MAPI istemcileri hizmet verirken, belirli bir bağlantı noktası kullanmak için bir genel katalog sunucusu nasıl yapılandırılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 298369 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, belirli bir bağlantı isteklerine hizmet verirken kullanmak için genel katalog sunucusu olarak yapılandırmak için MAPI tarafından gereken adımlar açıklanmaktadır istemcileri. Varsayılan olarak, the Name Service Provider ınterface (MAPI istemcileri tarafından kullanılan NSPI), rasgele bir bağlantı noktası üzerinde dinleme yapmak. Bazı durumlarda (güvenlik duvarı üzerinden bağlanan istemciler), böylece bağlantı noktalarına erişimi denetlenen veya güvenlik duvarını kilitli tek önceden tanımlanmış bir bağlantı noktasında dinleme için genel katalog sunucusu (veya sunucularını) zorlamak istediğiniz. Bu bağlantı üzerinde genel katalog sunucusu kayıt defteri değeri ekleyerek kodlanmış olabilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Bulun ve kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı seçin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\NTDS\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: TCP/IP bağlantı noktası
  Veri türü: REG_DWORD
  Sayı tabanı: ondalık'ı tıklatın.
  Veri değeri: (ondalık biçimde) istediğiniz bağlantı noktası numarasını girin

  Not: Bağlantı noktası atamalarını ondalık 1024 ile 5000 aralığında olmalıdır.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Statik eşleme NSPI interface başlatılması sırasında okumak için <a0>Genel katalog sunucusu yeniden.

Not: Bu arabirim başlatılmasını engelleyecektir çünkü seçili bağlantı noktası numarasını diğer programlarla çakışmaması.

Daha fazla bilgi

Statik olarak Exchange 2000'de bağlantı noktaları eşleştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
270836Exchange Server statik bağlantı noktası eşlemeleri
MAPI istemcileri, Active Directory nasıl erişim hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256976Nasıl MAPI istemcileri, Active Directory'ye erişim

Özellikler

Makale numarası: 298369 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB298369 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:298369

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com