu makalede, belirli bir SQL komutları için Microsoft Jet'e özgü sözdizimini kullanarak, programlama bu görev için ActiveX Data Objects (ADO) yaklaşım.

Bu makalede, programlama çözümleri açıklar ve Excel'in menü kaynaklı verileri alma yetenekleri (Dosya menüsündeki seçeneği) yoluyla veya Microsoft Query'yi (gelen veri menüsünden Dış Veri Al seçeneği) kullanımını açıklar.

Excel Otomasyonu SQL komutları yerine kullanan tamamlayıcı programlama çözümleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
246335Nasıl yapılır: veri, ADO Recordset'ten Otomasyon ile Excel'e aktarma

Daha fazla bilgi

Izleyen örneklerde, Northwind örnek Jet 4.0 OLE DB sağlayıcı kullanarak, Jet veritabanı için açık bir ADO Bağlantısı cnSrc temsil eder.

Nasıl yapılır: Kopyala

Jet anında üzerinde yeni bir tablo oluşturularak, herhangi bir veri hedefin (veya, Excel, yeni bir çalışma sayfası olması durumunda,) okuyabilen herhangi bir veri kaynağı veri kopyalamak için SELECT INTO deyimini kullanın. Dolar işareti sözdizimi, [Sayfa1 $], örneğin kullanmak için bir sayfa adı hedefinizi bakın. Hedef çalışma kitabında var veya var; ancak, hedef sayfada gerekir henüz yok.

Tüm Müşteriler tablosu, Microsoft Access Northwind veritabanından bir Excel çalışma kitabındaki yeni bir sayfa olarak kopyalayan bir kopyalama komutu yazmak için üç yolu vardır. Her bir sözdizimi, tek bir SQL deyimi gerektirir ve hedef çalışma sayfasının ilk satırı sütun başlıkları oluşturur.
 • Aşağıdaki örnek, SELECT INTO sözdizimini kullanır:
  Dim strSQL As String
  strSQL = "SELECT * INTO [Excel 8.0;Database=" & App.Path & _ 
    "\book1.xls].[Sheet1] FROM Customers"
  cnSrc.Execute strSQL
  					
 • Aşağıdaki örnek, SELECT INTO... IN sözdizimini kullanır:
  strSQL = "SELECT * INTO [Sheet1] IN '' [Excel 8.0;Database=" & App.Path & _
    "\book1.xls] FROM Customers"
  						
  bracketed hedef veritabanı bilgilerini, aşağıdaki sözdizimini kullandığınızda, köşeli ayraçlar içinde bulunan tür değişkeni ("Excel 8.0" bölümü) için tek tırnakları boş bir çifti tarafından burada öncesinde.
 • Aşağıdaki örnek, IN yan tümcesi için diğer sözdizimini kullanır:
  strSQL = "SELECT * INTO [Sheet1] IN '" & App.Path & _
    "\book1.xls' 'Excel 8.0;' FROM Customers"
  						
  burada tür bağımsız değişkeni artık ayrı ayrı sonra hedef dosyanın yolu listelenir.

Nasıl yapılır: ekleme

Jet, herhangi bir veri hedefin okuyabilen herhangi bir veri kaynağından alınan verileri eklemek, INSERT INTO... IN deyimini kullanabilirsiniz. Hedef çalışma kitabı ve çalışma sayfası olması gerekir. Artık varolan bir çalışma sayfasına başvuru yapan, standart bir dolar işareti sözdizimi, örneğin, [Sayfa1 $] kullanmak için bir sayfa adı hedefinizi bakın. Buna ek olarak, sütun başlıkları önceden mevcut olması gerekir; diğer bir deyişle, bu deyim yalnızca varolan bir tabloya eklemek için kullanılabilir.

Tüm Müşteriler tablosunda uygun sütun başlıkları olan bir varolan Excel çalışma sayfasına, Northwind veritabanından kopyalar ekleme komutu yazmak için iki yol vardır.
 • Aşağıdaki örnek, INSERT INTO... IN sözdizimini kullanır:
  strSQL = "INSERT INTO [Sheet1$] IN '' [Excel 8.0;Database=" & App.Path & _
    "\book1.xls] SELECT * FROM Customers"
  						
  burada bracketed hedef veritabanı bilgilerini yeniden teklifleri için şimdi tür bağımsız değişkeni boş bir çiftinin önünde köşeli ayraçlar içinde bulunan.
 • Aşağıdaki örnek, IN yan tümcesi için diğer sözdizimini kullanır:
  strSQL = "INSERT INTO [Sheet1$] IN '" & App.Path & _
    "\book1.xls' 'Excel 8.0;' SELECT * FROM Customers"
  					

Referanslar

Bu özel Jet sözdizimi hakkında ek bilgi için Jet SQL Yardım dosyası (JETSQL40.chm), özellikle, SELECT INTO deyimi, INSERT INTO deyimi ve IN yan tümcesi konularına başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 295646 - Last Review: 23 Ağustos 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Professional Edition
 • Microsoft Visual Basic 6.0 Professional Edition
 • Microsoft Data Access Components 2.0
 • Microsoft Data Access Components 2.1
 • Microsoft Data Access Components 2.5
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdatabase kbhowto kbjet kbmdacnosweep KB295646 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295646

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com