Nové nástroje příkazového řádku pro službu Active Directory v systému Windows Server 2003

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 298882 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje nové nástroje příkazového řádku pro službu Active Directory, které jsou k dispozici v systému Microsoft Windows Server 2003.

Další informace

Windows Server 2003 má suite nové nástroje příkazového řádku adresářové služby spravovat různé typy objektů služby Active Directory a provádět dotazy vůči adresáři podle zadaných kritérií. Tyto nástroje jsou umístěny ve složce %SystemRoot%\System32.

Nástroje příkazového řádku jsou součástí Windows Server 2003 a nainstalován s Admin Pack a program Instalační program systému Windows Server 2003. Nástroje příkazového řádku můžete nainstalovat a spustit v počítačích se systémem Windows Server 2003 Server a aktualizace Service Pack 1. Společnost Microsoft nedoporučuje instalovat tyto nástroje v počítači se systémem Windows 2000.

Nástroje příkazového řádku můžete cíl řadiče domény Windows Server 2003 a Windows 2000. Řadiče domény Windows 2000, které jsou spravovány nástroje příkazového řádku musí mít Service Pack 3 nebo novější nainstalována zabránit chyby v podepisování LDAP.

Všechny nástroje příkazového řádku mohou pracovat na různé objekty v adresáři. Tyto nástroje lze místně změnit objekty jako přihlášený uživatel nebo mohou zadat serveru, domény, uživatelské jméno a heslo, které chcete použít při spuštění příkazu buď vzdáleně nebo místně. Některé tyto nástroje jsou:
 • Dsadd.exe
  Tento nástroj přidá počítač, kontakt, skupinu, organizační jednotku nebo uživatele do adresáře.
 • Dsget.exe
  Tento nástroj zobrazí vybrané atributy počítače, kontaktu, skupiny, organizační jednotky, serveru nebo uživatele v adresáři.
 • Dsmod.exe
  Tento nástroj upraví existujícího uživatele, počítač, kontakt, skupinu nebo organizační jednotky v adresáři.
 • Dsmove.exe
  Tento nástroj přesune libovolný objekt z jeho aktuálního umístění v adresáři do nového umístění (za předpokladu, že přesunutí lze accommodated v jeden řadič domény) a přejmenuje objekt bez jeho přesunutí v adresářovém stromu.
 • Dsquery.exe
  Tento nástroj dotazy a vyhledá seznam počítačů, skupin, organizačních jednotek, serverů nebo uživatelů v adresáři pomocí zadané kritérium.
 • Dsrm.exe
  Tento nástroj odstraní objekt určitého typu nebo jakýkoli obecný objekt z adresáře.
K předchozím nové nástroje následující nástroje lze také spravovat objekty ve službě Active Directory:
 • Csvde.exe
  Tento nástroj lze importovat a exportovat data služby Active Directory pomocí formátu oddělené čárkami.
 • LDIFDE.exe
  Tento nástroj lze vytvořit, změnit a odstranit objekty adresáře. Tento nástroj lze také rozšířit schéma, exportovat informace o skupiny a uživatele služby Active Directory do jiných programů nebo služeb a naplnit Active Directory údaji z jiných adresářových služeb.
Podrobnosti a příklady naleznete Nápověda a podpora v nabídce Start. Další nástroje příkazového řádku jsou k dispozici v nástrojích podpory složky, která je umístěna v CD-ROM produktu a z prostředků kit.

Vlastnosti

ID článku: 298882 - Poslední aktualizace: 3. prosince 2007 - Revize: 7.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Advanced Server, Limited Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB298882 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:298882

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com