Ako nakonfigurovať TCP/IP sietí, zatiaľ čo NetBIOS je vypnutá v systéme Windows 2000 Server

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 299977 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento podrobný článok popisuje nakonfigurovať systém Windows 2000 server s TCP/IP sieť kým NetBIOS je vypnuté.

Systém Windows 2000 poskytuje možnosť vypnúť rozhranie NetBIOS nad protokolom TCP/IP (NetBT) pre vybraných klientov na základe "podľa potreby". Ak by ste radšej používať iba DNS poskytovať registrovanie a rozlišovanie názvov na zadanom počítači, ktorý sa používa v špecializovaných alebo zabezpečené úlohu pre vašu sieť, môžete vybrať možnosť vypnúť služby NetBT na jednu alebo všetky sieťové adaptéry, ktoré sú nainštalované na počítači.

Inštalácia

Vypnúť rozlišovanie WINS/NetBT názvu:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Nastavenia, a potom kliknite na tlačidlo Sieťové a telefonické pripojenia.
 2. Kliknite na lokálne pripojenie, ktoré chcete Staticky konfigurované, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti naSúbor ponuka.
 3. Kliknite na tlačidlo Internet Protocol(TCP/IP), kliknite na tlačidlo Vlastnosti, kliknite na tlačidlo Rozšírené, a potom kliknite na tlačidlo VÝHIER kartu.
 4. Kliknite na tlačidlo Rozhranie NetBIOS nad protokolom TCP/IP.
 5. Kliknite na tlačidlo ok, kliknite na tlačidlo ok, a potom kliknite na tlačidlo ok.
POZNÁMKA: Môžete prípadne vyberte nastavenie používanie rozhrania NetBIOS zo servera DHCP, ak používate server DHCP, ktorý môžete selektívne zapnúť a vypnúť konfigurácie rozhrania NetBIOS cez typy možností protokolu DHCP. Protokol NetBIOS over TCP/IP sa dá vypnúť aj pre počítače so systémom Windows 2000 pomocou DHCP typy možností, ktoré sú podporované Windows 2000 serverovej služby DHCP.

Riešenie problémov

Počítače so systémom Windows 2000

 • V počítači už počúva pre prevádzku služba datagramu NetBIOS na protokolu UDP (User Datagram) portu 138, službu názvov NetBIOS na UDP port 137 alebo NetBIOS reláciu služby na protokolu TCP (Transmission Control) porte 139.
 • Ak počítač potrebuje zúčastniť WINS ako klient, musí byť fyzicky pripojené na viaceré podsiete (t.j. musí mať iné fyzické sieťové pripojenia aktívny a dostupný na jej použitie) na to, aby naďalej komunikácie s a pomocou servera WINS.

Počítače fungujú ako WINS klientov

 • Počítač možno prestane pracovať ako WINS server služby WINS klientov cez pripojenie na nebude znovu zapnuté inzerovanie NetBT.
 • Pre tieto adaptéry pre použitie služby WINS, musíte buď manuálne konfigurovať zoznam serverov WINS na zapnuté NetBT pripojenia alebo poskytnúť takýto zoznam tieto pripojenia zo servera DHCP.

  POZNÁMKA: Servery WINS, ktoré sú nakonfigurované vo vlastnostiach TCP/IP pre zdravotne postihnutých sieťový adaptér neplatia pre iné nainštalované sieťové adaptéry.

Nižšej úrovne klientov, služby a programy

 • NetBIOS definuje softvérové rozhranie a konvencia, nie protokol. Protokol NetBIOS over TCP/IP poskytuje NetBIOS programovacie rozhranie cez protokol TCP/IP, rozšírenie dosahu programov klienta a servera NetBIOS WAN a poskytovanie interoperabilitu s rôznymi operačnými systémami.
 • Workstation služby, Server služby, prehliadač, Messenger a prihlasovanie služby sú všetky priame NetBT klientov. Ich použitie TDI (Transport Driver Interface) komunikovať s NetBT. Microsoft Windows NT a Windows 2000 zahŕňajú aj rozhrania NetBIOS emulátor. Emulátor berie štandardu NetBIOS požiadavky z programov, NetBIOS a preloží na ekvivalentné primitívov TDI.
 • Windows 2000 používa NetBIOS nad protokolom TCP/IP komunikovať s predchádzajúce verzie systému Windows NT a iné klientov, ako Microsoft Windows 95. Dôkladné testovanie treba vykonať pred vypnutím systému NetBIOS nad protokolom TCP/IP v akomkoľvek inom prostredí výroby. Programy a služby, ktoré závisia na NetBIOS už fungovať po zakážete služby NetBT, takže je dôležité, aby si overiť, že klienti a programy už nebudete potrebovať rozhranie NetBIOS predtým, ako ste ju vypnúť.

  POZNÁMKA: Počítače, ktoré sú spustené operačný systém pred na Windows 2000 bude schopný Prehľadávať, vyhľadajte alebo vytvoriť súbor a zdieľanej tlačiarni pripojenia k počítaču Windows 2000 s NetBIOS vypnuté.

Vlastnosti

ID článku: 299977 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbhowtomaster kbnetwork kbmt KB299977 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:299977

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com