Internet Explorer 6'ya yükselttikten sonra Kerberos kimlik doğrulama anlaşması açılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 299838 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

ınternet Explorer, ınternet Explorer 6 veya ınternet Explorer 6 Service Pack 1 (SP1)'e yükselttikten sonra Kerberos kimlik doğrulaması Kerberos (örneğin, Microsoft ınternet ınformation Services sürüm 5.0) destekleyen bir Web sunucusu ile anlaş edemiyor.

Neden

Bu sorun ortaya çıkabilir, ınternet Explorer 6 veya daha yeni bir sürümü Windows 2000 için bir anlaşma yanıt için sınama ve varsayılan olarak NTLM veya Windows NT Challenge/Response kimlik doğrulaması için varsayılan değerleri.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bir anlaşma istemine yanıt ve Kerberos kimlik doğrulamasını yapmak, ınternet Explorer 6'yı etkinleştir:
  1. Internet Explorer'da, Araçlar menüsünden Internet seçenekleri ' ni tıklatın.
  2. Gelişmiş sekmesini tıklatın <a0>Tümleştirilmiş Windows kimlik doğrulama'yı Etkinleştir (yeniden başlatma gerektirir)</a0> onay kutusunu tıklatıp seçin, Güvenlik bölümünde tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
  3. Internet Explorer'ı yeniden başlatın.
Yöneticiler, tümleşik Windows kimlik doğrulaması için aşağıdaki kayıt defteri anahtarında 1 EnableNegotiate DWORD değerini ayarlayarak etkinleştirebilirsiniz:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings
Not Internet Explorer 6'da, Microsoft Windows 98 ile kullanıldığında Microsoft Windows 98 ikinci sürüm, Microsoft Windows Millennium Edition ve Microsoft Windows NT 4.0 yanıtlama bir anlaşma kimlik sorma ve varsayılan (veya Windows NT Challenge/Response) NTLM kimlik doğrulaması için Kerberos kimlik doğrulaması, bu işletim sistemlerinde kullanılamaz çünkü Tümleştirilmiş Windows kimlik doğrulama'yı Etkinleştir (yeniden başlatma gerektirir)</a0> onay kutusunu seçili olsa bile.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Tümleşik Windows kimlik doğrulamasını etkinleştir (yeniden başlatma gerektirir)</a0> onay kutusunu, ınternet Explorer 6 varsayılan olarak Windows XP ve Windows Server 2003, bu makaledeki bilgiler, yalnızca ınternet Explorer 6 için geçerlidir; böylece ya da daha sonra Windows 2000 için seçilir. Kerberos kimlik doğrulama iletişim kuralı, ınternet Explorer 6 veya sonraki bir sürümü olan Windows 2000 tabanlı bilgisayarlarda ağ kimlik doğrulaması diğer formları için varsayılan iletişim kuralı hala olduğuna dikkat edin.

Ne ınternet Explorer sürüm 5.x veya 6 ve sonraki sürümleri desteği Kerberos kimlik doğrulamasını bir proxy sunucusu, tümleşik Windows kimlik doğrulaması etkinleştirilmişse, hatta. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
321728Internet Explorer proxy sunucularda Kerberos kimlik doğrulamasını desteklemiyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
ınternet ınformation Services 5.0 ile tümleşik Windows kimlik doğrulaması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
215383IIS, Kerberos iletişim kuralı hem de NTLM iletişim kuralı için ağ kimlik doğrulamasını destekleyecek şekilde yapılandırma hakkında
294382Web sitesinin "Ana Bilgisayar Üstbilgisi" sunucunun NetBIOS adından farklıysa kimlik doğrulaması "401.3" hatasıyla başarısız olabilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 299838 - Last Review: 15 Eylül 2006 Cuma - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinterop kbnetwork kbprb KB299838 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:299838

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com