Nasıl yapılır: Windows 98 veya Windows Millennium Edition'dan Windows XP'ye yükseltme sonrasında devre dışı bırakılan başlangıç programlarını geri yükle

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 298427 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium'den Windows XP'ye yükselttikten sonra önceden başlatma işlemi sırasında yüklenen programlar bildirim alanında (sistem tepsisi) listelenmeyebilir ve bilgisayarınızı başlattığınızda artık otomatik olarak başlatır.

Neden

Bu davranış, Windows XP tüm program dosyalarını (tüm .lnk ve .exe dosyaları) Başlangıç menüsünde ve "değil kaldırılır; bilinen iyi programların," haricinde, kayıt defterindeki Çalıştır anahtar kaldırır oluşabilir. Bu davranış, Kur tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı ilk kez oturum görebilirsiniz. Dosya ve değerleri bir kayıt defteri anahtarı ve gizli bir klasör için taşınır. Sonra Microsoft Sistem Yapılandırma yardımcı programı (Msconfig.exe) Başlangıç sekmesini bilgilerle doldurulur.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, başlangıç klasörlerinden değerler için kayıt defterini ve programları yeniden yükleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, msconfig yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Başlangıç sekmesini tıklatın.
 3. Başlangıç programlarını geri yükle seçeneğini tıklatın.
 4. Geri yüklemek istediğiniz programları seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
 5. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Not: Bu seçenek Windows XP kurulumu başlatma işlemi sırasında yüklenmesini programları devreden kullanılamaz.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

"Başlangıç program kaldırıldı sırasında Kurulum," Sistem Yapılandırma yardımcı programı başlatan bir sonraki açışınızda listelenen tüm programları etkinleştirilirse, Başlangıç programlarını geri yükle seçeneği kullanılamıyor ve programlar için <a1>Başlangıç</a1> sekmesini geçirilir.

Not: Windows XP'de, bilgisayarı başlattığınızda, bu programların çok sorunlara neden olabilir. Programların geri sonra sistem yapılandırma yardımcı programı Windows XP başlatma zorlanıyorsanız <a0>Başlangıç</a0> sekmesindeki bu programları devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz.

Windows bilgisayarınızı yeniden başlatamazsanız, programları, geri sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın ve sonra Windows Gelişmiş Seçenekler menüsü görüntülemek için F8 tuşuna basın.
 2. Güvenli mod</a1> seçeneğini tıklatın.
 3. Güvenli modda (Windows XP Home Edition için) bir yönetici olarak çalıştırarak, bilgisayarı Windows XP'ye başlatmak için yönergeleri izleyin.
 4. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, msconfig yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 5. Başlangıç sekmesini tıklatın ve sonra eklemiş olduğunuz programları temizlemek için tıklatın.
 6. Tamam ' ı tıklatın ve sonra normal modda yeniden başlatmak için istemleri izleyin.
 7. Normal modda, sistem yapılandırma yardımcı programı'nı başlatın ve sonra da hangi programın bilgisayarınızı normal şekilde yeniden açabilmesinin engelledi belirlemek için bir seferde bir program ekleyin.
Sistem Yapılandırma yardımcı programı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
281995Windows Millennium Edition'da Msconfig yardımcı programı kullanma ile ilgili sorunları giderme
Başlangıç programlarını geri yükle</a0> seçeneği hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
300886Windows XP'ye yükseltirken kullanılan geri yükleme başlangıç program seçeneği açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 298427 - Last Review: 27 Mart 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB298427 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:298427

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com