Microsoft Windows 98 1.4 yükseltme Release Notes çevirmeli ağ

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 297816 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Not: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sorun giderme bilgileri içermemektedir. Bilgi, bu makalede anlatılan sorun giderme için arama yapıyorsanız, Microsoft Bilgi Bankası aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde listelenen anahtar sözcükleri kullanarak yeniden ara:
242450Microsoft Bilgi Bankası Anahtar Sözcükler ve Sorgu Sözcükleri Kullanılarak Nasıl Sorgulanır
Çevirmeli Ağ 1.4 Yükseltme'yi edinme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
285189Çevirmeli 1.4 yükseltmesi ağ kullanılabilir
Güncelleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311215DUN 1.4 ' [NULL]'de giderilen sorunlar listesi makale yükseltme

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows 98 1.4 yükseltme Release Notes çevirmeli ağ

1. Giriş

Windows 98 için bu bir çevirmeli ağ 1.4 yükseltmesi, hem çevirmeli hem de PPTP bağlantıları için 128 bit şifrelemeyi destekler ve hangi PPTP bağlantılarının artık veri aktarmak durumlar da giderir. PPTP bağlantılarında parola yönetimini ve veri şifrelemeyi güçlendiren önceki Windows 98 Güvenlik yükseltmesinde bulunan tüm özellikleri içerir. DUN 1.4 1.1 yeni özellikler
 • Arama ile - 1.4 yükseltmesi ağı kurma, 128 bit şifreleme desteklenir.
 • Çevirmeli Ağ 1.4 yükseltmesi PPTP bağlantılarının kararlılığını geliştirir.
1.2 Yükleme notları

Yükleme dosyasını çalıştırmak ve yönergeleri görüntüler. Yükleme işleminin sonunda, BILGISAYARıNıZı yeniden başlatmanız gerekir.

1.3 MSCHAP V2

Yeni MSCHAP güvenli mod (MSCHAP V2), karşılıklı kimlik doğrulama, daha güçlü başlangıç veri şifreleme anahtarları ve iletim için farklı şifreleme anahtarları sağlayan uygulanmadı ve yolları alır.

MSCHAP sırasında parola uyuşmazlığı riskini en aza indirmek için MSCHAP V2 alışverişlerde MSCHAP parola değişikliği V1 desteğini düşünceye ve LM parolası yanıt iletebileceği.

VPN bağlantıları için PPTP özgün MSCHAP üzerinde anlaşılmadan önce MSCHAP V2 sunucusunun anlaşacağı. Güncelleştirilmiş bir Windows 98 istemcisinin bu teklifi kabul etmek ve kimlik doğrulama yöntemi olarak MSCHAPV2 kullanın. Hiçbir VPN istemcilerine MSCHAP kullanarak kimlik doğrulaması sağlamak için <a0></a0>, sunucu MSCHAP V2 gerektirecek şekilde ayarlanabilir. Bu, eski istemcilerin kimlik bilgilerini'yi veya MSCHAP, PAP, CHAP alışverişte sunma engeller ve en güvenli kimlik doğrulama yöntemi gerektiren ağlar için olası bir yapılandırmadır.

1.4 Güvenli VPN modu

BILGISAYARıNıZı yeni MSCHAP V2 yalnızca VPN bağlantı girişimleri için tüm kullanmasını sağlamak istediğiniz özel durumlarda, yeni bir istemci yanı kayıt bayrağı SecureVPN, bu davranış zorlamak için kullanılır. Bu bayrak ayarlandığında, BILGISAYARıNıZı yalnızca MSCHAP V2 kabul tüm VPN bağlantıları için kimlik doğrulaması. Buna ek olarak, bu bayrak, tüm VPN bağlantıları için veri şifrelemesi gerektirecektir. Çevirmeli ağ bağlantıları bu durumdan etkilenmez.

Not: çoğu kullanıcıların güvenli VPN bayrağını kullanırsanız gerek yoktur. Bu bayrak, tüm VPN davranışını etkiler, çünkü dikkatli kullanılmalıdır makinenizden bağlantıları. Genel olarak, gereken MSCHAP V2) ve veri şifreleme kullanımı daha kolay sunucuda uygulanabilmesi.

Kayıt defterinin, Windows 98 istemci yalnızca yeni MSCHAP V2 zorlar ayarlama modu güvenli ve PPTP bağlantıları için veri şifrelemesi, aşağıda tanımlanan gerektirir. Varsayılan olarak, bu kayıt defteri "güvenli mod PPTP bağlantılarında zorlamamak" anlamına gelen devamsızlık değişkendir. Bu değişkenin değeri, yalnızca, bir bağlantı kurulmaya önce denetlenir.
  HKLM\System\CurrentControlSet\Services\RemoteAccess
  Default: 0x00000000

  DWORD: SecureVPN
  Value: 0x00000001 == Force secure mode (MSCHAP V2 plus data encryption) on all PPTP connections
  Value: 0x00000000 == Do not force secure mode on PPTP connections
				
1.5 LM yanıt tutma

Bu sürüm, istemcinin, eski bir MSCHAP LM yanıtı göndermesini engelleyen yeni bir kayıt defteri değişkeni de sağlar, aşağıda tanımlanan sınama. Varsayılan olarak, bu istemci LM yanıt (eski sunucularıyla uyumluluğu sağlamak için) göndermelidir anlamı devamsızlık değişkendir. Bu değişken hem çevirmeli, hem de VPN bağlantılarını etkiler; yalnızca, bir bağlantı kurulmaya önce değeri denetlenir.

Not: çoğu kullanıcılar bu kayıt defteri değişkeni kullanmanız gerekmez. Özgün MSCHAP kullanan eski erişim sunucularına bağlanırken bu kayıt defteri değerinin en yararlı olacak şekilde yeni Güvenli modu MSCHAP V2 LMHash yanıt göndermeyecek. Bu değişken, bir Windows 98 istemcide ayarlama, istemci bir Windows 95 veya Windows 98 sunucuya bağlanmasını engeller.
  HKLM\System\CurrentControlSet\Services\RemoteAccess

  DWORD: UseLmPassword
  Default: 0x00000001

  0x00000000 = Do not send LM challenge response (send only NT challenge response)
  0x00000001 = Send LM challenge response
				
Zorlama 1.6 güçlü şifreleme

Windows 98 zaten çevirmeli, belirli bir bağlantı için Şifreleme istemek için onay kutusu destekler. 128 Bitlik şifrelemeyi destekleyen istemciler, sunucu tarafından sunulan tüm şifreleme düzeyini (128-bit veya 40-bit) kabul eder. Bu yükseltme, yeni bir kayıt defteri bayrağı ForceStrongEncryption sağlar. Bu bayrak ayarlandığında, Şifreleme istemek için ayarlanmış herhangi bir bağlantı için 128 bit şifreleme gerektirecektir. (Diğer bir deyişle, yeni kayıt defteri bayrağı aslında ayarlama "güçlü şifreleme gerektirir." "şifreleme iste" den varolan onay kutusunu değiştirir.)

Güçlü şifreleme zorlar kayıt bayrağın altında tanımlanır. Varsayılan olarak, devamsızlık bayrağı. Bu bayrak değerinin, yalnızca, bir bağlantı kurulmaya önce denetlenir.
  HKLM\System\CurrentControlSet\Services\RemoteAccess

  DWORD: ForceStrongEncryption
  Default: 0x00000000

  0x00000000 = No effect; does not force strong encryption
  0x00000001 = Requires 128-bit encryption for any connection which already requires encryption
				
1,7 Değişiklikleri

Ayrıntılar bölümünde <a0>Bağlantı</a0> durumunu görüntüleme, bağlantıda kullanılan CHAP, belirli bir formu tanımlamak için değiştirildi. Standart CHAP "Challenge Authentication Protocol" görüntülenir; eski MSCHAP "Microsoft Karşılıklı kimlik doğrulama iletişim kuralı"; görüntülenir ve MSCHAP V2 "Microsoft Karşılıklı karşılıklı kimlik doğrulama iletişim kuralı" görüntülenir.

Bu güncelleştirme kaldırma 1.8

Çevirmeli Ağ 1.4 yükseltmesi için Windows 98'i kaldırmak için Denetim Masası ' "Program Ekle/Kaldır" uygulama kullanın. (40 Bit şifreleme yeteneğine bırakarak) 128 bit şifreleme kaldıracak ve özgün olarak Windows 98 ile birlikte sürümler için çevirmeli ağ dosyalarını geri yükleyecektir.

Başlangıç-> denetim paneli-> Yükle/Kaldır sekmesini Seç->-> Program Ekle/Kaldır "<a1>Windows</a1> 98 1.4 güncelleştirmesi, çevirmeli ağ" Click "Ekle/Kaldır" düğmesini
Information in this document is subject to change without notice and is 
Provided for informational purposes only. The entire risk of the use or 
results of the use of this document remains with the user, and Microsoft 
Corporation makes no warranties, either express or implied. The names 
of companies, products, people, characters, and/or data mentioned herein 
are fictitious and are in no way intended to represent any real 
individual, company, product, or event, unless otherwise noted. 
Complying with all applicable copyright laws is the responsibility of 
the user. No part of this document may be reproduced or transmitted in 
any form or by any means, electronic or mechanical, for any purpose, 
without the express written permission of Microsoft Corporation.

Microsoft may have patents, patent applications, trademarks, 
copyrights, or other intellectual property rights covering subject 
matter in this document. Except as expressly provided in any written 
license agreement from Microsoft, the furnishing of this document does 
not give you any license to these patents, trademarks, copyrights, 
or other intellectual property.

Copyright 2001 Microsoft Corporation. All rights reserved.

Microsoft, MS-DOS, MS, Windows, Windows NT, Windows 2000 are either 
Registered trademarks or trademarks of Microsoft Corporation in the 
U.S.A. and/or other countries.

The Windows 98 PPTP client is based on code developed by 3Com Corp.

Other product and company names mentioned herein may be the trademarks 
of their respective owners.
				

Özellikler

Makale numarası: 297816 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbdialup kbinfo KB297816 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:297816

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com