Düzeltme: sp_MSexpandnotbelongs konumunda geçersiz değerlendirme, birleştirme filtre nedeniyle Publisher Aranan bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300180 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 352213 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Birleştirme filtresindeki sütun adı, USERID veya USER_ID, benzer bir işlev olarak nitelemek için benzer birleştirme çoğaltması ', genişletme işlemi sırasında yayımcı (sp_MSexpandnotbelongs tarafından yapılır) siler, neden olabilir. Yayımcıya (hangi yapılmamış), başka bir çağrı yapıldı, çünkü bu performans bazı ölçüde etkileyebilir.

Neden

Birleştirme çoğaltması ayarlarken, birleştirme süzgeçleri abone ve birçok diğer gerekli depolama alanını azaltmak için ağ üzerinden gönderilen veri miktarını en aza gibi çeşitli nedenler için belirtilebilir. Saklı yordamlar sp_MSsetupbelongs, sp_MSbelongs, sp_MSexpandbelongs ve sp_MSexpandnotbelongs üzerinde belirtilen süzgeç temel aboneye yayımlanmış olmasını gerektiren bir satır kümesini belirlemek için kullanılır. Bu filtreleri ayrıca bir sistem işlevi ya da her abone için farklı şekilde değerlendirilir kullanıcı tanımlı bir işlev belirterek dinamik yapılabilir. Abone yalnızca gerekli bilgileri alır, çünkü bu da performansını artırır aboneliğin Birleştirme Aracısı'nın <a1>Bağlantı</a1> özelliklerini temel alan.

Süzgeç dinamik olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, onay işareti, dahili desenler için arayan bir LIKE yan tümcesi kullanarak yapılır. Ancak, belirli koşullarda, sütunları USERID, USER_ID, benzer adlara sahip olabilir ve vb. filtrede kullanılan. Bu durumda, denetimi yanlış süzgeci, USERID veya USER_ID sütun USER_ID() işlev olarak yorumlanması dinamik olarak değerlendirir. Bu bir silme genişletmesi için sp_MSexpandnotbelongs sırasında yayımcı tarafından yönetimi. Genişletme siler, normalde sırasında abone yapıldı, ancak bu işlevlerin yayımcı bağlamında değerlendirilecek beklenen için birleştirme süzgeçleri işlevleriyle, yayımcı, yapılır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
ÖNEMLI: hizmet paketinin her SQL Server örneğine uygulanması gerekir.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 300180 - Last Review: 17 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB300180 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300180

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com