Nachádzate sa nepodarilo odoslať alebo prijať správy SMTP z niektorých internetových domén v Exchange 2000 Server, Exchange Server 2003 a Small Business Server 2003

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 300171 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Tento článok je konsolidovaného znenia nasledujúcich predtým k dispozícii článkoch: 322358, 840468 a 924235

Keď sa pokúsite odoslať alebo prijať správy v počítači so systémom Microsoft Exchange Server 2003, Microsoft Exchange 2000 Server alebo MIcrosoft Windows Small Business Server 2003, vyskytnúť niektorý z nasledujúcich príznakov:
 • Exchange server neprijíma prenos protokolu SMTP (Simple Mail) správy z niektorých internetových domén.
 • Exchange server nemôže dodať správy SMTP niektorých internetových domén.
Ak budete robiť reverzné Domain Name System (DNS) dotaz, môžete si všimnúť, že server Exchange, ktorá odosiela správy SMTP nemôže byť vyriešený. Ak budete mať stopových sledovanie siete, môžete si všimnúť, že existujú NBT dotazy pred servera Exchange server odpojí.

Odosielateľ môžu obdržať nasledovné nedoručení správa (NDR), ktorá obsahuje 5.5.0 kód chyby. Tento kód indikuje generických zlyhaní SMTP.
> Your message did not reach some or all of the intended recipients.
> 
>    Subject:	
>    Sent:	5/24/01 6:41 PM
> 
> The following recipient(s) could not be reached:
> 
> user@destination.com on 5/24/01 6:41 PM
> Your mail system could not find a way to successfully communicate with the destination system. Please notify your administrator. <Server.source.com> #5.5.0
					
Poznámka: Môže sa tiež zobraziť nasledujúcim kódom chyby: # 5.5.4 transakcia zlyhala.

Okrem toho Zobrazovač udalostí systému Windows na serveri Exchange, ktorá odosiela správy môžu obsahovať udalosť 4000 alebo udalosť 4001, ktorý je podobný nasledovnému:

Typ udalosti: upozornenie
Zdroj udalosti: MSExchangeTransport
Identifikácia: 4000
Popis: Správy doručenie vzdialenej doméne ” destination.com "zlyhalo z nasledujúceho dôvodu: chyba protokolu SMTP

PRICINA

Zvyčajne sa tento problém sa vyskytuje, ak cieľový server SMTP vykonáva spätne smerované vyhľadávanie a ak je splnená jedna z nasledujúcich podmienok:
 • IP adresa nezodpovedá doménové meno, ktoré sa používa v spiatočnú adresu e-mailovej správy.
 • Záznam smerníku (PTR) neexistuje alebo nie je platný pre adresu IP servera SMTP zdroj.
Napríklad Uvažujme o nasledovnom scenári. Názov domény, ktorá sa používa v spiatočná adresa správy je source.com. Správu odo?lete na inú doménu. Cieľový SMTP server potom vykonáva spätne smerované vyhľadávanie na prichádzajúce správy. Ak záznam PTR pre doménu source.com neexistuje alebo je nesprávne, cieľový server SMTP nevydáva správy.

Poznámka:Ak váš sieťový adaptér, ktorý je pripojený na Internet používa dynamický Adresa IP, budete musieť nakonfigurovať Exchange Server na trase mail od source.com domény cez SMTP konektor inteligentné hostiteľovi.

Poznámka: Môžete nakonfigurovať server Exchange odmietnuť prichádzajúce pripojenia zadaním názvu domény na SMTP virtual server. Keď sa to deje, spätného vyh?adávania vykonávajú na všetky pokusy o pripojenie. Toto nastavenie je k dispozícii v rámci Riadenie pripojenia na Prístup Tab Ak kliknete pravým tlačidlom virtuálny server SMTP a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.

RIESENIE

Ak chcete odstrániť tento problém, použite tento postup:
 1. Uistite sa, že verejné DNS záznamy, ktoré sú hosťované na DNS server sú správne. Na serveri DNS, preskúmať takto:
  • Musíte mať záznam MX pre vašu doménu, že body platné Host (A) záznam. Napríklad záznam MX pre source.com body na mail.source.com. mail.source.com je platný e-mail server.
  • Uistite sa, že Host (A) záznam smeruje na platné IP Adresa. Napríklad, skontrolujte, či mail.source.com body na 209.54.61.76. To je správny verejnú adresu IP pre e-mailového servera.
 2. Pre každý SMTP server alebo počítač Exchange Server, ktorý odosiela odchádzajúce Internet e-mail, uistite sa, že existuje platný záznam PTR pre verejné IP adresa tohto odosielajúceho servera SMTP alebo počítač Exchange Server. Môže to byť brána firewall smerovač alebo iné zariadenie, ktoré používa na publikovanie vašej domény informácií na IP adresa, ktorá je viditeľná v Internet hosts.

  Napríklad, váš Exchange Server počítači je bránou firewall s vnútorného IP 10.10.10.1, a Brána firewall má externou IP 4.3.2.1.

  Keď počítač Exchange Server odošle e-mailom source.comdomén v bráne firewall, prijímajúce poštu server vidí, že 4.3.2.1 adresu IP pripája SMTP komunikácie. Prijímajúci e-mailový server vykonáva reverzné lookup proti tejto IP adresa, nie nevyhnutne MX záznam. E-mailový server musí nájsť PTR pre 4.3.2.1 ukázaním na platné hostiteľskej záznamu v source.com domény.

DALSIE INFORMACIE

Reverzné Lookup spôsobuje dodatočné režijné náklady na serveroch, ale sa bežne používa na zabránenie prostrediach od získania nevyžiadanou poštou správy (spam). Môžete nakonfigurovať server SMTP vykonávať reverzné vyh?adávania na prichádzajúce e-mailové správy. Takto zabezpečíte, že adresy IP a názvu domény (FQDN) odosielateľa e-mailových správ servera zápas názov domény odosielateľa.

Poštové servery niektorých internetových domén vyžadujú, že vytvárate platné záznam PTR, odkazujúca adresa IP odosielajúceho servera na miestnych názvov domény SMTP. Niekedy tieto poštové servery vyžadujú, že záznam PTR zápas skutočné FQDN ich virtuálny Server SMTP na Exchange. Obyčajne je to MX záznam. Tieto internetové domény patria AOL.com, Qwest.net, Mindspring, Earthlink a Hotmail. Poslať poštou na týchto domén, vytvoriť platné PTR alebo spätne smerované vyhľadávanie záznamov o vašej spoločnosti externé alebo Internet DNS server.

Ak ste telnet na SMTP port server určenia a potom pokus SMTP konverzáciu, konverzáciu bude vyzerať podobné nasledovnému:
C:\telnet server.destination.com 25 
220 mail.destination.com ESMTP Postfix 
helo source.com 
250 mail.destination.com 
mail from:user@source.com 
250 Ok 
rcpt to:user@destinationdomain.com 
554 <user@source.com>: Sender address rejected: Domain not found
Navyše, ak ste telnet na porte 25 na jednom z AOL MX záznamov, zobrazí nasledovné sa:
220-rly-ya06.mx.aol.com ESMTP mail_relay_in-ya6.3; Fri, 20 Jan 2006 22:15:42 -05 00 
220-America Online (AOL) and its affiliated companies do not 
220- authorize the use of its proprietary computers and computer 
220- networks to accept, transmit, or distribute unsolicited bulk 
220- e-mail sent from the internet. Effective immediately: AOL 
220- may no longer accept connections from IP addresses which 
220 have no reverse-DNS (PTR record) assigned.

STAV

Toto správanie je predvolené.

ODKAZY

Ďalšie informácie o reverznému vyhľadávaniu DNS na prichádzajúce správy, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
297412Možnosť „vykonávať reverzné DNS Lookup pre prichádzajúce správy"je pre preklad názvu hostiteľa
Ďalšie informácie o záznamoch PTR, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
166753Služba Microsoft DNS server spätného vyhľadávania chyba pri pridávaní hostiteľskej záznamu
322856 Konfigurácii DNS používať so serverom Exchange
Ďalšie informácie o DNS a zóny spätného vyhľadávania, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:

Ďalšie informácie o konfigurovaní SMTP konektor na výmenu 2000 a Exchange Server 2003 nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
265293Ako nakonfigurovať konektor SMTP výmenou
Ďalšie informácie o používaní porte 25 na testovanie SMTP komunikácie, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
153119Telnet na porte 25 na testovanie SMTP komunikácie
Ďalšie informácie o podobné problémy v Microsoft Exchange Server 5.5, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
198981Správy SMTP nie doručovaný do určitých domén

Vlastnosti

ID článku: 300171 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbprb kbmt KB300171 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:300171

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com