Přehled systému Obecné počítač Basic Input/Output

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 299697 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pokud tento článek nepopisuje potíže, které máte s hardwarem, přejděte na následující web společnosti Microsoft, kde naleznete další články týkající se hardwaru:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Protože tyto informace přímo souvisejí hardwaru a softwaru společnosti Microsoft není, tato informace je poskytovány pouze pro informační účely. Pokud tyto informace nepomůže identifikovat informace o konkrétní základní vstupně výstupního systému (BIOS), obraťte se na výrobce počítače.

Další informace

Co je systém BIOS?

Systém BIOS je vytvořen podle výrobce základní desky nebo hardwaru. Systém BIOS je co spuštění počítače po zapnutí napájení k počítači. Softwarové programy, jako například operačního systému pracovat s BIOS Zkontrolujte počítači další uživatel popisný.

Kdo nastaví základní desky?

Určit výrobce základní desky, zobrazit dokumentaci, která byla dodána s počítačem. Většina počítačů zahrnout ruční základní desky a příručku je obvykle nejlepší zdroje informací o hardwaru, základní desky a BIOS. Pokud máte této příručce, obraťte se na výrobce počítače určit výrobce základní desky. Nakonec Pokud pomocí předchozích metod nelze zjistit název výrobce základní desky, poznamenejte si, že Většina výrobců BIOS informace na obrazovce zobrazit při spuštění počítače během on self test POST (Power). Však je žádné standardní k nebo kde informace zobrazeny. Obecně zobrazí tyto informace během právě paměti počítáno a testována. Poznámka: Tato informace může zobrazit kdekoli na obrazovce, a to je určeno návrhu od výrobce. Například americká Inc. Megatrends téměř vždy zobrazí BIOS informace v dolní části obrazovky ve formuláři velmi dlouhého řetězce čísel. Ocenění, jiného výrobce BIOS obvykle zobrazuje informace v horní části obrazovky s logem AWARD BIOS.

Najít informace o BIOS:
 1. Ze stavu napájení vypnout zapnout počítač.
 2. Zatímco počet paměti je na obrazovce, stiskněte klávesu PAUSE/BREAK jednou. Ve většině počítačů zastaví PAUSE/BREAK rutina napájení nahoru. Poznámka: v některých počítačích může pokračovat počet paměti.
 3. Číst a zapisovat dolů všechny informace zobrazené na obrazovce.

  Důležité: je velmi důležité Poznámka: informace, které je v dolní části obrazovky. Informace, které je v ní uvedeny může obsahovat informace o verzi systému BIOS a datum BIOS, stejně jako verzi a úroveň specifikace Plug and Play základní desky.

  Zobrazené informace může například obsahovat:
  • V horní části obrazovky:
   OCENIT modulární BIOS verze 4.51pg Energy Star Alliance PnP BIOS verze 1.0a Release 06 06/1996/FINANČNÍHO
  • V dolní části obrazovky stejné:
   06/17/96-001430vx-2a59HtBC-00 přístupů F1 spustit instalaci.

Jak lze určit kdo kontakt o inovaci?

Nyní, máte informace BIOS, dalším krokem je k zobrazení webu a vyhledání informace o konkrétní základní desky nebo BIOS od výrobce. Pokud nelze vyhledat webovou adresu od výrobce pravděpodobně vyhledat informace na následujících webech výrobců:
http://www.wimsbios.com/

http://www.motherboards.org
Společnost Microsoft se vám snaží usnadnit získání technické podpory poskytnutím informací o kontaktech na jiné výrobce. Kontaktní informace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Společnost Microsoft neručí za správnost těchto informací o kontaktech.

back to list of topics

Je inovace BIOS dostupné?

Po nalezení výrobce poskytované kód BIOS dalším krokem je určení, zda mohou být inovovány BIOS. Pokud nejste velmi určitých, je třeba aktualizovat systém BIOS, ověřte u výrobce hardwaru. Pokud je nesprávně flash (aktualizovat) BIOS, nelze spustit počítač a to může způsobit ztrátu dat nebo jiné problémy.

Je systém BIOS inovací nutné?

I když zjistíte, že počítač má zastaralým systémem BIOS, je důležité Všimněte si, že aktualizovaný systém BIOS nemusí vyřešit problém softwaru. Určit, pokud potřebujete upgrade systému BIOS, musí obrátit na výrobce hardwaru.

Vlastnosti

ID článku: 299697 - Poslední aktualizace: 31. ledna 2007 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows 98 Second Edition
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhardware kbinfo KB299697 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:299697

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com