Dosya Çoğaltma hizmeti dosyası kullan ve Windows 2000'de klasör süzgeçleri hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 296944 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, dosya çoğaltma hizmeti (FRS) tarafından çoğaltılan bir içerik için dosya ve klasör süzgeçleri kullanmayı açıklamaktadır.

FRS, LAN Manager çoğaltma (LMREPL) hizmet (SRV) hizmet Microsoft Windows NT sürüm 3.x ve 4. 0'ı değiştirir çok iş parçacıklı, çok ana çoğaltma altyapısıdır. Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicileri ve sunucular, sistem ilkeleri çoğaltma ve komut dosyaları, Windows 2000 ve önceki istemciler için oturum açma için FRS'nı kullanın.

FRS, aynı hataya dayanıklı bir dağıtılmış dosya sistemi (DFS) kökleri veya alt düğümü yinelemeler barındıran Windows 2000 tabanlı sunucular arasında içerik da çoğaltabilirsiniz.

GENEL BAKIŞ

Dosya ve klasör süzgeçleri fRSFileFilter ve fRSDirectoryFilter özniteliklerinin NTFRS yineleme kümesi sınıfı tarafından yönetilir. Dosya ve klasör süzgeçleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere her FRS çoğaltması için saklanır:
 • SYSVOL. SYSVOL çoğaltması örtülü olarak etkinleştirilir.
 • Hataya dayanıklı kökleri çoğaltma etkinleştirildi.
 • Çoğaltma etkinleştirildiği Windows 2000 tabanlı sunucularda bulunan alt düğümlerin DFS. DFS Çoğaltma Dağıtılmış dosya sistemi Yöneticisi ek bileşeninde (dfsgui.msc) "yedeklenir" DFS ad alanının her düzeyde birden çok Windows 2000 tabanlı sunucu veya etki alanı denetleyicisi tarafından etkinleştirilmiş olması gerekir.

DFS dosya ve klasör süzgeçleri'ni kullanma

NTFRS yineleme kümesi nesnelerde çoğaltılmış dosyalar Windows 2000 sistem birimi veya yinelenmiş DFS birimleri önlemek için dosya ve klasör filtre uygulayabilirsiniz. Dosya ve klasör süzgeçleri her FRS çoğaltması için <a1>Active Directory</a1> hizmetindeki tek tek tanımlayabilir veya kayıt defterinde sunucuda barındırılan tüm FRS yinelemeler etkiler. Active Directory'de ayarlar ve kayıt defterinin aşağıdaki yapılandırmalardan göre oluşturulmuş bir yineleme için uygulanan son süzgeci:
Active Directory'de sağlanan değer: Hayır
Kayıt defterindeki sağlanan değer: Hayır
Kullanılan sonuç filtre dizesi: BIR varsayılan dosya süzgeci, *.tmp, *.bak, ~ *, hiçbir klasör süzgeci

Active Directory'de sağlanan değer: Hayır
Kayıt defterindeki sağlanan değer: Evet
Kullanılan sonuç filtre dizesi: kayıt defteri değeri

Active Directory'de sağlanan değer: Evet
Kayıt defterindeki sağlanan değer: Hayır
Kullanılan sonuç filtre dizesi: Active Directory'den değeri

Active Directory'de sağlanan değer: Evet
Kayıt defterindeki sağlanan değer: Evet
Kullanılan sonuç filtre dizesi: Active Directory ve kayıt defteri değerinin değer
Varsayılan olarak, Active Directory'de dosya filtre değeri ayarlamak "*.tmp, *.bak, ~ *" ve kayıt defterindeki değeri ayarlı değil. Active Directory'de veya kayıt defterindeki klasöre süzgeç ayarlanmadı.

Bir yönetici, tüm dosyaları bir FRS çoğaltması çoğaltma ister ve bu nedenle, Active Directory'deki varsayılan dosya filtreleri siler, bu makalenin önceki bölümlerinde, listelenmiş yapılandırma bağlı olarak, çoğaltma için uygulanan süzgeç sonuç *.tmp, içeren adlara sahip dosyaları dışlar, *.bak ve ~ *. Değil kullanılacak varsayılan dosya süzgeci için Active Directory'de dosya süzgeci boş olmamalı. Dosya süzgeci, virgül (,) ayarı, tüm dosyaların çoğaltılmasına izin vermek yeterli olur.

Ntfrsutl ds komutunu çalıştırarak, FRS çoğaltma Active Directory'de tanımlanan dosya ve klasör süzgeçlerini görüntüler. Ancak, bu yineleme için uygulanan süzgeç gerçek dışı olabilir. Ntfrsutl ayarlar komutunu çalıştırarak, sonuç dosyasını görüntüler ve bu makalenin önceki bölümlerinde listelenen yapılandırmaları FRS çoğaltma, oluşturulan klasör süzgeçleri temel.

Active Directory'de bir FRS çoğaltma dosya ve klasör süzgeçlerini ayarlama

 1. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini başlatın.
 2. Görünüm menüsünden Gelişmiş Özellikler</a0> komutu onay işareti olduğunu doğrulayın.
 3. Sol bölmede, Sistem'i çift tıklatın, sonra Dosya Çoğaltma hizmeti ' ni çift tıklatın.

Süzgeçler, Sysvol için ayarlama

 1. Etki alanı sistem birimi (SYSVOL share) sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 2. Yineleme kümesi) sekmesinde, istediğiniz dosya ve klasör süzgeçleri yapılandırın.
 3. Ayarları kaydetmek için Tamam ' ı tıklatın.

DFS yinelemeler için süzgeçlerini ayarlama

 1. DFS birimleri çift tıklatın ve sonra da Dfs kök kapsayıcısını çift tıklatın.
 2. Değiştirmek istediğiniz DFS Çoğaltma temsil eden bir nesneyi sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 3. Yineleme kümesi) sekmesinde, istediğiniz dosya ve klasör süzgeçleri yapılandırın.
 4. Ayarları kaydetmek için Tamam ' ı tıklatın.

Kayıt defteri girişleri'ni kullanma

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Aşağıdaki kayıt defteri girdisi, bir sunucuda barındırılan tüm çoğaltma kümesi için dosya ve klasör süzgeçlerini ayarlamak için kullanabilirsiniz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Ntfrs\Parameters

Dışlama filtre listesi adı:
Türü: REG_SZ
Veri: Çoğaltmada dışarıda bırakılan dosya adları

Dizin dışlama filtre listesi adı:
Türü: REG_SZ
Veri: Çoğaltmada dışarıda klasör adlarını
Not: tüm sunucuları arasında tutarlı bir çoğaltma ilke korumak istiyorsanız, bu yineleme üyesi olan tüm sunucularda, kayıt defterindeki ayarladığınız filtreler ayarlanması gerekir.
Özellikler

Makale numarası: 296944 - Last Review: 31 Ekim 2006 Salı - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB296944 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:296944

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com