Konfigurace sítě TCP/IP, pokud je na serveru se systémem Windows 2000 vypnuté rozhraní NetBIOS (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 299977 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje způsob konfigurace serveru Windows 2000 se sítí TCP/IP zatímco NetBIOS zakázán.

Windows 2000 poskytuje možnost zakázat rozhraní NetBIOS nad protokolem TCP/IP (NetBT) pro vybrané klienty na základě "podle potřeby". Pokud by raději použít pouze DNS k poskytování registrace názvu a rozlišení v zadaném počítači, který je používán speciální nebo zabezpečené role pro síť, můžete vybrat služby NetBT pro jednu nebo všechny síťové adaptéry nainstalované v počítači zakázat.

Instalace

Zakázání překladu názvů WINS/NetBT:
 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení a klepněte na panel Síťová a telefonická připojení.
 2. Klepněte na místní připojení, které chcete staticky konfigurované a v nabídce soubor klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Klepněte na tlačítko Protocol(TCP/IP) Internet, klepněte na příkaz Vlastnosti, klepněte na tlačítko Upřesnit a na kartě WINS.
 4. Klepněte na tlačítko Zakázat rozhraní NetBIOS nad protokolem TCP/IP.
 5. Klepněte na tlačítko OK, klepněte na tlačítko OK a potom klepněte na tlačítko OK.
Poznámka: také můžete vybrat nastavení použít NetBIOS ze serveru DHCP, pokud používáte server DHCP, můžete selektivně povolit a zakázat konfigurací NetBIOS prostřednictvím typů možností DHCP. NetBIOS přes TCP/IP lze zakázat také u počítačů se systémem Windows 2000 pomocí typů možností DHCP, které jsou podporovány službou Windows 2000 DHCP Server.

Odstraňování potíží

Počítače se systémem Windows 2000

 • Počítač již naslouchá provozu služby datagramů NetBIOS na portu User Datagram Protocol (UDP) 138, služby názvů NetBIOS na portu UDP 137 nebo služby relace NetBIOS na portu Transmission Control Protocol (TCP) 139.
 • Pokud počítač potřebuje účastnit jako klient WINS, musí být fyzicky s více adresami (tj ji musí mít jiné fyzické síti připojení aktivní a pro jeho použití k dispozici) pro něj nadále komunikuje a použití serveru WINS.

Počítačů provozních jako klienti WINS

 • Počítač můžete nadále pracovat jako server WINS, klienti WINS služby přes připojení, pokud je NetBT znovu povolit.
 • Pro adaptéry používat službu WINS musíte buď ručně konfigurovat seznam serverů WINS u připojení NetBT povoleno nebo poskytují takového seznamu tato připojení ze serveru DHCP.

  Poznámka: servery WINS, které jsou konfigurovány ve vlastnostech protokolu TCP/IP pro zakázané síťový adaptér nelze použít pro jiné nainstalované síťové adaptéry.

Klienti, služby a programy úrovni dolů

 • NetBIOS definuje softwarové rozhraní a konvence pojmenování není protokol. NetBIOS přes TCP/IP poskytuje programovací rozhraní přes protokol TCP/IP, rozšíření reach programy klienta a serveru NetBIOS WAN a poskytování spolupráce s jinými operačními systémy různých NetBIOS.
 • Workstation service, server služby, prohlížeč, Messenger a přihlašování služby jsou všechny přímé klienti NetBT. Komunikovat s NetBT používají TDI (Transport Driver Interface). Microsoft Windows NT a Windows 2000 také zahrnout emulátoru NetBIOS. Emulátoru trvá standardní NetBIOS požadavky z aplikací NetBIOS a převádí je ekvivalentní primitiv TDI.
 • NetBIOS přes TCP/IP používá systém Windows 2000 komunikovat s předchozí verzí Windows NT a ostatní klienti Microsoft Windows 95. Pečlivé testování by mělo být provedeno před zákaz protokolu NetBIOS přes TCP/IP v jakémkoli prostředí výroby. Programy a služby závislé na NetBIOS nadále fungovat po zakázání služby NetBT, proto je důležité ověřit, že klienti a programy již potřebovat podporu NetBIOS před jej zakázat.

  Poznámka: počítače jsou spuštěny operační systém před na systém Windows 2000 nebudou moci procházet, vyhledejte nebo vytvořte soubor a tisku sdílení připojení k počítači se systémem Windows 2000 s NetBIOS zakázán.

Vlastnosti

ID článku: 299977 - Poslední aktualizace: 1. listopadu 2006 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbmt kbhowtomaster kbnetwork KB299977 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:299977

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com