Bir Hewlett-Packard çok işlevli yazıcı yeniden yazdırdığınızda yüksek CPU kullanımı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 299956 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Paralel bağlantı noktasına bağlı bir yazıcıya Hewlett-Packard (HP) çok işlevli (örneğin, HP OfficeJet seriler) yazdırırken, CPU kullanımı yüzde 50-100'e yükselir ve yüksek kalması. Tek bir CPU olan bilgisayarlar için kullanımı, yüzde 100'e ulaşması.

Not: Bu sorun HP tek işlevi satırına yazıcıların ilgilidir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
  Date     Time    Version     Size   File name
  ------------------------------------------------------------------
  6/20/2001  02:43p  5.0.2195.3760  60,176  Parallel.sys 
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ECP için bıos'ta bağlantı noktası modunu değiştirin.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft 2000 Service Pack 3'te düzeltilmiştir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla sorun tanımlamak için <a0></a0>, bıos'ta bağlantı noktası modu ayarlarını denetleyin. "ECP" Bağlantı modu ayarı işaretli değilse (modu kullanılıyor olabilir), bu sorun oluşabilir. ECP destekleyen modları bağlantı noktası ECP, PS/2, EPP veya ECP/EPP listelenmiş olabilir. Bu sorun için tercih edilen geçici bağlantı noktası kipini bıos'ta ECP için değiştirmektir.

Not: Bu sorunu giderme yanı sıra ECP moduna değiştirme geliştirilmiş taramaya neden olabilir ve artışı, en fazla 2 - 4 kez veya daha fazla depolama ortamı erişim.

ECP (veya ECP bileşiminden) seçili olduğundan ve yüksek kullanımı oluşur, bu iletişim anlaşması ECP işinize yaramadıysa gösterebilir. Bu durumda, bilgisayar ve Yazıcı iletişim çakışan iletişim yöntemleri kullanarak deneyebilir. Bu sorunu gidermek için bu makalenin "Çözüm" bölümünde listelenen düzeltme kullanılabilir.

Ek sorun giderme adımları

 • Önceden yapmadıysanız, ECP için bağlantı noktası kipini bıos'ta değiştirmeye çalışın.
 • The tasklist denetleyin (veya Qslice.exe aracını) yüksek CPU kullanımına neden olan işlemi tanımlamak için.
 • Yüksek CPU kullanımına karşı sistem işlemi, bu makalede açıklanan sorunun oluşup. Başka bir işlem CPU kullanımı ise, bu işlem inceledi ve bilgisayarı normal CPU kullanımı düzeylerine geri dönmek için tasklist (veya Kill.exe aracı) kullanarak durdu.
Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 299956 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kboswin2000fix kbprint kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix KB299956 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:299956

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com