Hata: sp_change_users_login bırak güvenlik açıklarını olabilir</a0> ile Auto_Fix seçeneği kullanılarak...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 298758 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Isteğe bağlı Auto_Fix seçeneği sp_change_users_login yordamını çalıştırmadan oturumlar, kullanıcılar olmadan, varolan bir karşılık gelen oturumu bir NULL parolasıyla oluşturabilir.

Neden

Auto_Fix seçeneği'ni kullanarak, SQL Server'ın "en iyi tahmin olarak" eşleşmeleri veritabanı kullanıcılarını ve sunucu oturumları arasında yapmak istiyor. Uygun yok bir oturumu varsa, oluşturmak için onu isteyen, ancak bu oturum açma için hangi parolayı istediğiniz SQL Server bilmez.

Pratik Çözüm

Bu sorunu gidermek, aşağıdaki şekillerde çalışabilirsiniz:
 • Oturumlar aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalelerinde açıklanan eşitleme birkaç alternatif yöntemlerden birini kullanarak seçebilirsiniz:
  246133NASıL YAPıLıR: SQL Server örnekleri arasında oturum ve parolaları aktarma
  168001SORUN: Kullanıcı oturum açma ve/veya izin hataları, dökümü geri yüklendikten sonra
  274188: Sorun Artık kullanıcılar konusu BOL tamamlanmadı giderme
 • Sp_change_users_login kullanıyorsanız çıktısı bazı parolaları NULL olarak ayarlandığını gösteren iletiler için denetleyin. Daha sonra el ile bu parolaları, güvenlik ölçütlerinizi karşılayan bir değerle değiştirin. Görebileceğiniz ileti aşağıdaki gibidir:
  Barring çakışması, satır için <a1>kullanıcı</a1> 'TestUser' için yeni bir oturum, bağlantı güncelleştirilerek giderilecektir. Yeni parola boş, değiştirmeniz iyi olur.

Daha fazla bilgi

Karşılık gelen bir oturum açma yoksa sp_change_users_loginauto_fix seçeneği ile çalıştırıldığında, Service Pack 3 (SP3), önceki sürümleri SQL Server 2000, bir NULL parolasıyla oturum otomatik olarak oluşturulur ve aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Yeni oturum oluşturuldu. Barring çakışması, satır için <a1>kullanıcı</a1> 'Kullanıcı_adı' için yeni bir oturum, bağlantı güncelleştirilerek giderilecektir. Yeni parola boş, değiştirmeniz iyi olur. Kullanıcıların güncelleştirme tarafından giderilen artık kullanıcıların sayısı 0 oldu. Yeni bir oturum açma ekleme ve daha sonra kullanıcılar güncelleştirmeyi sabit artık kullanıcıların sayısını 1) oluştu.
. Karşılık gelen bir oturum açma yoksa, sp_change_users_loginauto_fix seçeneğiyle çalıştırdığınızda, SQL Server 2000 SP3 ve sonraki sürümlerinde, bir oturum açma oluşturulmadı ve aşağıdaki iletiyi alırsınız şöyledir:
Sunucu: Msg 15290, Level 16, State 1, Procedure sp_change_users_login satırı 137 sonlandırmak bu yordamı. 'Auto_fix' eylemi, diğer parametre değerleri ile ('kullanıcı_adı', '(null)') değil.
Veritabanlarını taşıma hakkında genel bilgi için aşağıdaki makaleye bakın:
224071BILGI: SQL Server veritabanlarını yeni bir konuma taşıma
Sp_change_users_login ile ek bir güvenlik riski, SQL Server Books Online'da "sp_change_users_login" konu içinde açıklanmıştır:
"Auto_Fix en iyi tahmin bağlantıları, büyük olasılıkla bir kullanıcı, istenenden daha fazla erişim izinlerinin izin sağlar."

Özellikler

Makale numarası: 298758 - Last Review: 21 Kasım 2003 Cuma - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbpending KB298758 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:298758

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com