Vzdálení klienti nemohou tisknout na sdílené tiskárně tohoto použití síťového portu Intel

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 296979
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Jakmile vytvoříte sdílenou tiskárnu v počítači, který používá síťového portu Intel, vzdálených klientů není možné tisknout na sdílené tiskárny.

Příčina

Toto chování může nastat, protože zařazovací služby IsLocalCall funkce, která zjistí, zda volání pochází z místního počítače nebo vzdáleného počítače, s Intel Network Port nepracuje správně.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows 2000. Další informace, klepněte na následující číslo článku v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
260910 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000

Jak potíže obejít

Chcete-li toto chování obejít, vytiskněte zkušební stránku z tiskového serveru, který používá síťového portu Intel. Klienti by pak moci tisknout na tiskovém serveru až po restartování tiskového serveru.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v systému Microsoft Windows 2000. Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci Service Pack 2 pro systém Windows 2000.

Další informace

Produkty třetích stran popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu nebo spolehlivosti těchto produktů.

Další informace o hardwaru a softwaru kontaktní informace, navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/gp/Vendors

Vlastnosti

ID článku: 296979 - Poslední aktualizace: 28. února 2014 - Revize: 5.0
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kb3rdparty kbbug kbfix kbhardware kbnetwork kbprint kbmt KB296979 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:296979

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com