10/100 Ethernet hub'lar ve anahtarlar ile oturum açma sorunları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 298733 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

10/100 Ethernet hub'ına bağlı bir 10/100 autosensing Ethernet Bağdaştırıcısı istemci bilgisayardan oturum açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletilerinden birini veya birden fazlasını alabilirsiniz:
 • Oturumunuz doğrulamak, etki alanı denetleyicisi bulunmamaktaydı. Önbelleğe alınmış kimlik bilgileriyle oturum açtınız.
 • Etki alanı denetleyicisi, parolanızı doğrulamak için bulundu.
 • Etki alanı denetleyicisi, hesabınızı doğrulamak için bulundu.
 • Etki alanı denetleyicisi bulunamadı ya da etki alanı yok.
Bu davranış bilgisayarı yeniden başlatarak düzeltilmesi, ancak yine de başarılı bir bağlantı, bir desen belirleyemiyor olabilir.

Neden

Ethernet bağdaştırıcısına ortam türünü otomatik autosensing veya autodetect için ayarlanırsa bu sorun oluşabilir. Bu genellikle, ağ topolojisine autosensing yetenekleri olan anahtarlar oluşan oluşur. Uygun ortam türü algılama olmamasından sunucu bağdaştırıcısı veya anahtar autosensing sorun nedeniyle burada bir istemci isteğini yanıtlayamıyor NetLogon işleminde, bir zaman aşımı neden olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Ethernet Bağdaştırıcısı Sürücü özelliklerini içindeki ortam türünü el ile ayarlayın:
 1. Ağ aracını denetim masasında'ı açın.
 2. Uygun bağdaştırıcıyı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 3. Yapılandır ' ı tıklatın ve sonra da Gelişmiş ' i tıklatın.
 4. Bir giriş medya türü için kullanılabilir ve istemci bilgisayarın bağlandığı anahtarı üzerindeki bağlantı noktası hızını belirledikten sonra medya türü bu hız için ayarlayın. Ayrıca anahtarı üzerindeki her bir bağlantı noktası ayarını çift yönlü çift yönlü ayarı bağdaştırıcısının eşleştiğinden emin olmalısınız. Bağlantı noktası yapılandırması hakkında daha fazla bilgi için anahtar üreticinin belgelerini görüntülemek gerekebilir. Sorunu gidermek için ortam türünü de sürdüremiyorlarsa hızlarını ayarlanabilir. El ile ortam türünü ayarlamak için bu seçeneği kullanılabilir değilse, bağdaştırıcının güncelleştirilmiş sürücüler üreticiden deftere nakledilmiş, denetleyin.

Özellikler

Makale numarası: 298733 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhardware kbnetwork kbprb KB298733 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:298733

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com