Kernel32.dll dosyasını erişildiğinde "Giriş noktası bulunamadı" hata iletisi görüntülenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300179 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir programı başlatmayı denediğinizde veya bilgisayarda oturum açtığında başlatılacak bir program çalışır, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Giriş noktası bulunamadı: noktaya SetHandleContext değil bulunması dinamik bağlantı kitaplığı'nda yordam giriş: Kernel32.dll.
Bu hata, oturum bilgisayar ne olursa olsun devam edebilir. Program yeniden yüklemesi hata düzeltmez.

Neden

Bu davranış, genellikle Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bir dinamik bağlantı kitaplığı (.dll) dosyasında yer alan bir işlev SetHandleContext() uygulama programlama arabirimi (API) çağırma girişiminde nedeniyle oluşabilir. Ancak, bu API, bu makalenin Belirtiler bölümünde açıklanan hata sonuçlanır Kernel32.dll dosyasını Windows 2000 sürümünde yok.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm için yanlış sürümlerin .dll dosyası bulana kadar ana sürücü (sürücü harfi, yerel iş istasyonu) ve path değişkeninde girişleri inceleyin. Daha sonra sorun .dll dosyalarını silin.

.Dll dosyaları ev sürücünüzde bulunan varsa, sürücüyü geçici bir çözüm olarak kesebilirsiniz.

Durum

Bu davranış tasarımdan kaynaklanır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
142606 Hata iletisi: Yordam giriş noktası bulunamadı
Bazı durumlarda, sorunlu dosyaları yerel bilgisayarda bulunan değil. Bir programı başlattığınızda veya bir program başlatma, oturum temel alıyorsa, bu işlem için klasörü başlangıç ev sürücünüz varsayılandır. Bu ana sürücü başlangıç programı tarafından çağrılan dosyaların eski sürümleri varsa, daha yeni dosyaların bilgisayarda olsa bile dosyaların eski sürümlerini kullanılır. Başlangıç sürücünüzde dosyaları bulunamadı programları programları başlatmak için gerekli olan dosyaları bulmak için dosya yolunda tanımlanan klasörlerinize erişme girişiminde.

Genellikle, Windows Sockets (Winsock) erişen bir işlem başlatmaya çalıştığında, bu makalenin Belirtiler bölümünde açıklanan hata oluşur. Bu hataya neden olabilir yanlış dosya sürümlerini içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir:
  • Winsock.dll
  • Wsock32.dll
  • Ws2_32.dll
  • Ws2help.dll
Bu sorun varsa, genellikle, bu tüm Winsock aşağıdaki gibi kullanın yaptığı ürün, Microsoft Internet Explorer, Microsoft Outlook Express ve MSN Messenger ile oluşabilir.

Özellikler

Makale numarası: 300179 - Last Review: 28 Nisan 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbprofiles kbmt KB300179 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 300179

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com