Windows 2000 Server'da NetBIOS devre dışı bırakılmış durumdayken TCP/IP ağını yapılandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 299977 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, bir Windows 2000 sunucusunun Netbıos devre dışı bırakılmış durumdayken TCP/IP ağ ile nasıl yapılandırılacağı açıklanır.

Windows 2000 gibi "gerekli" olarak seçili istemciler için TCP/IP (NetBT) üzerinden Netbıos'u devre dışı bırakma yeteneği sağlar. Yalnızca belirtilen bir bilgisayarda özel veya güvenli bir rolde, ağınız için kullanılan ad kaydı ve çözünürlüğü sağlamak için DNS'YI kullanacak şekilde tercih ederseniz, birini veya tümünü bu bilgisayarda yüklü olan ağ bağdaştırıcıları için NetBT hizmetlerini devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Yükleme

WıNS/NetBT ad çözümlemesini devre dışı bırakmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin ve sonra da Ağ ve çevirmeli bağlantılar'ı tıklatın.
 2. Statik olarak yapılandırılmış olmasını istediğiniz yerel ağ bağlantısı'nı tıklatın ve sonra Dosya menüsünden Özellikler ' i tıklatın.
 3. Internet Protocol(TCP/IP) ' ı tıklatın, Özellikler ' i tıklatın, Gelişmiş ' i tıklatın ve sonra WINS sekmesini tıklatın.
 4. TCP/IP üzerinde Netbıos'u devre dışı bırak ' ı tıklatın.
 5. Tamam ' ı tıklatın, Tamam ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Not: seçmeli olarak etkinleştirebilir ve DHCP seçenek türleri aracılığıyla Netbıos yapılandırmalarında devre dışı bir DHCP sunucusu kullanıyorsanız, isterseniz, kullan Netbıos ayarı DHCP sunucusundan seçebilirsiniz. TCP/IP üzerinden Netbıos, Windows 2000 DHCP sunucusu hizmeti tarafından desteklediği DHCP seçenek türleri'ni kullanarak Windows 2000 çalıştıran bilgisayarlar için de devreden.

SORUN GİDERME

Windows 2000 çalıştıran bilgisayarlar

 • Bilgisayar artık Netbıos datagram hizmeti Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) bağlantı noktası 138 UDP bağlantı noktası 137 Netbıos ad hizmeti ve iletim Denetim Protokolü (TCP) bağlantı noktası 139 Netbıos oturum hizmeti trafiğini dinler.
 • Bilgisayarın WıNS'E istemci olarak katılması gerekiyorsa, bunun fiziksel olarak birden çok ana bilgisayarlı olması gerekir (yani, diğer fiziksel ağ bağlantıları, etkin ve kullanılabilir kullanımına olmalıdır) ile iletişim kurmada ve WINS sunucusu kullanmaya devam etmek için.

Bilgisayarları WINS istemcileri çalışma

 • Bilgisayar artık sürece, NetBT yeniden etkinleştirildi, bağlantı üzerinden WINS istemcilerine hizmet için WINS sunucusu olarak işlev görebilir.
 • WINS kullanmak üzere bu bağdaştırıcılar için el ile WINS sunucuları listesi, NetBT etkin bağlantılarda yapılandırmak ya bir liste bu bağlantı, bir DHCP sunucusundan sağlar.

  Not: diğer yüklü için devre dışı bırakılmış bir ağ bağdaştırıcısına geçerli olmaz için TCP/IP özelliklerinde yapılandırılan WINS sunucuları ağ bağdaştırıcıları.

Aşağı düzey istemciler, Hizmetler ve programlar

 • Netbıos, bir yazılım arabirimidir ve bir adlandırma kuralı, bir iletişim kuralını tanımlar. TCP/IP üzerinden Netbıos, TCP/IP Protokolü üzerinden programlama arabirimi için WAN ulaşma Netbıos istemci ve sunucu programları, genişletme ve çeşitli diğer işletim sistemleri ile birlikte çalışabilirlik sağlayan Netbıos sağlar.
 • Workstation hizmeti, sunucu hizmeti, tarayıcı, Messenger ve Net Logon hizmetleri, tüm NetBT istemcilerinin yönlendirin. TDI (Aktarım sürücüsü arabirimi) NetBT ile iletişim kurmak için kullandıkları. Microsoft Windows NT ve Windows 2000 <a0></a0> bir Netbıos öykünücüsü da içerir. Öykünücüsü, Netbıos programları standart Netbıos isteklerini alır ve bunları eşdeğer TDI temel öğeler için çevirir.
 • Windows 2000, Windows NT ve Microsoft Windows 95 gibi diğer istemcilerinin önceki sürümleri ile iletişim kurmak için TCP/IP üzerinden Netbıos kullanır. Dikkatli bir sınama, TCP/IP üzerinde Netbıos'u devre dışı herhangi bir üretim ortamında bırakma önce gerçekleştirilmelidir. Devre dışı önce istemcileri ve programlarınızı artık Netbıos desteği gerektiğini doğrulamanız önemlidir; bu nedenle, NetBT hizmetlerini devre dışı sonra programlar ve hizmetler Netbıos artık bağlı olan işlev.

  Not: Windows 2000 için önce işletim sistemini çalıştıran bilgisayarlar göz bulun ya da dosya ve yazıcı paylaşımına Netbıos devre dışı olan bir Windows 2000 bilgisayarına bağlantı oluşturmak mümkün olmayacaktır.

Özellikler

Makale numarası: 299977 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster kbnetwork KB299977 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:299977

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com