FrontPage 2002'de bir Web sunucusuna dosya yükleyebilmesi nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 299763 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım kılavuzda Microsoft FrontPage 2002 hızla birden çok tür dosyaları, Web tarayıcınızdan aynı anda karşıya yüklenecek herhangi bir etkin karşıya yükleme sayfa geliştirmek için nasıl kullanılacağını gösterir.

Gerekli donanım ve yazılım

 • Aşağıdaki işletim sistemlerinden biri:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional
 • Microsoft ınternet ınformation Server (IIS) 5.0
 • Microsoft FrontPage Server Extensions 2002 yüklenmiş ve ııS'DE yapılandırılmış. Edinme ve FrontPage Sunucu Uzantıları'nı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa140185(office.10).aspx
 • FrontPage 2002 geliştirme bilgisayarınızda yüklü. (FrontPage veya Microsoft Office XP Professional Special Edition tek başına bir sürümü olarak kullanılabilir.)
 • Bir kurulu bir ağ veya ınternet bağlantısı için Web sunucusu.
 • Web projesi, Web sunucusunda oluşturulan ve düzenlemek için açın.

Yükleme sayfası oluşturma

 1. Microsoft FrontPage'i başlatın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat menüsündeki Programlar ' ı işaretleyin ve Microsoft FrontPage'in</a1>'ı tıklatın.
 2. Oluşturmak veya bir Web açın.

  Yeni Web oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Dosya menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve sayfa veya Web'i tıklatın.
  2. Yeni sayfa veya Web görev bölmesinde, Boş bir Web ' i tıklatın.
  3. Web sitesi şablonları iletişim kutusunda Boş bir Web simgesini tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
  Varolan bir Web açmak için <a0></a0>, Dosya menüsünden Web Aç'ı tıklatın. Web Aç iletişim kutusunda, açmak istediğiniz Web'i seçin ve sonra da <a2></a2>'ı tıklatın.
 3. Görünüm menüsünde sayfa ' yı tıklatın.
 4. Dosya menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve sayfa veya Web'i tıklatın. Yeni sayfa veya Web görev bölmesinde, yeni bir HTML sayfası oluşturmak için Boş sayfayı tıklatın.
 5. Dosya menüsünde Kaydet ' i tıklatın. Upload.htm dosyayı adlandırın ve sonra da <a2>Kaydet</a2>'i tıklatın. Klasör listesi bölmesinde sayfa görünür ve düzenlemek üzere açmak için ayrıca olur.
 6. Görünüm menüsünde Klasörler ' i tıklatın. Dosya menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra Klasör</a1>'ı tıklatın. Yeni BIR klasör Web'iniz içinde görünür. Imleci, klasörün adını yazmanız için size için yerleştirildi. Karşıya yükleyen yazın ve ENTER tuşuna basın.
 7. Yeni klasörü sağ tıklatın ve sonra da beliren menüden Özellikler ' i tıklatın. Özellikler iletişim kutusunda, Ver komut dosyalarının veya programların çalışmasına onay kutusunu temizlemek için tıklatın. Kalan onay kutularının seçili olduğundan emin olun (işaretli). Tamam ' ı tıklatın.

  Not: onay kutuları gölgeli ise, açtığınız veya Web oluşturulan doğrulayın. Klasör görünümünde ilk öğeyi <a0>Klasör listesi</a0> bölmesinde, bir URL (... http://) bir dosya yolu göstersin (C:\...).
 8. Görünüm menüsünde sayfası yeni oluşturulan upload.htm sayfanızı düzenlemek için tıklatın. FrontPage penceresinin altındaki Normal Ek Yardım düğmesini tıklatarak gerekirse, normal görünümüne geçin.

Dosya karşıya yükleme formu oluşturma

 1. Forma karşıya dosya yükle yerleştirmek istediğiniz yeri tıklatın. Ekle menüsünden form 'un üzerine gelin ve sonra da <a2>Karşıya Dosya Yükle</a2>'ı tıklatın.

  Bir formu sayfanızda görüntülenir ve arasında Gözat ve Gönder düğmelerinin imleci. Karşıya dosya yükleme denetimi Gönder düğmesinin arasındaki bazı boşluk eklemek için birkaç kez ENTER tuşuna basın. Birden çok dosya eşzamanlı olarak karşıya yüklemeler için izin vermek istediğiniz formu yeniden tıklatın ve sonra da ek ekleme dosya karşıya yükleme denetler.
 2. Gönder düğmesinin üzerindeki etiketini değiştirmek için <a0></a0>, düğmeyi sağ fare düğmesiyle tıklatın ve açılan menüsünden Form alanı özellikleri ' ni tıklatın. Değer/etiket iletişim kutusunda, Karşıya Yükle yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Herhangi bir form üzerinde sağ tıklatın ve sonra da görüntülenen menüde Form özellikleri ' ni tıklatın.
 4. Gönderme seçeneğini belirleyin.
 5. Seçenekler ' i tıklatın.
 6. Sonuçları kaydetme iletişim kutusunda, Karşıya Dosya Yükle sekmesini tıklatın.
 7. Gözat ' ı tıklatın.
 8. Geçerli Web'deki iletişim kutusunda, karşıya yüklemeler klasörü tıklatın.
 9. Forma dönmek için üç kez Tamam ' ı tıklatın.
 10. Dosya menüsünde, güncelleştirilmiş sayfanızı kaydetmek için Kaydet'i tıklatın.

Sayfayı sınama

 1. Sayfanızı sınamak için <a0></a0>, Dosya menüsünden tarayıcı içinde önizleme ' yi tıklatın. Upload.htm Web tarayıcınızda açar.
 2. Gözat ' ı tıklatın, yüklemek için sabit diskinizden Web'e istediğiniz dosyayı seçin, sunucu ve ' ı tıklatın.
 3. Yükle (veya Gönder) düğmesini tıklatın.

  Dosya, Web sunucusundaki karşıya yüklemeleri klasörüne karşıya. Dosya başarıyla karşıya onay görmelisiniz.
Bu anonim karşıya yükleme örnek çalışma, daha özel bir onay sayfası oluşturarak geliştirmek veya belgenizin bir klasörü yerine bir veritabanı karşıya yükleyebilirsiniz. Ek bilgi için bu makalenin "Başvurular" bölümünde listelenen makalelere bakın.

Kimlik doğrulama, günlük karşıya yükleme etkinliği bir veritabanında bulunan dosyalara erişimi sınırlama da etkinleştirebilirsiniz ve görüntü dizinleri karşıya yüklenen dosyaların kullanıcılara gözatmak için <a0></a0>, istediğiniz özellikleri düzenleyin veya dosyalarını karşıdan yükleme. Projeleri bir Windows 2000 server, FrontPage Server Extensions 2002 doğru biçimde yapılandırılmış olan sürece bu yükleme çözümü dışında FrontPage'in araçları ile oluşturulan diğer Active Server Pages (ASP) programları da çalışır.

SORUN GİDERME

 • Karşıya dosya yükleme çözümü karşıya yükleme bileşen yeteneklerini genişletemez anlamda kısıtlı olduğunu unutmayın. Ancak, özel bir onay sayfası tanımlamak veya "sonuçları" sayfanın üzerinde veritabanına alan ekler veya, başka bir özel işlem yaptığı ASP oluşturabilirsiniz. Bu nedenle, sabit bileşen kod, ancak yeni bir özel kod bileşeni, gerekli görevleri yerine getirmek için geçici oluşturabilirsiniz.
 • Bir WebDav çözümü kullanmak istiyorsanız, FrontPage Server Extensions 2002 ııS'DEN kaldırılmalıdır. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  221600Dağıtılmış Yazma ve sürüm oluşturma (DAV) ve Web klasörleri ile çalışma
  WebDAV, HTTP uzantıları yeni bir kümesidir iletişim kuralı ve Distributed Authoring and Versioning sağlar. Erişilebilir Office 2000 ve ınternet Explorer 5.0 veya üstü veya özel kodlanmış çözümleri ve Windows 2000 ve IIS 5 Web klasörlerinin formunda etkinleştirilir.
 • Normal olarak güvenilir rağmen yüklendikten sonra FrontPage Server Extensions başlangıç yapılandırması gerektirir. Ancak, yapılandırma ayarlarında değişiklikler veya sunucuda yüklü olan yazılım tarafından etkilenmişse sitenize erişim ve kullanım sorunları olabilir. FrontPage Sunucu Uzantıları, Yetişkin bir teknoloji olduğu için bunları ile ilgili sorunlar genellikle oldukça hızlı bir şekilde çözülebilecek olan ve, çeşitli Microsoft ürünlerinde, kullanışlı ve güçlü özellikleri etkinleştir. Örneğin, Visual ınterdev uzantıları oluşturabilir ve ııS'YI Web uygulamalarını yönetmek için kullanır.Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
288328Teknik inceleme: FP2002: nasıl form sonuçları bir veritabanı ve bir e-posta Alıcısına Gönder ve dosya karşıya yükleme bileşen aynı anda kullan
281532FP2002: FrontPage 2002 Server Extensions gerektiren bileşenleri
221600Dağıtılmış Yazma ve sürüm oluşturma (DAV) ve Web klasörleri ile çalışma
299692NASıL YAPıLıR: ASP kullanarak Web Sunucusu'na dosya karşıya yükle
294826NASıL YAPıLıR: sessiz modda FrontPage Sunucu Uzantıları yükleme
269647FP2002: FrontPage uzantıları Kur'da yükseltilemeyen.

Yükleme bileşenleri için üçüncü taraf kaynakları

Aşağıdaki web sitelerinde, üçüncü taraf yükleme bileşenlerini bulabilirsiniz:
MSN

15 Seconds Resource List

Persits Soptware Inc.

Advantys

SoftArtisans

Boş bir üçüncü taraf bileşenler

Uploading Multiple Files from 15 Seconds

aspSmartUpload from aspSmart

ABCUpload from WebSuperGoo


Özellikler

Makale numarası: 299763 - Last Review: 17 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft FrontPage 2002 Standard Edition
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbwebpublishing kbwebserver kbconfig kbctrl kbdeployment kbhowtomaster kbsecurity kbserver kbsetup KB299763 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:299763

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com