Düzeltme: AUTO-SHRINK seçeneği veya DBCC SHRINKDATABASE SQL Server 2000 performans yavaş

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 296386 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
HATA: 353307 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

AUTO-SHRINK veritabanı seçeneği veya DBCC SHRINKDATABASE komut dolu veya neredeyse tam bir veritabanıdır ve çok sayıda veritabanı tablolarında kümelenmiş bir dizin varsa, SQL Server 2000 için önemli performans düşmesine neden olabilir.

Burada sorguların sonuçları uygun bir zamanda döndürmüyor noktasına performansını düşürebilir. Bu bağlantı zaman aşımlarını kaynaklanan bağlanmak, <a0></a0>, yeni bağlantı uzun sürüyor. SQL Server 2000 yanıt vermiyor (askıda) görünebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdakileri yapabilirsiniz:
  • Kümelenmiş bir dizin, tüm tabloları oluşturur.
  • Veritabanı için AUTO SHRINK seçeneğini kapatın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Örneğin pubs, bir veritabanı için <a1>AUTO SHRINK</a1> seçeneğini kapatmak için Query Analyzer'veritabanındaki 'sa' oturum sonra ana', aşağıdaki komutu çalıştırın:
ALTER DATABASE pubs SET AUTO_SHRINK OFF
				
AUTO-SHRINK SQL Server Enterprise Manager'ı (SEM) kullanarak da kapatabilirsiniz. Daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da "Veritabanı seçeneklerini ayarlama" konusuna bakın.

Özellikler

Makale numarası: 296386 - Last Review: 17 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix KB296386 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:296386

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com