INF: Princip jak konfigurovat maska s připojením spřažení SQL Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 299641 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje způsob použití možnost masku spřažení připojení, která je k dispozici v SQL Server 2000 SP1 nebo novější.

V online zpracování transakcí (OLTP) prostředí může poskytnout možnost připojení masku spřažení vylepšení výkonu v prostředích serveru SQL výstupu, úroveň organizace, které jsou spuštěny v počítačích s 16 nebo více procesorů. V určitých Tato možnost je užitečná při existují významný počet interakcí sítě (více než 10 000 za sekundu) mezi střední vrstvy aplikační servery a systému SQL server back-end.

Další informace

SQL Server 2000 Service Pack 1 rozšiřuje funkce protokol virtuální rozhraní Architecture (VIA) uvedením možnost masku spřažení připojení v nástroji sítě serveru. Další informace o VIA naleznete v tématu SQL Server Books Online.

Můžete použít Server Network Utility definovat protokoly a porty, které bude naslouchání serveru SQL. Pro přenos VIA podproces čtecí zařízení sítě vytvořena pro každý port definována. Tento podproces může být omezeny spustit definované sady procesorů s Zadaná maska. Podproces sítě pouze distribuovat pracovních položek na stejnou sadu procesorů systémem definované masku spřažení připojení plánovače.

Jestliže nezadáte Maska spřažení připojení, použijte ji společně s možnost konfigurace systému masku spřažení procesoru. Maska spřažení připojení by měl být podmnožinu možnost konfigurace masku spřažení. Další informace o možnosti masku spřažení naleznete SQL Server Books Online.

Nastavit masku spřažení připojení, postupujte takto:
 1. Spusťte nástroj Server Network.
 2. Klepněte na přepínač Povolit a přidat VIA povolené protokoly.
 3. Klepnutím na tlačítko Vlastnost VIA protokolu.
 4. Ve skupinovém rámečku Nastavení hodnota výchozí protokol Network vlastnost určit dodavatele (pro instanci Giganet nebo technologie).
 5. V poli Poslechu Info definovat porty, které chcete SQL Server k naslouchání, pomocí následující syntaxe:
  <číslo nic >: <Číslo portu VIA >]Maska PROCESORU]...
  Každá karta síťového rozhraní (NIC), které musí být nakonfigurován.

  Například následující
  0:1000[0x000f],0:1001[0x00f0],1:1000[0x0f00],1:1001[0xf000]
  						
  poskytne čtyři podprocesy v síti. Každý podproces bude omezen na čtyři procesory a bude distribuovat jeho pracovních položek na stejné čtyři procesory.
Poznámka: následující další body:
 • Číslo portu VIA není stejné jako číslo portu TCP. Toto číslo musí odpovídat mezi klientem a serverem.
 • Maska spřažení připojení je reprezentován v šestnáctkové soustavě (předcházet 0 x nebo 0 X).
 • Maska je rastr, které nejvíce vpravo bit určuje nejnižší pořadí PROCESORU (0), další zcela vpravo bit určuje nejnižší pořadí PROCESORU další (1) atd.
 • Jednobajtových Maska spřažení připojení pokrývá až osm procesorů v počítači s více procesory, masky dvoubajtový pokrývá až 16 procesorů, masky tři bajt pokrývá až 24 procesorů a maska čtyř bajtů pokrývá až 32 procesorů.
 • Bit odpovídající této CPU masku spřažení připojení povolit připojení spřažení určitých CPU, měla by být nastavena na 1.
 • Při všechny bity jsou nastaveny na hodnotu 0 nebo není zadán masku spřažení připojení, síti SQL Server I/O naplánované k procesorů vhodných zpracovat podprocesů SQL Server.
 • Hodnota masku spřažení připojení nemůže být změněn, zatímco je spuštěn SQL Server. Měli vypnutí a restartování instance serveru SQL Pokud chcete mít nové hodnotu určené masky spřažení připojení projeví.
Maska spřažení připojení lze použít v následujících případech (ačkoli konečné konfigurace závisí na specifikacích serveru a následné testy):
 • Když potřebuje SQL Server pomocí přenosového VIA zpracovat velký počet síťové požadavky od klientů.
 • K zajištění vyrovnávání zatížení a dat lokality.

  Pracovní položky z připojení za VIA port bude zpracováván podle omezen počet procesorů podle definice masku spřažení připojení. Umožňuje oddílů pracovní vytížení.

  Například na 16 CPU systému, všechny dávkové úlohy může být směrovány přes nic:port [cpu maska 0xf000] při zatížení OLTP mohl být směrovány přes samostatné nic:port [cpu maska 0x0fff]. V tomto scénáři SQL Server použije první čtyři procesory zpracovat zatížení dávkové a zbytek úchyt OLTP načíst. Všimněte si, že u tohoto příkladu možnost konfigurace masku spřažení (sp_configure) by mít nastaven na hodnotu 0xffff.

Vlastnosti

ID článku: 299641 - Poslední aktualizace: 26. října 2007 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1
Klíčová slova: 
kbmt kbproductlink kbinfo kbsqlserv2000sp1fix KB299641 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:299641

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com