Üçüncü taraf sürücüleri tarafından kullanılan Havuz etiketleri bulma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 298102 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, bir üçüncü taraf sürücü tarafından kullanılan bir havuz etiketi kaynağını bulmak açıklamaktadır. Sorun giderirken, bir Microsoft bileşene bağlı bir havuz etiketi karşılaşabileceğiniz bu yararlı olabilir ve bu etiketlerin kaynak bulma, karmaşık olabilir ve genellikle bir çekirdek modu hata ayıklayıcısı kullanmadan olanaksızdır.

Daha fazla bilgi

Belirli bir havuz etiketi (büyük olasılıkla) kullanan dosyaları bulmak için <a0></a0>, Windows 2000'de arama aracını kullanın:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Ara ' nın üzerine gelin ve sonra da Dosya veya klasörler'i tıklatın.
 2. Dosya ve klasörleri ara</a0> kutusunda, *.sys yazın.
 3. Içerdiği metin</a0> kutusunda, aramak istediğiniz havuzu etiketi yazın.
 4. Bakılacak yer kutusunda, sistem kök sürücüleri, örneğin C:\WINNT\system32\drivers, yolunu yazın ve sonra Şimdi Ara'yı tıklatın.
Etiketi içeren sürücülerin listesini alacaksınız. Olabilir, ancak bazı yanlış isabet burada (metin olarak dize doğal diğer dosyalarda ortaya çıkabilir), bu yöntem, aramanızın kapsamını daraltmak izin vermelisiniz.

Findstr komutu (Windows'un tüm sürümleri), Windows Gezgini yerine kullanabilirsiniz. Yanlış isabet geçtiği en aza indirmek için <a0></a0>, komut isteminde <a1>Sistem</a1> root\drivers klasöre değiştirin. Gerekirse, bu klasörü bulmak için Windows Gezgini'ni kullanın. /M anahtarı yalnızca dosya adını listelemek için kullanılır, /m /l etiketi *.sys findstr komutu yeniden çalıştırın. Birden çok dosya alırsanız, aramayı başlatmadan önce bir etikete harfi "h" ekleyerek dosyaları döndürür azaltmak deneyin. Etiket üç harfini oluşur, çoğunlukla yararlıdır.

Not Sürücü % SYSTEMROOT%\drivers yüklenmedi, çünkü bu sorgu uygun sürücüyü bulamayabilir bulabilirsiniz. Bu durumda, % SystemRoot %, % ProgramFiles % SystemDrive %, % ProgramData % başlatmak için findstr /m /l etiketi *.sys gibi daha fazla genel arama'nı çalıştırın.Örnekler için Tcpip.sys ve findstr /m /l hCPnp *.sys classPnP.sys veya bağlı olarak hangi işletim sistemini çalıştırdığınızı Acpiec.sys dönmek için geri dönmek için findstr /m /l hTCPt *.sys komutunu kullanın.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
250453Özel havuz seçenekleri ayıklarken etiketleme belirleme
177415Bellek Havuzu İzleyicisi'ni (Poolmon.exe) kullanarak çekirdek modu bellek sızıntılarıyla ilgili sorunları giderme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 298102 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kbenv kbhowto KB298102 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:298102

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com