Düzeltme: İşlem çoğaltma DB2 aboneleri, dönüştürme için DTS kullanma, yanlış bağlantıları Tinyint veri türü için veri yayımlandı.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 295668 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 235175 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SQL Server 2000'i kullandığınızda, veri dönüştürme Hizmetleri (DTS) paketleri abonelere çoğaltılıyor önce yayımcısına sırasında verileri dönüştürmek için oluşturabilirsiniz. Yayımlanmış tablolardan herhangi birini tinyint veri türü olan bir sütunu varsa ve DB2 abone olduğu (heterojen abone) tinyint sütun yanlış üzerinde abone eşleştirilir.

Çoğaltma yayımlanmış veri dönüştürme olmaksızın, DTS kullanarak ayarlanmışsa, veri türü eşleştirme sorun oluşmaz.

Neden

Kullanılan statik veri türü eşlemeler adı) ve duyarlık eşleşen veri türü için (göre aynı ve hedef olması gereken veri türü adı, aynı ya da birden çok kaynak duyarlık da duyarlık olmalıdır). Statik eşlemelerin (ad ve duyarlık dayalı) tam bir eşleşme bulunursa, hedef sunucu eşlemeleri dinamik olarak elde etmek için sorgulanır.

Veri dönüştürme Yayımlama Sihirbazı ' nı kullanın (durumda Transformable abonelikler,), statik eşleme duyarlık uyuşmazlık nedeniyle başarısız olur ve hedef sunucu (DB2) çoğaltması başarısız olmasına neden olabilecek duyarlık interrogated.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Sorun oluşmaması için hedef tablo şemada Veri dönüştürme Yayımlama Sihirbazı değiştirin.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 295668 - Last Review: 5 Kasım 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB295668 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:295668

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com