Düzeltme: Üst üst-alt boyutu üyesi için hesaplanan üye kümesi bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 296419 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
# Hata: 11250 (Plato7.x)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Hesaplanan üye Hesaplanan Üye Oluşturucu oluştururken, metin kutusunu ve Değiştir düğmesini için üst üyeyi üst boyut seçimi üst-altöge bir boyuttur ve boyut üst-altöge bir Tüm düzey etkinleştirilmemiştir.

Neden

Üst üyeyi hesaplanan üyenin üst boyut yapısı içindeki konumunu belirler. (Ölçüler boyutu dışında) bir üst boyut seçerseniz ve bu boyut birden çok düzeye sahip üst üye seçeneği etkinleştirilir.

Hesaplanan Üye Oluşturucu'da üst üye seçeneği sağlayan kod içermeyen, tek düzey boyut için bir Tüm düzey, üst-altöge boyut yönlendirmesini hatalı yorumlaması ve bu nedenle bir metin kutusu veya Değiştir düğmesini etkinleştirmez.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2000 (Analiz Hizmetleri bileşenleri - Sql2kasp1.exe) için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Üst-altöge boyut için Tüm düzey etkinleştirme üst Hesaplanan Üye Oluşturucu içinde ayarlamanızı sağlar. Tüm bu boyut için hesaplanan üye oluşturulur ve doğrulandı, boyutun Tüm düzey devre dışı bırakabilir ve hesaplanan üyeler yine de tasarlandıkları biçimde çalışır. Ancak, farklı bir üyesine üst-altöge boyutunun üst üyeyi değiştirmek için Tüm düzey yeniden etkinleştirmeleri gerekir.

Durum

Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services sürüm 8.0 bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Çözümleme Hizmetleri bileşenleri, Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 296419 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbssas800sp1fix KB296419 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:296419

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com