Office XP'nin OEM sürümü birden çok kez etkinleştirilemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300273 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Office XP lisansı etkinleştirmeye çalıştığınızda aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz.
Kayıtlarımıza göre başka bir bilgisayarda Microsoft Office XP edition bu kopyası zaten etkinleştirildi. Lütfen bir müşteri destek temsilcisi, bu iletiyi yanlışlıkla aldığınıza inanıyorsanız, Tamam'ı tıklatmak ve yönergeleri izleyerek başvurun.
Burada edition (örneğin, küçük ölçekli) yüklü olan Office XP belirli sürümüdür.

Tamam ' ı tıklattığınızda Office Etkinleştirme Sihirbazı iletişim kutusunda, Office ınternet veya telefon aracılığıyla etkinleştirmek için seçenekler bakın.

Neden

Yüklenmiş bir özgün donanım üreticisi 's (OEM) Office XP kopyalayın ve zaten yüklü ve başka bir bilgisayar aynı OEM kopyalarında etkinleştirildi, bu ileti görünür. Office XP'nin OEM kopyalar yalnızca tek bir bilgisayarda etkinleştirilebilir. Ileti içinde bu makalenin "Belirtiler" bölümünde Office lisansınızın ikinci bir bilgisayarda etkinleştirmek için herhangi bir girişim sonuçlanır.

Çözüm

Bu iletiyi yanlışlıkla aldığınızı düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Ileti görüntülendiğinde Tamam ' ı tıklatın.
  2. Office Etkinleştirme Sihirbazı iletişim kutusunda, telefon kullanarak etkinleştirme seçin ve ileri ' yi tıklatın.
  3. SonrakiMicrosoft Office gizlilik ilkesi iletişim kutusundaki Ekle'yi tıklatın.
  4. Ürünü telefon kullanarak etkinleştirme) iletişim kutusunda ülkeniz veya bölgeniz için adım 1 listesinde seçin.
  5. Adım 2'yanında görüntülenen telefon numarasını çevirin. Müşteri Destek Temsilcisi, Office XP kopyanızı etkinleştirmeden ile yardımcı olacaktır.
Zaten yüklü ve Office'in OEM kopyanız etkinleştirildi, XP başka bir bilgisayarda, bunu ikinci bir bilgisayara etkinleştiremezsiniz.

Daha fazla bilgi

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (Oemeula.txt) için OEM sürümlerinde, Office XP aşağıdaki metni içerir:
Yükleme ve kullanma için genel lisans verme. Bu EULA, size yükleyebilir yalnızca ve BILGISAYARDA YAZıLıM ürününün bir kopyasını kullanmak gibi başka açıkça belirtilmediği mülkiyet. YAZıLıM ürününü değil yüklü, erişilen, görüntülenen, çalıştırmak, paylaşılan veya ya da bir iş istasyonu, terminal veya diğer dijital veya analog elektronik aygıta ("aygıt"), dışında kümesi olarak ileri aşağıda için SharePoint Team Services gibi farklı bilgisayarlardan eşzamanlı olarak kullanılır.
Ürün Etkinleştirmesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/piracy/activation.mspx

Referanslar

Bir Office XP CD-ROM'unun kök Office1.cab dosyayı Oemeula.txt dosyası bulunur. Bir metin düzenleyicisinde açmak için Oemeula.txt Office1.cab dolap dosyasından ayıklayabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 300273 - Last Review: 15 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office XP (Setup)
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpubtypekc kbprb KB300273 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300273

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com